21.10.2020 | Svátek má Brigita


Diskuse k článku

ŠUMAVA: Hnutí Duha a vědci-aktivisté

V České republice máme několik národních parků, ale položme si otázku: je v nějakém národním parku tolik suchých stromů a tolik zdevastovaného lesa? Máme v jiném národním parku tolik trestních oznámení, tolik soudních sporů, tolik pokut, tolik blokád, tolik demonstrací, tolik odvolávání ředitelů, tolik mediálních bojů?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Nováků 12.1.2015 10:47

Šílený

Pana Stráského (bývalého ministra dopravy či zdravotnictví) znám osobně, na Šumavě trávil veškerý volný čas až se do Prachatic kompletně přestěhoval, měl Šumavu kompetně prochozenou (a nejen jí, vyprávěl nám o svých cestách po Yosemitském parku a dalších), je to člověk, který opravdu miluje přírodu a Šumavu obzvláště.

Když jsem pak viděl v době jeho šéfování národnímu parku, jak se proti němu snášela zloba za to, že si dovolil obhajovat kácení (!) kůrovcem poškozených stromů na Šumavě, bylo mi zle. Když na něj kydali tihle aktivisté, co na Šumavě snad nikdy ani nebyli, tuny špíny, že to dělá pro prachy... na člověka co volná léta a zimy trávil na turistické ubytovně, jezdil v otřískané fabii. Fakt síla...

B. Rybák 13.1.2015 1:04

Re: Šílený

Z té doby mám řadu fotografií (např. z Prášil) v nichž lidé vyjadřovali svůj dík panu Stráskému a své pohrdání "zelenými parazity Šumavy záplavou textových a obrazových materiálů, které umístili ve výlohách svých obchůdků, stromech i oknech svých bytů! Tam se určitě žádný "zelený" aktivista neobjevil (jako všem žoldákům i jim odvaha chybí)!