28.1.2020 | Svátek má OtýlieDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ŠUMAVA: Deset lžíŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 18, poslední: 7.7.2013 22:13, přehled diskusí

Ekologové jsou prý zelení, ale mozek má zelený někdo jiný.:
Autor: Š. Strojmír Datum: 7.7.2013 22:13

Prostě Stráský a podobní ředitelé čehokoliv, oblíbená to kvalifikace v ČR budou mít pořád přednost před hlasem odborné veřejnosti. Hnus velebnosti. Jednoznačně se velká většina vědců, kteří k tomu mají co říci z hlediska odbornosti postavila proti zásahům v bezzásahových zónách, stejně tak byl správně vyhodnocen jako zmetek zákon o ŠUNAP. Nyní bude o parku rozhodovat parta regionálních politiků. Klasická česká debilita kombinovaná s ignorantstvím a vychcánkovstvím.

Bez ohledu na článek.:
Autor: Š. Hašek Datum: 7.7.2013 12:20

Kůrovec v národním parku není totéž jako mandelinka bramborová v bramborovém poli.

Bohužel to některým uniká. A místo argumentů jen nadávají obecně na zelené. Není ovšem zelený jako zelený.

Pozor, falesna petka!:
Autor: I. Brezina Datum: 5.7.2013 17:04

Pro poradek jen dodejme, ze Mojmir Vlasin je pokud jde o Sumavu soudne usvedceny podvodnik. V roce 1999 totiz jako soudni znalec v oboru ochrana prirody vypracoval posudek, podle ktereho blokadou Trojmezne, poradane Hnutim Duha, nedoslo k poskozeni zivotniho prostredi. Zapomel ovsem dodat, ze on sam delal te blokade tiskoveho mluvciho. Soud, ktery ho jmenoval, to vyhodnotil jako "zavazne poruseni povinnosti znalce". Kopii toho rozhodnuti mam k dispozici. Takze kdyz od te doby Vlasin napise nebo rekne cokoli o Sumave, hlasite kricme: "Pozor, falesna petka!"

Re: Pozor, falesna petka?!:
Autor: P. Rada Datum: 5.7.2013 20:54

Faleš by byla pokud by bylo něco zfalšováno - a o tom zfalšování jsou právě předložené doklady výše. Máli znalec povinnost vyhnout se "střetu zájmů" a neudělal li to důsledně - pak jde nikoli o faleš ale o střet zájmů pane Brezina - pozor na význam furmulací které mění dokonce smysl!

Na druhou stranu všichni, kteří se tehdejšího dění zůčastnili jsou daleko více v obraze než jen komentátoři zvenčí a to patří k profesionalitě přístupu a může tak být dál přínosné.

Takže např. ti kteří tam byli, byli zmatečnou a neadekvátní akcí policie postiženi ... ale zároven prochladli a promokli. Věřím, že mimo jiné si i toto pamatují a tak vedle meteodat mohou dosvědčit jaká povětrnostní situace tehdá ukončila šíření kůrovcové kalamity. Ten chlad, vlhko.... totiž vedly k namnožení houby která kůrovce hromadně ve stádiu imag likviduje. Kůrovcová kalamita proto zkončila především s přírodních příčin a veškeré to kácení, humbuk kolem a ostudnosti by lidem měli připomenout jejich místo v systému a nikoli nad ním. Falešné proto v celém případu bylo zejména to, že člověk byl schopen tuto kalamitu zabrzdit. ..... Podobná ale mnohem masivnější kalamita se už několik let šíří Kanadou a Colorádem. V Kanadě je kůrovcem napadeno cca 15 milionů hektarů. Také tam člověk vesměs jen bezmocně přihlíží ačkoli klimatické změny které jsou v pozadí tohoto vývoje z větší části právě způsobil. Kanadané a i američané si tyto důsledky změn klimatu alespon přiznávají.

https://www.facebook.com/nbcnightlynews/app_208195102528120

http://www4.nau.edu/direnet/publications/publications_c/files/Carrol_et_al_2003.pdf

Veronica:
Autor: J. Jurax Datum: 5.7.2013 13:47

K tomu Ekologickému institutu Veronica - http://www.veronica.cz/ - našel jsem tam perlu pro ženy - počtěte si: http://www.veronica.cz/?id=217

Re: Veronica:
Autor: Š. Šafránek Datum: 5.7.2013 14:12

Docela humus. Na druhou stranu s výjimkou posledních desetiletí to nějak podobně ženy řešily, a na funkci to vliv nemělo - rodily mnohem víc, než ty dnešní, které ji mají jako v bavlnce.

No to je hustý!:
Autor: K. Frauknecht Datum: 5.7.2013 12:06

Pokud pan autor tvrdí, že je lží: "8. Lesy v NP Šumava jsou nestabilní, stejnověké smrčiny, kde budou hrozit kůrovcové kalamity", pak na zmíněném "Institutu" dělá max. vrátného (a to jen proto, že tam má strýčka!!).

Kdo Šumavu opravdu zná z vlastní zkušenosti,:
Autor: M. Gavlák Datum: 5.7.2013 7:58

nikoli z novin, toho musel tento článek potěšit....

Re: Kdo Šumavu opravdu zná z vlastní zkušenosti,:
Autor: K. Frauknecht Datum: 5.7.2013 11:33

Souhlasím. Máte tam pár překlepů: místo "potěšit" má být "poděsit" :).

Hroznej, demagogickej článek!

Stráskému postavit sochu:
Autor: P. Maleček Datum: 5.7.2013 6:43

No po cca 5 letech jsem navštívil centrální - hřebenovou partii Šumavy a byl jsem z toho na mrtvici. A to nebýt - ano protizákonného rozhodnutí p. Stráského a jeho nejbližších spolupracovníků bylo mnohem hůř. Na lidi kteří se postavili blbým zákonům a zvykům se po pár letech vzpomíná jako na hrdiny. I Stráský bude mít za pár let v centru Šumavy sochu obsypanou květinami od vděčných obdivovatelů zelené Šumavy.

To s podmínkou, že ze Šumavy budou vyhnáni pomatenci podporující na holinách samoobnovu stejně druhového a stejnověkého lesa obnovující Šumavu jako fabriku na smrkové dřevo. Jen zde žijící hospodář pěstující zde různodruhý a různověký les Šumavě vrátí její zelenou krásu i vodohospodářskou funkci. Ne zelení pomatenci z pražských intelektuálních kaváren. Ti a jejich prý původní divočina jsou pro Šumavu větším nebezpečím než kůrovec.

Re: Stráskému postavit sochu:
Autor: M. Gavlák Datum: 5.7.2013 8:09

Pěkná pitomost. Stačí se podívat na Trojmeznou a porovnat bezzásahovou českou stranu a zásahovou rakouskou - u nás mezi mrtvými smrky, sežranými kůrovcem, bující život, houština budoucího smíšeného lesa, kde se už nedá projít, na rakouské straně louka s metrovými bylinami, ukrývající pařezy. I naprostý tupec může pochopit ten rozdíl. My se tady rádi oháníme vyspělým Německem, když se to hodí. Možná bychom se mohli zamyslet nad tím, proč na bavorské straně také nedělají zásahy àla "odborník" Stráský, jehož jedinou kvalifikací bylo angažmá v Klubu českých turistů...

Re: Stráskému postavit sochu:
Autor: M. Gavlák Datum: 5.7.2013 8:11

Ještě připisuji - právě ti hospodáři mají na svědomí smrkové monokultury...

Re: Stráskému postavit sochu:
Autor: V. Kopta Datum: 5.7.2013 16:45

nezasahovat proti kurovci je blbost. Monokultury ztratili efektivni samocistici schopnost. Klicici smisene lesy se neobnovuji, byly vysazeny. Monokultury nejsou to prave ale nechat to napospas kurovci znamena ztratit hodne pudy erozi a zaroven zlikvidovat les na dlouhou dobu. Kdyby se zasahovalo proti kurovci a pomalu menila stavba lesa na prijatelnejsi smes, zachovame vzrostly les, zachovame ekologicka spolecenstvi zivocichu a dosahneme lepsi skladby v radu desetileti. Mimochodem ve vyssich oblastech vam smisene lesy neporostou. Pokud nechame vse padnout a spolehneme se na samocistici process budeme 200 let bez lesa...tenhle clanek je dalsi z rady ideologicky motivovanych citujici jen polopravdy ktere podporuji vychozi predpoklad.

Re: Stráskému postavit sochu:
Autor: Š. Hašek Datum: 7.7.2013 12:22

Cha, cha 200 let.

Vyšel jste někdy ven, či pozoroval jste několik let nekosenou louku? Byl jste vůbec na Šumavě?

Píšete nesmysly.

Příliš moc lidí má ze Šumavy kšeft a bere za to:
Autor: D. Polanský Datum: 5.7.2013 6:40

plat od státu. A každý chce vypadat důležitě, tak se objevují nové a nové názory. Stráský kde byl, tam vše zmrvil. Univerzální úředník něco jako univerzální voják.  

Re: Příliš moc lidí má ze Šumavy kšeft a bere za to:
Autor: J. Jurax Datum: 5.7.2013 13:39

No - to ovšem univerzální ekologista jako Vlašín taky.

Re: Příliš moc lidí má ze Šumavy kšeft a bere za to:
Autor: V. Kopta Datum: 5.7.2013 16:58

nevim jsetli Strasky, ale ekologiste zmrvili vse na co sahli s negativnim efektem na zivotni prostredi. Jen tak namatkou: zdrzovani dalnicnich obchvatu zpusobilo vetsi spotrebu benzinu a zbytecne ztraty na zivotech, odpor proti jederkam zvysil spotrebu uhli, hybridni auta maji nekolikanasobne horsi CO2 stopu nez srovnatelne velka klasicka auta atd atd. Ekologistum nejde o prirodu jim jde o moc a vnucovani zivotniho stylu. Je to normalni loby...

Re: Příliš moc lidí má ze Šumavy kšeft a bere za to:
Autor: Š. Hašek Datum: 7.7.2013 12:17

Píšete nesmysly. Čachry s dálnicí kol Plzně byly na základě vývaru z pozemků.

Ale jinak se zapálených (JauJau) nezastávám.

Ale pokud senátor Pithart napíše, že kde kůrovec, tam nic 500 let nevyroste, tak ho mám za d........ .