11.5.2021 | Svátek má Svatava


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Černá 24.3.2021 19:30

Ze života: letím do JAR, pár let tomu nazad, s KLM Boeingem 747. Sedím dole, vepředu napravo. Mezipřistání v Nairobi. Otevřou vrata, chceme jít ven, už jsme v příčné uličce, vlevo schody nahoru do byznysu...a najednou letuška říká STOP!!..a zleva po schodem dolů kráčí asi dvacet černochů, průměrné váhy 130 kg, obleky za 2000 dolarů kus, zlata na kru a rukou tak 5 kilo, taška samej lůjs vůton a my stojíme a čekáme, až pánové sesunou své tlusté prdele a nevíme, jestli je tohle rasismus naruby a nebo běžná preference obyvatelů byznys klásu. Pár minut se díváme na záda letušky, která stojí s roztaženými rukami a brání nám vystoupit.

Že bych dnes zažalovala KLM za diskriminaci?

J. Vaníček 24.3.2021 20:02

Paní Černá, nevím proč lítáte do JAR, jenom jestli Vám to nepřipomíná zlaté časy tam, nebo jezdíte lovit nebohou zvěř za peníze, ale je to jedno. Já bych žaloval Vás, že se posmíváte pasažérům tmavé pleti a mluvíte o nich s despektem. Určitě jenom proto, že mají tmavou pleť. Vždyť kolik osob nadřazené bílé rasy, třeba v USA má také břicha, Vůtona a i zlato? A ti Vám nevadí? Proč zrovna ti cestující do Nairobi? 8-o Ale neberte to vážně, jenom se musíte připravit na podobné názory, zanedlouho to budeme potřebovat. V JAR jsem byl taky, je tam hezky a ostatní je tam teď naopak. Ale, pšššš.

H. Lukešová 24.3.2021 20:06

Ale ve svém spravedlivém rozhořčení neznáte informace, které se nikdy nedostanou do médií hlavního proudu a to ty, že černoši v JAR jsou zběsilí protibělošští rasisté, na bílé farmáře je pořádán hon, často jsou vražděni, jejich ženy znásilněny a pak utraceny rovněž. Bílí farmáři nemají žádné zastání u černé jihoafrické policie. Běloši v JAR jsou naháněni jako Židé za nacistické éry. No černoši Židy v JAR také nahánějí rovněž, mají je za bělochy, mají totiž příliš světlou pleť.

D. Černá 24.3.2021 20:14

Tak se trochu uklidníme, není to tak strašné. Opravdu ne. Jsou excesy, jsou přepadení, jsou situace, kdy sociálně slabší používají násilí, ale není to v JAR tak, jak se u nás prezentuje a není to sytémové. Ještě dnes můžete v klidu projet celou JAR autem, ubytovat se v lodgiích,, kde strávíte úžasné večery při pokecu s domorodými obyvateli. Opravdu to není Zimbabwe za éry Mugabeho. To jen idioti s JAR dělají místo k nežití.

D. Černá 24.3.2021 20:15

To jen idioti z JAR dělají místo k nežití.

J. Vaníček 24.3.2021 20:20

K žití to asi je, ale, jen tak to tam neprojedete bez velkého rizika. Povídání s domorodci nemá nic společného s večerní procházkou Johanesburgem, nebo ozbrojení hlídači celé ulice s hotelem v Kapském městě. Mám vlastní zkušenosti, ne z krátké dovolené.

D. Černá 24.3.2021 20:37

Nemluvím o nočním Johanesburgu, ale zrovna v Kapském městě jsme se pohybovali i v noci bez problémů. Jasně, jsou mříže, jsou dráty na plotech, jsou ochranky. Ale systematické vyvraždování farmářů není.

D. Černá 24.3.2021 20:40

najeli jsme přes 5000 km, Z Johan nahoru k Zambii a potom dolů přes Krugra, Svahilsko do Sodwana bay, santa Lucii, přes Petermarietzburg do Drakesberg a dolů kolem věznicekde sedí Krejčíř do Umgazi River a pomalu podél pobřeží do Kapského města.

J. David 24.3.2021 21:29

Mluvíte afrikánsky? Nu, finský opičák se předvedl. Gorila horská z Konga, Rwandy a Ugandy, je oproti Finské opici ve Skotsku, něžným tvorem.

H. Lukešová 24.3.2021 21:32

Ano, gorily jsou podle zoologů velmi klidné a mírumilovné, ovšem šimpanzi jsou agresivnější, šimpanz je prý jediné zvíře, které je schopné používat předměty a věci k násilí vůči jinému zvířeti. Takže měl pan afrofinský fotbalista blíže k šimpanzovi.

H. Lukešová 24.3.2021 21:01

No ať je pravda jakákoliv, to co jsem četla na internetu a pan Vaníček nebo co píšete a vy, raději se JAR vyhnu. Celou pravdu se tedy asi nedovím.

D. Černá 24.3.2021 21:04

Svět patří těm, co se neposerou.

H. Lukešová 24.3.2021 21:11

Tak to máte bezpochyby pravdu, já jsem byla dvakrát v Izraeli, ale jinak jsem takový zápecník.

J. Vaníček 24.3.2021 20:16

No právě, byla to ironie a žert. Napsal jsem to na konci, že je to tam naopak. Mám bohaté zkušenosti odtamtud. Je to tam velice zlé. Znám osobně 2 rodiny farmářů, kterým povraždili člen rodiny a - nic. Škoda, země je to nádherná, gheta tam jsou, to je špatně, ale kde je všechno dobře. Takto se z toho nevyhrabou, ale je to jenom a jenom jejich věc, spěje to tam kamsi.

J. David 24.3.2021 21:07

Pane Vaníčku, stačí sousední Zimbabwe a nebožtík kantor Mugabe. Bylo tam veselo bez vyhubených bílých osadníků, až k hladomoru. Černé "ape" se nyní cpou do Evropy a ještě ryčí, jako ocasí vřešťani, když jím někdo řekne pravdu. Nevím, ale Kamara je prý Fin, asi z Karelie, polární záře ho opálila. Kape Vám asi na karbid. Lovím, a užívám finské střelivo Lapua, výborná kvalita. Ještě že se nelaboruje echtovními Finy ve Skotsku. Mohu se ale mýlit, mea culpa.