18.9.2021 | Svátek má Kryštof


Diskuse k článku

ŠUMAVA: Další lež Hnutí Duha

Za ta léta šumavských zkušeností dokážu předvídat jednotlivé kroky Hnutí Duha a spolu s nimi odškrtávat z úkolníčku jednotlivé splněné úkoly. Co však nedovedu předvídat, je kreativnost argumentace, kterou dokáží členové tohoto hnutí vymyslet, aby zaujali společnost. Zájem společnosti má pak veliký význam na finanční toky plynoucí do pokladny podobných hnutí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Pospíšil 4.12.2013 15:34

Pane starosto

věřte tomu,že je hodně lidí ,kteří s vámi soucítí.Vždyť vy tam žijete a je to Váš kraj.Nějaký hnutí Vám do toho nemá co kecat!!Vydržet a vyhnat je holí!!!

B. Rybák 4.12.2013 11:22

Smutná pravda

To, že ze zahraničí placeným "bojůvkám" se dává přednost před zájmy lidí, kteří na Šumavě žijí a jistě by nechtěli její krásy zničit, nemluvě o milionech našich občanů, kterým nikdo nedal možnost se k ničivému fanatismu eko-byznismenů vyjádřit je důkazem toho, že ekologismus a demokracie se vzájemně vylučují.

F. Eliáš 2.12.2013 22:10

Odkud dostávají peníze?

Dává snad nějaký tuzemský ouřada část mých daní Hnutí Duha? Já skutečně nechci podporovat nějaké zelené zblblíky.

P. Zelenka 2.12.2013 21:37

Tak už jen chybí úložiště...

Nedej bože, aby se na tomto území našlo vhodné podloží pro trvalé úložiště jaderného odpadu. Není tu tolik voličů jako v ostatních lokalitách a protože národ chce jaderné elektrárny, aby se mohla v nich vyrobená elektřina vyvážet, avšak nechce mít za domem odpad, bylo by to jednoduché přesvědčit lid o změně několika zákonů, o národním parku na národní parkur, o chráněných územích na o raněných územích a pak po nás potopa a sbohem a šáteček. Jen to snad vydrží až do jara neb k vám pane starosto jedu v zimě na běžky. Už mě nebaví kroužit ve Vestci na nejdražším okruhu pro běžkaře na světě.

F. Eliáš 2.12.2013 22:12

Re: Tak už jen chybí úložiště...

Škoda, že nemám tak velký pozemek, abych tam nechal vybudovat úložiště jaderného odpadu. A přímo nad ním bych si postavil dům, který bych vytápěl odpadovým teplem. Škoda.

B. Rybák 4.12.2013 11:24

Re: Tak už jen chybí úložiště...

Nebyl by jste sám.

B. Rybák 4.12.2013 11:31

Re: Tak už jen chybí úložiště...

Moderní JE (4. generace) produkují jen nepatrné množství odpadu a zužitkují i dosavadní odpad JE. Podporujte je a nebudete se muset bát toho, že ve Vaší běžkařské stopě vznikne fotovoltaická poušť nebo les větrníků!

J. Václavíková 4.12.2013 15:41

Re: Tak už jen chybí úložiště...

A kolik dotací do provozu JE 4. generace je třeba, o tom máte také představu? Nebo snad znáte nějakou, jejíž provoz je ekonomicky neztrátový?

V. Vovák 2.12.2013 15:38

Stran těžby zlata kyanidovou metodou

Stran těžby zlata kyanidovou metodou bych doporučil navšívit bývalý Zlatodůl Roudný poblíž hory Blaník. Je tam vybudována velmi pěkná naučná stezka a můžete se podívat, co po padesáti letech od útlumu těžby z 500 metrů hlubokého dolu, úpravny rudy a odkališť zbyde. Chráněná krajinná oblast.

Hnutí Duha i pan starosta ve svém vyjádření o škodlivosti těžby poněkud přehánějí...

M. Nawrath 2.12.2013 11:11

O lži se lží?

Skutečně Hnutí Duha o zlatu na Šumavě mlčí?

http://www.hnutiduha.cz/aktualne/chalupa-bude-rozhodovat-o-loziskach-zlata-reakce-hnuti-duha

V. Kopta 2.12.2013 17:40

Re: O lži se lží?

Není jen jeden případ, hnutí Duha lže pravidelně, aby si nepoškodili svúj ekobyznys. O přírodu jim jde až ve druhé či třetí řadě. Tihle vyčůránci pomůžou přírodě asi tak jako komunisti pomohli pracujícím...

K. Frauknecht 2.12.2013 8:19

Zdravice!!

LOU Březina zdraví LOU Modrava :-)))!