28.3.2024 | Svátek má Soňa


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
kvetla 10.11.2009 23:42

V Německu spočítali návratnost výrobních a stavebních nákladů jednoho větrníku umístěného na mořském pobřeží

vyrobenou elektrickou energií ...na pouhých 260 let.A to tam fouká podstatně jinak než u nás ve vnitrozemí.Takže na tom vydělávají pouze výrobci fofrníků a provozovatelé,pokud si zajistí výhodné dotace stavby a výhodný povinný výkup náhodně vyrobené energie. Opravdu  kvalitní zelená demagogická vize.;-€

Mistr Jan Hus 10.11.2009 15:28

Pár let vlády demokratů a Šumava už je holá, stejně jako je

republika zadlužená ! ;-D;-D;-D

para 10.11.2009 15:41

Re: Pár let vlády demokratů a Šumava už je holá, stejně jako je

Jo republika je zadlužená, lidstvo rovněž žije rozmařile na jednorázový masivní fosilní úvěr co sotva kdy planetě vrátí .... - to jo.

Ti co vysadili nynější monokultury před stoletím asi netušili co se za všechno za jeden život smrku změní a semele od kyselých deštů až po naši sametovou či celosvětovou vleklou krizi. Ty jediné byly sto zastavit expanzivní rozvoj homo - prý sapiens a s ním i přibrzdit těžby a nárůsty imisí.

huhu 10.11.2009 18:58

Re: Pár let vlády demokratů a Šumava už je holá, stejně jako je

od kdy jsou ekoteroristi demokraty ? ti byli a jsou socialisty Rv

RomanL 11.11.2009 11:47

Re: Pár let vlády demokratů a Šumava už je holá, stejně jako je

Myslel jste zajisté SOCIÁLNÍCH demokratů, že?

Karel 11.11.2009 12:08

Re: Pár let vlády demokratů a Šumava už je holá, stejně jako je

Až bude ŠNP bojovat s kůrovcem jako s jelenem, tak bude Šumava zelená.

Kůrovec nemá ani parohy a ani se nedá sníst

honzak 10.11.2009 14:50

tak ten tu chyběl...

Autor: Gregory IP: 89.185.230.xxx

Obyvatel nepřibylo, dřív se těžilo tak šetrně, že se neničil podrost (moji vorařští předkové z Purkarce by se potrhali smíchy) a vůkol zněl zvuk šalmajů.

Bijte ekomamlasy, nebo budou za krátký čas bít oni nás!

para 10.11.2009 15:31

Re: tak ten tu chyběl...

Honzáku a nejsi sám tak trochu mamlas, který by za pubertální výroky hodné knoflíkové války zasloužil otcovsky metličkou? Opravdu si myslíš, že za rozvratem biosystémů dneška, za GO, změnou chemismu oceánů, úbytkem surovin, růstem populace.... stojí jen nějaké skupinky poblouzněných?8-o

Vrba 10.11.2009 16:11

Re: tak ten tu chyběl...

 Žádný strach honzaku. Bít nás nebudou. To je namáhavé a oni by ty jejich sedací svaly, vypracované u počítače, to nevydržely. Tak jako nevezmou do ruky motyku a nepůjdou přírodě pomoci. To jen si budou snít o nedotčené přírodě, na kterou se pojedou podívat po dálnici nadupaným autem s pohotovým mobilem u ucha. Spíš nás ukecají do úplného zblbnutí.

para 10.11.2009 18:24

Re: tak ten tu chyběl...

Taky mám za to, že bití nehrozí. To spíše už konkurenční vztahy ... ty mívají fatálnější dopady. A s tím sněním - jo na tom něco je - jsme do svého úspěchu ve vývoji povětšinou dost zbytečně zasnění.

honzak 10.11.2009 19:10

Re: tak ten tu chyběl...

další "semenáček" do sbírky...

para 10.11.2009 14:13

Příroda si nepomůže sama - o smrkové lesy na Šumavě nejspíš přijdem.

Kůrovce podporuje celá řada faktorů: Předně teplejší a suší klima které dál a dál narůstá v projevech - to ničí přednostně i kůrovcem nenapadené porosty smrku - poté borovice... Dále monokulturní výsadba, větší lámavost ryhchleji narostlého dřeva v důsledku dusíkových imisí i větších výkyvů větru, menší odolnost smrků v důsledku poškození biochemismu podloží. Každá těžba zároven odebírá jak humozní hmotu tak bazické minerály kterých je právě v tenkém horskémpodloží už minimum sotva postačující pro záchranu vitality alespon jiných druhů dřevin.

Kůrovec však nenapadá mladé smrky s tenkou kůrou a tak se někomu zdá /např. MŽP/, že tam kde se zazelenají je vyhráno. To je ale optický klam pro kameru a jen pro pár nejbližších let.

Naopak ale svalovat současný stav na neodtěžené bezzásahové zony kterých je navíc jen 16% je pokrytectví a alibizmus odvádějící pozornost od podstatných příčin a zhoršujíccí vyhlídky na stabilizaci stavu.

Bohužel se budeme zřejmě muset smířit s tím, že současné smrkové staleté porosty jsou poslední generací tohoto druhu v celé České kotlině včetně hor, která ještě takto do krásy velikánů narostla.

RomanL 10.11.2009 14:49

Re: Příroda si nepomůže sama - o smrkové lesy na Šumavě nejspíš přijdem.

Kůrovce podporují leda "ochránci" přírody a těžební společnosti. Normálnímu člověku je z toho na zvracení. ;-€;-O(Y)

para 10.11.2009 15:25

Re: Příroda si nepomůže sama - o smrkové lesy na Šumavě nejspíš přijdem.

Tzv. normální //konzumní// člověk dneška, spotřebovává na hlavu mnohonásobek toho co jeho předkové a považuje to mnohdy za "normu". Některým živým je ale s tohoto druhu normálnosti opravdu zle. Mezi prvé patří ty smrčiny co je dávky kyselích deštů sežehly v Krušnohoří, Krkonoších... ale jen oslabily vitalitu těch na té Šumavě.... Podloží tam však zůstalo poškozené a s ním i celková odolnost lesa. Oteplení na kterém všichni máme svůj podíl dílo bohužel  pomalu završuje.

M.S. 10.11.2009 19:18

Re: Příroda si nepomůže sama - o smrkové lesy na Šumavě nejspíš přijdem.

Na ničení přírody mají největší zásluhu především "ekologisti". Není to jenom ničení Šumavy kůrovcem, ale i ničení deštných lesů pro biopaliva, ničení krajiny slunečními a větrnými elektrárnami a pod.

para 10.11.2009 20:56

Re: Příroda si nepomůže sama - o smrkové lesy na Šumavě nejspíš přijdem.

Biopaliva do aut vymysleli "ekoteroristi" to jo - ze strachu, že jim Rus skřípne ropu... . Deštné pralesy však ničí chtivost těmi auty jezdit za každou cenu. A kdo z nás dopravu nevyužívá? Většina pralesa padá ale na vrub těžby dřeva, Výtěžnosti hospodářské plantáže...   Ty větrné elektrárny u nás jsou jen méně ziskové i výkoné jak uhelky - to je jejich slabina, proto se tolik nerozmohly, proto jejich vliv na životní prostředí je někde na hranici měřitelnosti. Ale hodit se mohou jako argument - byt nepodložený .. ale stokrát opakovaná lež z něj páku stejně může udělat - vid M.S.?

para 10.11.2009 21:01

Re: Příroda si nepomůže sama - o smrkové lesy na Šumavě nejspíš přijdem.

Biopaliva do aut vymysleli "ekoteroristi" v Bruselu - to jo - ze strachu, že jim Rus, Arab... skřípne ropu... . Deštné pralesy však ničí chtivost těmi auty jezdit za každou cenu.... Většina pralesa padá ale na vrub těžby dřeva, Výtěžnosti s hospodářské plantáže...   Ty větrné elektrárny u nás jsou jen méně ziskové i výkoné jak uhelky - to je jejich slabina, proto se tolik nerozmohly, proto jejich vliv na životní prostředí je někde na hranici měřitelnosti i když pravda - jsou vidět - naopak CO2, NO2, CH4... se jaksi rozptýlí... . Ale hodit se větrníky jako argument mohou - byt nepodložený.  Vždyt stokrát opakovaná lež z něj páku stejně může udělat - vid M.S.?

RomanL 11.11.2009 11:45

Re: Příroda si nepomůže sama - o smrkové lesy na Šumavě nejspíš přijdem.

Omšelé lživé KECY! (Y)

Ludva 10.11.2009 17:06

Re: Příroda si nepomůže sama - o smrkové lesy na Šumavě nejspíš přijdem.

Co se týká minerálů, tak holt se budou muset do půdy dodávat umělými hnojivy, jako na polích. A oteplování - jistě nejlépe rostl les pod ledovcem.:-/

para 10.11.2009 18:18

Re: Příroda si nepomůže sama - o smrkové lesy na Šumavě nejspíš přijdem.

Ono už se někde vápnilo - že? Taky to létání kolem toho něco stojí a kdo to asi zaplatí? Sám vápník není vše - alespon nejhoršímu však mnohde zabránil.

Jo a ty ledovce tam před cca 10tis lety na Šumavě právě byly, ohladily povrch kopečků pěkně dokulata a nechaly tam po sobě prakticky holou skálu. Ta se přeci jen trochu za ta tisíciletí rozpadla, minerály uvolnila... ale proti půdám v nížinách je to vrstvička chatrná a tedy na kyselé deštíky citlivá. Asi tak.

M.S. 10.11.2009 19:23

Re: Příroda si nepomůže sama - o smrkové lesy na Šumavě nejspíš přijdem.

Ty demagogu. Na Šumavě žádné kyselé deště nebyly a nejsou. Právě Šumava se vyznačuje nejnižšími emisemi z celé republiky a přesto ji zelení demagogové dokážou poničit.

kačer 10.11.2009 18:28

Re: Příroda si nepomůže sama - o smrkové lesy na Šumavě nejspíš přijdem.

Milé Para , ty jsi univerzální blb a okecávač evropské velikosti.Za trest napiš stokrát :

Jsme Zelení Khmérové a zlikvidujeme na co sáhneme.

. 10.11.2009 13:59

a Šumava bude zarostlá křovím

a to vám přeju, vy jihočeské matky

fool 10.11.2009 10:36

ja myslim ze to delaji dobre

v nizsich partiich se les zjevne obnovuje a jestli z oblasti nad 1300mnm zmizi, zadna skoda, aspon budou vyhledy a eroze obnazi skalky :) a prijde mi mimozni kdyz se v teto souvislosti mluvi o sumave jako takove. sumava je zelena, tohle je jen jedna oblast. kdyz bezzasahova zona tak bezzasahova zona

Magor 10.11.2009 10:57

Re: ja myslim ze to delaji dobre

Demagogu

ZocelenyDrapalik 10.11.2009 10:22

Politici potrebuji prachy, lesy klid

Lesy CR, jeden z nejvetsich tunelu ve state. Padaji do nej miliardy, ktere se pak v tichosti vynoruji na kontech politickych stran. Myslite si, ze je jenom nahoda, ze kdyz se prestalo kacet, tak se najednou vynorilo tolik politiku, kteri v sobe znenadani objevili ekologicke citeni? Co udelal Milos Zeman, kdyz potreboval prachy na novou stranu? Spanilou jizdu po vybranych lokalitach Sumavy v doprovodu mnoha kamer, kde medialne zaslzel nad osudem lesa, ktery bez holoseci trpel svobodnym rustem. Opravdu ho po nejakych 15ti letech, kdy potykani s kurovcem trva, znenadani prepadl strach o sumavsky les a pocitil neodolatelne puzeni vypravit propagandistickou rotu novinaru do hor??

Zajiste lze medialni masazi spoustu lidi zblbnout. Ale zatim jeste nejde medialni masazi prebudovat realitu. Na tu Sumavu si kazdy muze dojet a kazdy muze videt jak vypada les 15 let po kurovcove kalamite a jak vypada les, ktery byl pred kurovcem "zachranen" holoseci. Ten rozdil je nebetycny. A ten kdo to uvidi na vlasni oci, se muze tomu clanku zasmat, kroutit nad nim hlavou nebo se na manipulujiciho autora nas...at, to podle povahy kazdeho ctenare. Ale nemuze jedine - souhlasit s autorem.

tich@dohoda 10.11.2009 9:36

az na par cestnych vyjimek

je diskuse opet ode zdi ke zdi . Drtiva vetsina diskutujicich totiz posuzuje les z pohledu delky lidskeho zivota, priroda ma uplne jine cykly a v zivote lesa je nejakych 50 let vcelku banalni zalezitost. Pravdu maji obe strany, tedy jak radikalove s nazorem nezasahovat, priroda si pomuze sama , tak zastanci jiste regulace/zasahu lidske ruky. Faktem je, ze pokud lesu/Sumave date pokoj napr. 100-200 let tak si to priroda usporada i bez lidske pomoci, tak tomu bylo vzdy, faktem je, ze na te Sumave /i jinde / ziji lide a maji tam take sve zajmy /ekologicke/ekonomicke/krajinotvorne/esteticke / tem se zase cekat nechce, coz clovek v mnoha pripadech musi chapat. Rekl bych, ze to chce predevsim zdravy rozum. Cest :-)

Yowda 10.11.2009 9:39

Re: az na par cestnych vyjimek

na některá místa lidi nosili hlínu v nůších na zádech a do přinesené hlíny sázeli stromky. Proto jsou některé partie zalesněné. Jinak by některé kopce vypadaly jako Sněžka....

MB. 10.11.2009 9:57

Re: az na par cestnych vyjimek

Nezasahovat si muzu dovolit v Brazilii, ne uprostred Evropy, kde az na vyjimky (do kterych Sumava nepatri) je kulturni, tedy clovekem zmenena a obhospodarovana, krajina. Nasi predkove si to uvedomovali, jen my jsme chytrejsi nez radio Jerevan.

tich@dohoda 10.11.2009 10:16

Re: az na par cestnych vyjimek

souhlas, ovsem ja bych se predne podival k sousedum do Bavor, Sumava totiz neni jen CR bez ohledu na jmena , coz obecne plati pro vsechny pohranicni hory/lesy . Mam dojem, ze Schwarzwald snad castecne nechal neco napospas prirode , at se stara, nevim jak je to dnes s Boubinem, tam to snad bylo podobne. Cest :-)