24.9.2023 | Svátek má Jaromír


Diskuse k článku

SPORT: Ruský sport v offsidu

Jaký to pozoruhodný obrat! Reprezentanti Ruska a Běloruska by se údajně mohli brzy vrátit do mezinárodních soutěží, ze kterých byli po invazi na Ukrajinu vyloučeni. Jedná o tom Mezinárodní olympijský výbor (MOV).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Schlägel 22.9.2022 13:00

Ano, předseda vypadl nešťastnou náhodou z okna.

J. Jirát 22.9.2022 6:43

Autor Rusům vůbec nerozumí. Samozřejmě, že ruští sportovci fandí Rusku ve válce s Ukrajinou, nejsou to žádní disidenti a místní propagandě věří. Rusy je třeba absolutně izolovat, pak jim snad po létech dojde, že je u nich něco špatně.

V. Církva 22.9.2022 7:23

No Rusům nedochází nic, nedošlo jim co byl komunismus, ani co je to vor v zakoně v čele státu.

Nedá se jim vysmívat, stovky let důsledně vraždili každého se svobodnými názory, až vytvořili národ monstrum, kterými jsou (na tom nic nemění západní pokrytectví které stvořilo politckou korektnost s násilným homosexualismem a importem migrantů)

Nicméně jak nedávno, myslím Kuras psal, člověk se vkusem si dá od ruského teď dietu. Hroch a ignorant ne. Tomu nebude vadit Rus se Z na hrudi a pervitinem v hrudi chvástající se nad schopností Ruska.

Z. Lapil 22.9.2022 11:27

Máte pravdu, ALE druhou částí pravdy je, že ostrakizací ničí názor nezměníte.

Za "našeho" socialismu byl sport - i ten amatérský - jeden z mála způsobů, jak se naživo setkat se svobodným světem a zjistit, že tam nežerou lidi a žebráci že se vyskytují mnohem méně, než by člověk podle zpráv o vykořisťování pracujících čekal. Bude-li Rusům tento způsob prozření upírán, neprozřou.

I. Schlägel 22.9.2022 13:04

Tak určitě. Hlavně že ruská věrchuška neupírá svým ovcím svobodný internet, opoziční media, opoziční strany,.. Ten hloupoučký gymnasta s písmenem Z na dresu při předávání medailí určitě prohlédl a ten ruský informační ráj rozdrolí odspodu.;-D

Z. Lapil 22.9.2022 14:04

Přesně tak. Opravdu nemám za moudré Putina nebo kohokoliv jiného podporovat v informační blokádě jeho občanů.

J. Jurax 22.9.2022 19:38

No jistě; jenže to si sportovník nechal na doma, nanejvýš pro prověřený kroužek kamarádů. Na školních besídkách, v médiích celostátních i okresních spíš děkoval straně a vládě, že mu umožnila reprezentovat svou socialistickou vlast a že se vynasnaží být ještě lepší - koneckonců jiný názor by se do médií nedostal a sportovník by si ho veřejně ani nelajzl, aby neměl průser.

A navíc takových na Západ vyjedvších sportovníků nebylo zas tak moc ...

B. Bublina2 22.9.2022 1:17

současná adorace profesionálního sportu je absolutně mimo lidské potřeby...jde jenom o prachy, a zákazem účasti rusů jde o to, připravit je o prachy... ;-D

V. Církva 22.9.2022 7:32

Přesně tak, ono to bude v této příčině. Sport má lidi spojovat a podporovat dobré vlastnosti jako velkorysost a férovost.

To že totalitám jako Rusko nebo Čína slouží k chvástání nadrogovanými sportovci a nehorázným výdělkům je jádro problému. Kdyby olympiáda a sporty sloužily právě k tomu pozitivnímu v lidech sám bych by všemi deseti pro účast ruských sportovců.

Morální zrůdy se Z na dresu ať zůstanou Putinovi v řiti.

O. Berkovský 22.9.2022 0:45

Umíte si někdo představit, že by se v letech 1942-3 němečtí sportovci zúčastnili mistrovství světa v čemkoliv, pokud by se něco takového konalo v Moskvě, Londýně či kdekoliv jinde mimo okupovaná území? Asi ne, byli na nesprávné straně fronty bez ohledu na jejich osobní přesvědčení. Totéž bez výjimky musí platit pro všechny ruské a běloruské sportovce bez ohledu na jejich osobní názory. Po dobu existence této fronty jsou prostě a jednoznačně na nesprávné straně. Jejich vyloučení ze všech soutěží považuji za zcela správné a nezbytné.

R. Langer 22.9.2022 5:32

Jo, za to v 36. tu Olypiádu nadšeně oslavoval celý svět, že?

Samozřejmě, vůbec nikdo přece tehdy nevěděl, co je Hitler zač, že? ;-D

V. Církva 22.9.2022 7:26

Nicméně myslím, že přirovnání pana Berkovského je správné. V roce 1936 ještě nebyla válka, a především tu německou olympiádu oslavovali Němci, ne celý svět.

Později byla kvůli válce olympiáda zrušena. Tak teď prostě bude zrušena pro Rusy...

J. Jurax 22.9.2022 19:52

No, ono tou dobou byl pan Hitler úspěšný, demokraticky zvolený politik akorát s poněkud osobitým názorem na Židy. Ale ono tehdy se na antisemitismus pohlíželo celkem blahovolně leckde v Evropě. Zavedl ve své zemi pořádek a životní úroveň Němců rostla. A jeho likvidace konkurenčního levicového hnutí - komunistů řízených Stalinovou kominternou - nebyla západním státům zas tak úplně proti mysli. Koneckonců dlouhodobým a puncovaným zloduchem té doby byl Stalin v čele SSSR se svou rozvratnou doktrínou likvidace buržoazie a diktaturou prolezariátu.