4.12.2023 | Svátek má Barbora


SPOLEČNOST: Zničit satana

20.6.2019

Tak 23. června pod mediálním krytím prapodivné TV Seznam, kde se pozvolna ztrapňuje J. Šídlo, bude na Letné velký happening, jehož cílem je ochrana nezávislosti justice, absolutní nezávislosti státních zástupců úplně na všem, odstranění odpudivého estébáka Andreje Babiše i Marie Benešové a definitivní ztrapnění již tradičně ulítlého Zdeňka Svěráka. Že jeho, to nepřekvapuje, on už to tak má, že drží prst na tepu doby, ale že také generál Pavel to má zapotřebí, to je na pováženou. Ještě že prohlásil, že se chce držet dál od politiky.

Také se tam doufám určitě předvede legendární brilantní mozek demokracie Jan Hrušínský (ten snad ani není Rudolfův) a své tam odvede Iva Pazderková. Ivan Trojan tam uzavře svůj přerod ze snad jediného opravdu pořádného herce své generace v naivního aktivistu. To bude masakr emocí, bude se zpívat pateticky hymna, třeba vystoupí i závislostí ohrožený Ivo Ištván, Jaroslav Hutka rozněžní dav Náměští (která tentokrát bude úplně vedle). Jestli vystoupí znovu i Tomáš Klus a Jan Nedvěd, pak budeme vědět, že organizátoři jsou ochotni položit za svoji věc drsně i život. A pak Radkin Honzák, ale ten na to má po ruce diagnózu. Jen se bojím, že ukecají vystoupit i Martu Kubišovou, aby zazpívala Modlitbu. Věřím, že tahle chytrá ženská se nenechá zpitomět.

Tak to bychom tak v kostce měli. Někde jsem zaznamenal nadšený názor, že je krásné, že demonstrace jsou v duchu pohody, v dobré mysli a že nejsou doprovázeny násilím (ještě aby byly) a že tam panuje pozitivní energie. Já to tak ale nevidím, protože čtu transparenty a různé cedule a slyším všemožné výkřiky a z nich se valí jiná energie: špatně skrývaná nenávist vůči jednomu člověku, který sice do politiky neměl lézt, ale udělal to a vyhrál volby s přehledem. Chybí tam jen symbolická šibenice, ale to ještě uvidíme. Jestli je tam patrna nějaká energie, tak ta negativní a, řekl bych, že skoro ta nejhorší. Co je tak milého na tom, že si lidé přejí otevřeně vězení pro chlápka, jehož kauzu neznají s výjimkou toho, čím je krmí provařená média a to je s prominutím škvár. I ten slavný předběžný audit je jen syrový dokument zabývající se stovkou dalších případů. Jenže ten dav chce spíše lynč, i když jen obrazně (naštěstí). Jenže když chce někdo „vidět krev“, tak je to všechno jen ne vtipné a vůbec to nesvědčí o vyspělosti jak organizátorů, tak i demonstrujících. Stačí se dívat do jejich tváří. Já tam vidím zhmotněnou zlobu, bohužel.

Zkusím se ale zeptat. Kde jste byli v době, když bylo zahájeno řízení ve věci ROP Severozápad, když začal vypovídat pan Kušnierz, kde jde ne o nějakých 450 milionů, ale o něco víc než o 10 miliard? Například. Řeknu vám to takto: nad tím jen kroutíte hlavou, anebo si toho vůbec nevšimnete. Tam totiž nejde o Andreje Babiše, toho zosobněného ďábla, u kterého se ani nenamáháte o rozlišení, co je agent StB a co jiná kategorie. Tam šlo o peníze, kterými se mimo jiné také prokrmovaly i jednotlivé partaje, a tak žádný politik do toho mediálně bouchat nebude. Koho zajímá dnes, co bylo před více než 30 lety a, ruku na srdce, podívejte se do svých rodin, kdo cestoval tehdy na za železnou oponu, a zeptejte se ho, jak se pobavil povinně s StB, pokud tam byl pracovně.

No nic. Demonstrujte zlobu a nenávist, tím nám všem bude líp. Já se budu těšit na předčasné volby, pokud jich, Bože chraň, dosáhnete, jak pak budete plnit ulice. A tak stále dokola. Až potom budeme pro ostatní země v Evropě pro legraci. Teď Babiš vůbec nikoho relevantního nezajímá.. Je to premiér, nepochybně demokraticky instalovaný, a s tím jednají, i když se z toho můžete osypat. Teď momentálně jde o posty v orgánech EU (tím mají politici vytěsněno v palicích), o včelstva, ostrost ořezávátek a další zásadní záležitosti, kde čekáme na evrospásu..

A takhle my tady žijeme.