21.1.2021 | Svátek má Běla


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kusý 23.7.2010 21:08

Re: Pani Markova ... clovek by rad predpokladal, ze pravidla pro turistiku byla nastavena ...

Podobná pravidla jsou nabíledni i při jednání s městskou policií.To jsou ti frustrovaní jedinci, kteří vždy touží po moci.Ovšem výsledek bývá tristní.Pendrek vyřeší a Vás otráví.

M. Prokop 23.7.2010 15:15

Re: Článek potvrzuje

Přesně.

M. Prokop 23.7.2010 15:14

Příroda je přece jen

pro její (samozvané) ochránce!

Pod taktovkou EU, která ví lépe než my, kde máme nít nějakou "Naturu".

J. Schwarz 23.7.2010 10:52

Re: Pani Markova ... clovek by rad predpokladal, ze pravidla pro turistiku byla nastavena ...

Tito "ekologové" se rekrutují z řad frustrátů z 95% a ve stejném procentu tak či onak "pracují pro stát".

J. Schwarz 23.7.2010 10:49

Článek potvrzuje

můj dojem, že celá ta "ochrana přírody" je podvod. Chráněná území jsou de facto zprivatizována různými "ochránci" a "ekology", kteří se v chráněných územích nerušeně pohybují v silných terenních vozech, nikdo je nekontroluje a jsou tak v pozici majitelů dotyčného území. Navíc se pod hlavičkou ekologů srocují deprivanti a individua mající problém s civilizací. Ve svých pozicích nechrání přírodu, ale zneužívají ji k buzeraci ostatních. Na příklad v "Natuře" v podyjí se klidně prohánějí těžké zemědělské a lesní stroje ale potřebujete-li do dané lokality vstoupit třeba za účelem vyměřování, máte veliký problém, věc schvaluje vláda, protože někde tam "žije vzácný brouk nebo čolek". On sice žije na 1 promile  z těch desítek čtverečních kilometrů "Natury", ale aby některý z "ekologů" zvedl řiť, lokalitu vyznačil v mapě nebo tam pracovníky přímo doprovodil nikoho ani nenapadne. Území je jejich léno, tam mají právo ostatní obyvatele šikanovat a dokonale toho využívají. Moc se neliší od Al káidy, nebýt ekologických organizací nejspíš by se cvičili někde v Pakistanu v "džihádu".

P. Kolář 23.7.2010 9:52

Oni hlídají klid pro kůrovce,

aby se mohl  úspěšně množit.

T. Pansky 23.7.2010 3:20

Pani Markova ... clovek by rad predpokladal, ze pravidla pro turistiku byla nastavena ...

... s pouzitim zdraveho rozumu.  Tim narazim na vyznacovani stezek, pripadne uzemi s urcitymi omezenimi.  Jenze z vlastni zkusenosti vim, v Cechach veci tento predpoklad velmi casto nefunguje.  Ted pominu okolnost, jestli jste se pohybovali v nedovolene oblasti.  Chci se vyjadrit k chovani "statnich zamestnancu".  Prestoze se clovek provini proti narizeni nebo vyhlasce ci zakonu, neni zde vubec nutne pouzivat popsanou hrubost.  Pokud mohu poradit: je treba zachovat chladnou hlavu.  Neni od veci se napriklad omluvit a vysvetlit situaci (zabloudeni, nevsimnuti si znaceni, snaha o zkraceni cesty diky spatnemu odhadu sil, atd.)  Opet je treba zduraznit, ze se clovek nesmi dopustit zadne hrubosti vuci "strazci zakona".   Je mozne (sam bych to ucinil) si vyzadat prukaz totoznosti od "strazce zakona".  Je mozne si zapsat potrebne informace (jmeno, cislo prukazu, misto, cas, jmena svedku).  Je potrebne si zapsat podrobnosti jednani dotycneho cloveka.  Ne vsichni lide jsou schopni se chovat asertivne, ale podstatou je nedavat svym jednanim zadnou zaminku k hrubostem ci na hrubost reagovat.  Situace muze mit dohru na jinem miste (pred soudem ...).  Nebo take (diky slusnemu jednani a vasi strany) muze vyustit v reseni s vseobecnym uspokojenim. ...   Je mi lito, ze toto se stale v Cechach deje.  Presto se radi vseobecne povazujeme za vzdelane, mnoho lidi si sve frustrace vyleva na jinych.  Je smutne (a nebezpecne), pokud tito frustrovani jedinci pracuji pro stat.  top0625top@hotmail.com