3.6.2023 | Svátek má Tamara


Diskuse k článku

SVĚT: Ať vládnou „ti nejlepší“

Lidé se stanou jen „věcmi“, které je pouze třeba počítat, přeskupovat, kategorizovat, označovat, monitorovat, zmanipulovat a kontrolovat. Lidé se nestanou ničím jiným než kolečky ve skvělém transhumanistickém technokratickém stroji WEF.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Kubáč 22.3.2023 12:31

Kdyby Erben, Neruda a ostatní národní buditelé místo umění a poezie psali kramářské písničky a historky o strašidlech - dneska bychom byli jen menšina rozpuštěná v německém prostředí.

Pokud bojovníci proti nové totalitě budou paranoidní magoři - pak se černé vize z článku nepochybně budou realizovat.

Vymýšlejte pozitivní alternativy k současnému pronhilému režimu - nebabrejte se v čipech ve vakcínách a dálkovém řízení mozku - to 100% nastane pokud opozice nevymyslí atraktivnější a svobodnou alternativu.

V. Braun 22.3.2023 10:59

Typický demagogicky článek. Autor si něco vymyslí a pak proti tomu usilovně bojuje. Přitom se stačí podívat do odkazů a dostanete jiný obrázek.

I. Patta 22.3.2023 9:19

Svět chtějí ovládnout ekonomové ze Světového ekonomického fóra v čele s Klausem Schwabem? Česko ovládli v 90. letech ekonomové jako politici nebo poradci politiků. Schwabův jmenovec Klaus nám předvedl, jak se vládne státu při znalostech stojících jen na penězích, pracovní síle a rychlém zisku, tj. na znalostech PODNIKOVÉHO ÚČETNÍHO. V. Klaus prosadil nové daňové a sociální zákony, které měly za následek pokles porodnosti mezi lety 1993 - 1995 o 30 000 dětí/rok. Také úhrnná plodnost spadla o 0,5 dítěte/ženu. Díky koeficientu plodnosti žen pod 1,3 dítěte/ženu začalo PRACUJÍCÍ Ćesko hromadně vymírat. Důkazy v knize Ekonomům to myslí černobíle v kapitole Holokaust včera a dnes (knihu si můžete vypůjčit v městské knihovně). Výsledek vlády ekonomů za třicet let: Chybí 1 300 000 dětí do VYROVNANÉ demografické bilance. Státní dluh je 7 bilionů korun a přesáhl 100 % ročního HDP Česka. Čtyři biliony korun nepřiznaného dluhu je Implicitní dluh ve státním důchodovém systému (souvisí s nedostatkem dětí).

J. Kalina 22.3.2023 9:44

a ještě ten Klaus nařídil Číňanům, že musí mít jen jedno dítě a nyní ten dědek jin nařizuje pravý opak a ještě jim kecal do toho, zda mají mít kluka nebo holku. Jestli ono to nebude s tou porodností spíš jako něco: jsem např zemědělec a potřebuji mít více dětí, aby měl kdo dřít na poli až já nebudu moci a nebo jsem státní zaměstnanec pod penzí žijící v městě a děti nepotřebuji?? A pár dalších vlivů. Vcyneste si u různých států křivky porodnosti a pár dalších, možná že objevíte nějaké neklausovské závislosti.

I. Patta 22.3.2023 10:50

Pane Kalina (tak pěkná květina), jste zcela mimo mísu, jak dosvědčuje Váš argument, cituji: " jsem státní zaměstnanec pod penzí žijící v městě a děti nepotřebuji??" Pokud byste jen pracoval a nevychoval děti, tak budete jako bezdětný důchodce dostávat peníze na důchod od cizích dětí, které jste nevychoval. Před covidem vytuneloval v průměru jeden bezdětný důchodce 2 miliony korun z odvodů SP cizích dětí. Bezdětným důchodcům to umožňuje chyba v účetní metodice, podle které ČSSZ vypočítává výši starobních důchodů. Právě v opravě vadné účetní metodiky je podstata DŮCHODOVÉ reformy ve prospěch občanů, protože vede k TRVALE udržitelnému státnímu důchodovému systému. Váš pohled z okna je zavádějící, protože postavený na lžích ekonomů o potřebě spoření na důchod pro všechny. O tom pojednává kapitola Příběh jednoho bankéře v již zmínění knize.

M. Jindřich 22.3.2023 8:13

No... Dokud AI vyhrožuje, ok. Ale až se na minutku odmlčí... Běžím do sklepa.

D. Polanský 22.3.2023 7:45

Jo před 30 lety tu frčely hvězdné války, ale nakonec se na Ukrajině válčí jako za 1. světové. Hlavně zákopy, dělá a granáty. S umělou inteligenci to bude podobné, pokažený záchod vám neopraví, ani nerenovuje v paneláku umakartové jádro. Musíte to někdo vzít do teplých. Prostě žvásty.

V. Vlach 22.3.2023 7:06

Není čistě náhodou ten Schwab fašista nebo ještě něco horšího?

I. Patta 22.3.2023 10:53

Není fašista, je to druhé. Jedná se o německého ekonoma, tj. individuum, které při znalostech stojících jen na penězích, pracovní síle a rychlém zisku, tj. na znalostech PODNIKOVÉHO ÚČETNÍHO, chce vládnout nejen průmyslu a obchodu, ale také státům. Viz věta, cituji: "Microsoft a ministerstvo zahraničí USA přišli podle návodu WEF na to, jak vytvořit VŠEMOCNÉ PARTNERSTVÍ mezi soukromým průmyslem a vládními úřady a podkopat nesouhlas občanů."

R. Langer 22.3.2023 5:49

Nemám naprosto žádné obavy z umělé inteligence, ale mám ohromnou hrůzu z umělé blbosti. ;-)

J. Majzlík 22.3.2023 21:32

R^

J. Jurax 22.3.2023 22:45

No a na té se usilovně pracuje - pod akronymem AI. Aby podpořila blbost lidskou, politickou, blbost těch, kdož nám chtějí vládnout a vládnou.

J. Sinnreich 22.3.2023 0:17

Americky "zeleny emisar" John Kerry se uvedl na summitu podobnych velicin v Davosu slovy: ...ano, my jsme ti vyvoleni, kterym zustava na srdci osud teto planety. A my svuj ukol vyplnime..." Dodat nic netreba.

K. Machala 22.3.2023 1:20

Přitom ale jenom v USA je vůči švábovcům značný odpor, opozice v USA je nadějí. Jedinou. Protože Čína v tom s nimi jede, pokud to přímo neřídí, což je možné vzhledem ke greenfýlácké likvidaci pouze západní konkurenceschopnosti. Putin přítel Číny a kdysi též mladý lídr WEF v tom jede taky, jeho depopulační práce je jen zdánlivě předmětem kritiky, z wef tak často nezní. S Čínou koná vojenská cvičení. EU je naprosto poslušný lídr v sebeničení. Takže fakt jen v USA a možná v Indii a Polsku je jakási naděje, že toto neprotlačí. Zatím ovšem tlačí a odpor je malý, eu první na ráně. Zejména zapad eu se neprobouzí a podvoluje. Brrr.

J. Kalina 22.3.2023 9:52

Poláky čeká vystřízlivění až někdo Ukrajincům vysvětlí (a nějaký hajzlík i rád), že sice Poláci bojovali po staletí s Ruskou říší, ale bylo to na Ukrajině. A např by někdo mohl fundovaně rozebrat proč se Záporožští kozáci nebo jak se jmenovali nakonec přiklonili k připojení k carskému Rusku i když věděli do čeho jdou? Nebo snad volili menší zlo nebo uražená hrdost?? Jestli to nějak ti Poláci nepodělali vždyť tu Aljašku mohli USA prodat oni, co oni by si ji nechali.