18.1.2022 | Svátek má Vladislav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
para 9.3.2009 11:04

Re: Země má prostě poruchu

No dá se to pozorovat a dokonce i zvenčí. Kdyby jsi žil někde ve vesmíru jako "zelenej mužíček" a díval se na Zemi, pak by Ti automatické spektrometry řekly,  že se se složemím Země začlo minimálně po 600tis let klidu dít něco podivného. Řekl by jsis - "á  jejda Zemské klima má asi poruchu". Pak by sis naladil rádio a řekl by sis "ale kdepak - další civilizace "magorů" co se není schopna dohodnout a kope si hrob". Ještě století počkáme a pak to tam v klídku skolonizujem posvém.;-P

qay 9.3.2009 11:22

Re: Země má prostě poruchu

To je blábol!

para 9.3.2009 11:37

Re: Země má prostě poruchu

Tak to rozhodně ne! Říkal mi to Mark Stone z galaktického oddělení dohledu nad primitivními planetami - a tomu já na stopro věřím!;-)

BM 9.3.2009 11:39

Re: Země má prostě poruchu

Po šesti stech letech, ne 600 000 letech "klidu", blbečku. Máš to nějaké popletené. Malá doba ledová tady byla ve středověku, naopak vinná réva  na Novém Foundlandu rostla na rozhraní nultého a prvního tisíciletí a Greónsko bylo tehdy zelené... A na Kilimandžáru se za 10 000 let ztratila a obnovila sněhová pokrývka 3x. Takže kdybys  žil jako zelený mužíček, viděl bys zrovna to samé, co všichni enviromentalismem nezbllí lidé na světě. Tak se podívej do zrcadla a řekni si " Á jejda para má poruchu"...

para 9.3.2009 12:56

Re: Země má prostě poruchu

Kdepak BM má spíš poruchu - para psal o spektrometrii a tou se pozná koncenrace CO2 v atmosféře a taky třeba freonů atd...  i když je jich tam velice málo. A právě tato koncentrace se 600 000 let neměnila až nyní ji máma nejadnou o 30% vyší - víš "blbečku"?;-P

františek 9.3.2009 10:06

Globální oteplování vymysleli novináři

Lidé mají rádi katastrofy. Globální oteplování je ideální. Proto je novináři zavedli, aby se tisk lépe prodával. Jinak každý, kdo má aspoň základní vzdělání ví, že se teplo střídá s chladem. Vyhlásit boj globálnímu oteplování znamená vyhlásit válku Slunci. Akorát některým z toho  marného boje plynou prachy. CO2 nemá na oteplování či ochlazování, či místní pohromy sebemenší vliv

para 9.3.2009 10:11

Re: Globální oteplování vymysleli novináři

Ale Slunce v poslední době spíše chladne kdežto Zem se otepluje....  http://www.chmi.cz/poboc/HK/OK/GW/SUNSPOT_CRU.png ....  Tak v čem to tedy vězí?!

Ladislav N. 9.3.2009 10:21

Re: Globální oteplování vymysleli novináři

A tobě to nějak vadí? ;-D Musels' přezbrojit šatník? Já se na věštěné oteplení těším, páč ušetříme za energie a produkce CO2 se přirozeným způsobem sníží. Obávám se však, že na stará kolena budu zklamán... ;-P

para 9.3.2009 10:31

Re: Globální oteplování vymysleli novináři

Však jo - naší generaci GO zdaleka tolik a takdramaticky neuškodí jak docházející fosilní zásoby a krize s tím spojená... hypotékami nemístně sebevědomých odstartovaná. Někomu současné oteplení ve středu Evropy  i prospěje. Pro naše následníky to ale může být fatální problém. Dnes jen tu a tam vzplanou požáry jako třeba před v té Austrálii kde měli ten den před 47stupnové horko.... Jinde zas záplavy ale vše as zatím bude spíš jen lokální. Tak proč s tím něco dělat? - že líný a pošetilý ale namyšlený homo.;-)

Fišta 9.3.2009 10:38

Re: Globální oteplování vymysleli novináři

A jak s tím "něco" (a co vlastně?) dělat? A co udělat s oteplováním Marsu a Jupitera?

para 9.3.2009 10:56

Re: Globální oteplování vymysleli novináři

Jupiter se otepluje sám Fišto a Mars nech v chládku nebo tam ta zbylá voda vytěká.

Ladislav N :-))) 9.3.2009 10:49

Re: Globální oteplování vymysleli novináři

Požáry jsou součástí australské přírody odedávna a na působení požáru je závislá reprodukce některých rostlin... Takže žádný exces posledních let, ale evoluční přizpůsobení... ;-P

qay 9.3.2009 10:24

Re: To je šichta, co?

A pořád dokola a pořád o ho/vně. Soudruzi taky bojovali s větry a dešti a nakonec skončili tak akorát u svých větrů. Vy zelení kmérové nejste lepší. Pár chytráků se z těch pitomostí má dobře a zbytek užitečných blbů jim jen nahrává.

Dotaz: Víte kolik energie je kumulováno ve středně velkém bouřkovém mraku?

para 9.3.2009 10:43

Re: To je šichta, co?

Nevím jestli je myšleno té kinetické vzduchové masy která roste s druhou mocninou rychlosti  - nebo jen onoho odparného resp, kondenzačního tepla či obojí. Ale odpovědět na to umí fyzika běžná či fyzika atmosféry. Ví přesně sám qay co chce vědět?

Stredocech 9.3.2009 11:05

Re: To je šichta, co?

On jen chce porovnat tuto energii s energií, kterou pro svou potřebu "vyrobí" lidstvo.

M.S. 9.3.2009 11:28

Re: Globální oteplování vymysleli novináři

Vy jste v-ů-l. Slunce chladne miliony let a globální magoři "pracují" s časem max. desítek let.

Pepan 9.3.2009 9:48

Víra enviromentalistů uzdraví světové klima

Pane Wagnere, myslíte, že se vám podaří přesvědčit normální lidi, kteří jsou dnes a denně manipulováni různými TV a novinami, že skutečně se jedná o oteplování a nikdy jinak.Vždyť EU a dnes i tak vzývaný Obama chtějí bojovat proti tomuto jevu.Za komunistů se říkávalo "poručíme větru dešti".Nejedná se o jakousi paralelu podávanou za mohutné podpory médií tzv. ekogologickými odborníky typu Al Gora.Někdo tu podporu musí platit,kdo asi???Nejhorší ale na tom je,když někdo řekne opačný názor,tak média včetně našich se snaží ho zesměšnit až zničit.Jak strašné,z politiků a jiných lidí se stává stádo lidí bez vlastního mozku a myšlení.Na druhou stranu se nedivím,tečou tam pěkné peníze (dotace na větrníky, neefektivní solární elektrárny apod.),které buhužel to stádo bude muset zaplatit a to bude tvrdé.

Jura Jurax 9.3.2009 9:56

Re: Víra enviromentalistů uzdraví světové klima

Hm ... on Obama je taky jenom politik, nedělejte si iluze, a ví, jak si udržet chleba namazaný - totiž že je-li dav oblben, nelze mu to oblbení vymlouvat, protože by přišel o voliče :-/

Pepan 9.3.2009 10:03

Re: Víra enviromentalistů uzdraví světové klima

To jistě, že Obamovi jde taky o voliče.Ale co bude dělat až USA zadluží takovým způsobem,že nenajde už na světě nikoho kdo by jim půjčil.Vždyť Spojené státy jsou jednoznačně největším dlužníkem pod sluncem.A kdyby se Čínani a Japonci "nasr.." tak se celý Obama může jít s Amerikou klouzat.Skrachují den ze dne.Stačí se jen podívat na http://translate.google.cz/translate?hl=cs&langpair=en|cs&u=http://www.brillig.com/debt_clock/faq.html&prev=/translate_s%3Fhl%3Dcs%26q%3DSt%25C3%25A1tn%25C3%25AD%2Bdluh%2BUSA%26tq%3DU.S.%2BNational%2BDebt%26sl%3Dcs%26tl%3Den a zděsíte se jakým tempem narůstá.

Jura Jurax 9.3.2009 10:05

Re: Víra enviromentalistů uzdraví světové klima

No, vidím, že Vám zadluženi Ameriky - míníte zřejmě USA - nedá spát. Ale tady je diskuze k článku o globálním teplení, pokud Vám to ušlo.

Pepan 9.3.2009 10:12

Re: Víra enviromentalistů uzdraví světové klima

No ono souvisí vše se vším.Na zadluženosti Ameriky mi až tak nezáleží,ale ono to souvisí se stavem celkové ekonomiky a to i v EU,kde je taky pěkná řádka enviromentalistů zejména ve vysokých funkcích.To je tak přeneseno na poměry ČR.Když budem vyhazovat peníze ze státního rozpočtu na dotace na boj "s větrnými mlýny"tj.dotace pro nesmyslné alternativní zdroje a jim podobné programy nezbude na zdravotniství,školy a i na nové silnice,opravu současných atd.

qay 9.3.2009 10:15

Re: Víra enviromentalistů uzdraví světové klima

Kdyby se ti Číňani a Japonci nas/rali a Amerika by se mohla jít klouzat, tak si můžou ti Číňani a Japonci s těmi "papírky vytřít tak akorát pr/del".

Ladislav N. 9.3.2009 9:57

Re: Víra enviromentalistů uzdraví světové klima

 :-)R^

Václav Urban 9.3.2009 9:42

Cassus beli

Ta písmenka jsou obráceně: správně je "casus belli" (jak říkali staří latiníci).  Když chceš psát latinsky, podívej se aspoň do slovníku.

Ludva 9.3.2009 9:33

Proč se nezkouší jiné možnosti ?

Snižování emisí CO2 se považuje za jediný možný způsob "boje" s globálním oteplováním. V podstatě se omezuje jen na emisní povolenky, které zdražují cenu energie z fosilních paliv. Celkový výsledek je, že spotřeba fosilních paliv trvale a neúprosně roste, jen současná krize ji může na omezenou dobu snížit. Kdyby se ovšem s CO2 vůbec nebojovalo, výsledek by byl stejný. Časem musí dojít k vyčerpávání zdrojů, k přecházení na dražší způsoby těžby a ke zdražení. To přirozenou cestou obrátí pozornost k jiným zdrojům. Až se ty alternativní zdroje stanou konkurenceschopné, emise CO2 poklesnou. I bez ohromných financí a politických zásahů. A k těm jiným možnostem - co třeba rozprášit v kosmu odrazivé částice a snížit sluneční záření ? Kdyby to byl skutečně akutní problém, lidi by si s ním poradili. Zvláště ti za sto let, o ně, jak se zdá, máme největší starost.

para 9.3.2009 9:38

Re: Proč se nezkouší jiné možnosti ?

Ludvo kdo toto považuje za jediný možný způsob? Můžeš dát odkaz?

Jura Jurax 9.3.2009 9:44

Re: Proč se nezkouší jiné možnosti ?

A kdo to nepovažuje snížení emisí CO2  za jediný možný způsob boje s globálním teplením? Je vůbec nějaký jiný? Můžete dát odkaz?

para 9.3.2009 9:54

Re: Proč se nezkouší jiné možnosti ?

http://www.chmi.cz/cc/start.html

Jura Jurax 9.3.2009 10:03

Re: Proč se nezkouší jiné možnosti ?

No, to se hodlá bojovat proti gobálnímu teplení inventarizací skleníkových plynů? 8-o8-o8-o ... i když vlastně pořádek musí bejt, říkal to už Švejk ...

A jinak - o CFC se v médiích nepíše - má to pro prostý lid moc složitý název. Totéž platí pro metan.

Ovšem nejvíc se na skleníkovém efektu podílí vodní pára, jak jistě víte. Proti té se nějak čertvíproč nebojuje ;-)

para 9.3.2009 10:08

Re: Proč se nezkouší jiné možnosti ?

Toto vše co Pan Jura Jurax s údivem uvádí je v odkazech pod oním odkazem výše uvedeným. Jen se musí číst a to zabere zřejmě moc práce a nezbyl by tak asi čas na a posměšky.;-)