25.1.2020 | Svátek má MilošDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: ZpověďŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 17, poslední: 31.12.2017 21:16, přehled diskusí

Děkuji autorovi za odvahu:
Autor: V. Braun Datum: 31.12.2017 11:24

Chci tímto autorovi poděkovat za odvahu, se kterou se dokázal podívat na svůj život a podělit se s námi o ten pohled veřejně. Kdo chce tak pochopí, kdo nechce nebo toho není schopen tak bude autora urážet nebo zesměšňovat. Inu, každý svého štěstí strůjcem.

Nechápu, proč soudruh autor považuje za nutné:
Autor: P. Harabaska Datum: 30.12.2017 17:12

zde před zraky veřejnosti setřásat eventuálně na něm ulpělé stopy lidově-demokratické a socialistické minulosti naší země. Pravděpodobně se jedná o svého druhu větev na Západě rozkvetlé kampaně MeToo! Ano, já také jsem byl osaháván oním odporným socialismem, ale já jsem čistý, byl jsem jen jeho obětí! Má to ve svém věku zapotřebí?

Re: Nechápu, proč soudruh autor považuje za nutné:
Autor: Z. Velínský Datum: 31.12.2017 21:16

Podobně jako Harabaska. Také mě socialismus nemravně osahával, a docela fest mi zatápěl za to, že jsem sice do SSM jako všichni ostatní vstoupil, ale pohříchu jsem svůj volný čas věnoval jiným aktivitám, než utužování kamarádského svazáckého ducha.

Dalo se to vydržet, dalo se školu dostudovat, a dalo se při tom zůstat čistý. Kádrovat jsem nikdy nikoho nemusel a svazáci si zvykli na to, že jsem dělal to, co mě bavilo a ne to, co oni mi řekli, že mě má bavit.

Asi to v 50. letech nešlo jinak, než jak autor popsal. To posoudit nemohu. A určitě v tom hodně hrálo to, že v 50. letech jsme si ještě mohli myslet, jak upřímný a spravedlivý ten režim je. Ale v 70. letech to už šlo. A muselo to jít, pokud se člověk nechtěl ušpinit. Harabaska a já nejsme zase taková výjimka, jak se dnes staří šmejdi pokouší ostatním namluvit.

no, soudruzi:
Autor: M. Pesat Datum: 30.12.2017 10:15

no, soudruzi, kdo zil/zije v USA, ten musi vedet ze tam je to uplne stejne, jenom se tomu nerika kadrovani, ale file/slozku vam zalozi uz na skole a ta s vami jde cely zivot. Pochopitelne se to netyka obycejnych lidi ale tech aktivnich, napr. statni sluzba/sprava ale i corporations , tech urcite. A v 50"ych letech/studena valka, o kterych pise autor, tak to v USA probihal Mc Carthy hon na carodejnice/"komunisty" takze se kadrovalo uplne stejne jako tabore miru a socialismu. Jenom v CSR vas za "nebezpecne reci" zavreli do lagru a tam jste mohl zemrit drinou/nemocemi/mlacenim. To se v USA nedelo, tam napr. odboroveho predaka/"komunistu", co mel "nebezpecne reci", toho zmlatila/zmrzacila/zabila mafie/po dohode s policii/FBI. A byl to obycejny kriminalni cin. Jak bylo to heslo CEDOKU za rudobolsevika: jednou videt/poznat je vice nez 100 x slyset. Jeden by si nemel delat iluze, vsude chleba o dvou kurkach.

Cest :)

Re: no, soudruzi:
Autor: S. Rehulka Datum: 30.12.2017 11:44

Tak jste se "soudruhu" Pesate odkopal ! Ještě jste zapomněl připomenout, že tam tehdy tloukli černochy !

Re: no, soudruzi:
Autor: P. Harabaska Datum: 30.12.2017 17:17

S prominutím, ale kecáte jako kdysi politicky angažovaní soudruzi. Jenom to znaménko je obrácené. Stačí se podrobněji seznámit s fakty (ostatně i americká literatura - obraz reality - o tom dost píše). Ale kdo nechce, nevidí. Objektivita je vždy až na konci za politickým fanatismem.

Nesmrtelný kádrovák:
Autor: F. Navr8til Datum: 30.12.2017 9:04

Podle návrhů na diskriminaci lidí podle politických názorů a projevy pohrdání schopnostmi lidí rozhodovat v referendu usuzuji, že uvnitř autora stále žije jednatel celoškolského výboru ČSM, který by kádroval, kádroval, kádroval...

Zajímavý článek....Kdos bez viny, hoď první kamenem....:
Autor: B. Volarik Datum: 30.12.2017 6:41

Odsunout komunisty po Listopadu (podobně jako Němce po válce) jistě nešlo.....

Třeba šlo. Jenže se to nezkusilo.

Nezkusilo.:
Autor: J. Kanioková Datum: 30.12.2017 13:46

Protože ... "nejsme jako ONI". Ale přiznám se, že si nedovedu představit, co by se dělo, hlavně JAK by se to rozvinulo. A kam by to spělo.. Nevěřím, že by se to obešlo bez křiváren..

Re: Nezkusilo.:
Autor: J. Lepka Datum: 30.12.2017 15:23

Ono to bylo marné, stejně nalezli do ostatních partají a křivárny jim zůstaly jako celoživotní náplň.

Re: Nezkusilo.:
Autor: B. Hančl Datum: 30.12.2017 17:08

Přesně to vystihuje : " Koho budeš volit? Komunisty. To vím, ale z které strany?

Re: Zajímavý článek....Kdos bez viny, hoď první kamenem....:
Autor: P. Harabaska Datum: 30.12.2017 17:19

Zajisté, že to nějak mohlo jít, ale třeba byste přišel o nějakého toho blízkého příbuzného či kamaráda. Jenom jak na ty komunisty, kteří se stali právě po listopadovém převratu významnými politiky?

Re: Zajímavý článek....Kdos bez viny, hoď první kamenem....:
Autor: B. Volarik Datum: 31.12.2017 3:19

Po vojně jsme zůstali 3 nejlepší kamarádi. O jednoho jsme přišli, když se dal naverbovat ke špionům a komunistům. Prodělali jsme jakýsi "rozvod" mezi lidmi, kteří si byli velmi blízcí. Takže při tom "odsunu" už bych neměl o koho přijít.

Re: Zajímavý článek....Kdos bez viny, hoď první kamenem....:
Autor: M. Pesat Datum: 31.12.2017 12:28

Ono zalezi ke kterym spionum se ten vas kamarad dal, k tem dobrym nebo spatnym ? Pokud neznate rozdil mezi dobrym a spatnym spionem, tak je to stejne jako s Nemcem, ten dobry/z NDR/ za valky strilel u Stalingardu do vzduchu a ten zly/zNSR/ ten byl "samozrejmne" nacista. Pokud mohu posoudit ze sve osobni zkusenosti, tak zahy po sametu/sametove revoluci byli ti nejvetsi komunistobijci/"echt-pravicaci", ti nejvetsi kolaboranti/rektolezci komunistickeho rezimu.

Dnes klidne muzete vzit clanek z Rudeho prava z doby te nejhorsi husakovske normalizace, prohodite par slov, prohodite vyznam slov z minus na plus a opacne a v naproste pohode to muzete dat do tisku.

Jediny "rozdil" spociva v tom, ze tehdy to byla cenzura/totalita a dnes "svoboda"/"demokracie".

Cest :)

Neměla se přece jen po r. 1989 u těch hlavních:
Autor: J. Fridrich Datum: 30.12.2017 6:26

Neměla se přece jen po r. 1989 u těch hlavních soudruhů objevit jejich obžaloba a alespoň pojmenování jejich zločinů ? V Německu padlo nyní toto soudní rozhodnutí : " Šestadevadesátiletý někdejší dobrovolník jednotek Waffen-SS si má odpykat čtyřletý trest, který mu v červenci 2015 uložil zemský soud v Lüneburgu. "

Re: Neměla se přece jen po r. 1989 u těch hlavních:
Autor: P. Sulc Datum: 30.12.2017 7:03

Nemecko uje neco docela jineho, s tim Cesko nelze srovnavat. Cesko sice Nemecko ''dohani'', ale je to zavod zelvy se zajicem. Ty slovanske staty, jeden jako druhy maji stale nejaky zmatek a vice ci mene neutesene pomery. Stale dohaneji a ne a ne dohnat. A to vyhraly valku.

To ano, souhlas..:
Autor: J. Kanioková Datum: 30.12.2017 13:49