21.8.2019 | Svátek má Johana


SPOLEČNOST: Žluto-hnědá košile pana Mináře

22.7.2019

Nečtu Aeronet, občas mi sice některý starší kamarád pošle něco z tohoto serveru, ale v těch článcích bývá až moc často „přání otcem myšlenky“. A poněkud pochybná logika.

Na druhé straně, když někdo líčí dnešní Rusko jako sídlo ďábla a že za všechno můžou Rusové a Putin, je to jen podle starého pořekadla „jak se do lesa volá, tak se z něj ozývá“. Idiotská propaganda proti Rusku se vyskytuje hlavně u amerických levičáků, svobodomyslných intelektuálů, kteří nemilují nic tak vášnivě jako příkazy, zákazy a udávání, takže i donašeč Bretschneider v hrobě bledne závistí nad jejich aktivitou a úspěšností.

Tuhle mi napsal jeden moudrý a starší pán, novinář z Kanady, že jistý článek na zmíněném webu vzbudil jeho pozornost: Mikuláš Minář skrytě propaguje NSDAP a Hitlerjugend? No a pak mi to poslali ještě další kamarádi, třeba z Austrálie anebo ze Slovenska, ale také z domova. Takže článek zaujal, zvláště starší čtenáře.

No jistě, je to Aeronet. Údajná devadesátiletá čtenářka jmenovaná v článku je asi fikce, a sudetoněmecké pletichy v pozadí jsou poněkud pochybný argument. Ovšem v době, kdy Bernd Posselt začne zase veřejně snít a vykládá, jak by se mohl uspořádat Sudetendeutsche Tag v Čechách (jak kolovalo po netu: „nejlépe asi v Lidicích, že!?“) a náš pan velvyslanec osloví Posselta “mein lieber Freund“, je neskutečnou pitomostí, že Minář vítá před 250 000 diváky „řečníka ze Sudet“.

Nadávky na Aeronet a poukazování na jeho nesolidnost a zaujatost jsou poněkud liché, pokud je základním informačním pramenem pro české „progresivisty vůbec“ kdysi seriózní, dnes pomateně levicový Guardian, ta dnešní moskevská „Pravda“ našich mainstreamových, možná lépe říci „neonormalizačních“ novinářů. Aeronet je často nedůvěryhodný, hystericky přehánějící a útočící na první signální soustavu. Jenže i slepé kuře někdy najde zrno. Takže i tento pramen občas ukáže věci z jiného, a to ne zrovna hloupého pohledu.

Článek v Aeronetu upozorňuje na to, jak a jakým stylem je pan Minář, nedostudovaný filosof a teolog a muž disponující prakticky neomezenými finančními prostředky, při svých vystoupeních oblečený. Už po sledování televizních přenosů jsem slyšel od různých dam otázku: „Co to má ten chlap na sobě?“

Ale ještě předem jedna věc. Mluvíme-li o demonstracích na Václaváku a na Letné, asi si z nás dělá jeho parta a různí aktivisté srandu, když tvrdí, že se na tento spektákl skládali „rozhořčení občané“.

To je stejně hloupé tvrzení, jako že se drobní uvědomělí Češi složili v roce 1880 na stavbu Národního divadla „po grošíku“. A že to stačilo. Jen bych připomněl čtenářstvu skutečnost, že zásadní peníze na stavbu Národního divadla poskytlo samo rakouské císařství, dále česká šlechta - např. Lobkovicové, rod Chotků, Kolovratové, Schwarzenbergové, Kinští, Černínové, Nosticové, Harrachové - a také členové habsburské rodiny! Přispěl i císař František Josef I. osobně, dokonce dvakrát (na stavbu a po požáru i na obnovu). To se v tom dějepisu dětičkám krásně dodnes lže, co?! A všichni tomu věří! Ostatně při představě, že peníze na stavbu Národního divadla poslal i ruský car, musí dnešní rusožrouty chytat fantas! Ona každá sranda něco stojí, víme?!

Takže nějak tak podobně to asi bude s financováním „rozhořčeného protestu lidu“ vůči Babišovi, Zemanovi a ministryni Benešové a ve prospěch tria státních zástupců Zemana, Bradáčové a v dějinách navždy zapsaného Ištvána a jejich ozbrojených žoldnéřů. Tak kterépak „císařství“ dodalo ty potřebné miliony a dokázalo zaměstnat a platit perfektní profesionály? Rozhodně se na ty desítky milionů nesložili uvědomělí občané.

Ale to snad už chápe i hodně tupý člověk, ačkoli se zdá, že ne každý. Rozhodně ne ti, co šli „opakovat Listopad 89“ v době, když „už se to smí“. U mnoha lidí panuje představa, že to zorganizovali „nadšení aktivisté“ jen tak, nezištně. Přitom to byl mediální a organizační majstrštyk. Novináři předem bouřili proti ruskému švábovi Miloši Zemanovi (co by asi vyváděli, kdyby se bývalí předsedové vlády anebo kancléři jako ti němečtí nebo rakouští nechali rovnou zaměstnat Ruskem na nejvyšších pozicích? Babiš měl z pracovní povinnosti jistě kontakty s StB, ale bývalý německý kancléř Willy Brandt byl usvědčeným spolupracovníkem KGB a Gerhard Schröder byl za své „věrné“ služby SSSR a Rusku odměněn mimořádnou funkcí předsedy dozorčí rady Rosněftu. Tak kdo je tady „ruský šváb“?!

Česká televize mi připomínala před zahájením kampaní Milion chvilek pro demokracii „dikcí a nasazením“ Československou televizi na jaře 1977 a samotný spektákl byl organizován lépe než kdysi spartakiády. Včetně zvláštních vlaků, „zájezdových“ autobusů, organizace pražské dopravy, tedy autobusů, tramvají a metra, sanitek, policie uniformované i tajné, občerstvení, záchodků a velkoplošných obrazovek. Na tom někdo velice silně a pečlivě (a za velké peníze) makal. 

Přípravy na Letné

Přípravy na Letné

Pak mi ovšem není jasná jedna věc: vše bylo přesně připraveno a zorganizováno. Přiblbíci, co vykřikovali v euforii z podia do davu „A teď potáhneme na Hrad“, jako mladý Polívka anebo zpěvačka Bára Basiková, která ječela, aby Babiš táhnul na Slovensko, nebo ta další ječivá hérečka, ti byli ihned zpacifikováni organizátory. Režie běžela jako po másle.

Jen se tam vloudily dvě základní „chybičky“. Nebo schválnosti. Přivítání nějakého kazatele „ze Sudet“ poněkud zmrazilo i mediálně zmanipulované účastníky. Dobře to popsala blogerka paní Jiřina Holotová na blogu iDnes – Jáhen ze Sudet uvedl Letnou do demonstrace a všichni by čekali potomka sudetských Němců!

25. 06. 2019:
“Dovolte abych na pódium pozval římsko-katolického jáhna ze Sudet Roberta Elvu Frouze, který nás uvede do dnešní demonstrace.”
Tak přesně takhle uvedl jednoho z vystupujících řečníků mluvčí Milionu chvilek pro demokracii Benjamin Roll. Podle očitých účastníků, ale i ze záznamů akce na Letné je vidět, že dav lidí byl v tu chvíli zaražený a potlesk vlažný. Určitě, tedy ti, co si to stačili uvědomit, by v ten moment čekali nějakou německou zdravici od potomka sudetských Němců a ono nic! Kdybych na vlastní uši z video záznamů, například přímo na stránkách Milionu chvilek (od 38.min,) neslyšela, že byl budoucí kněz a jinak uznávaný člověk, který působí na Plzeňsku a Tachovsku, uveden přesně tímto ántré na pódium, myslela bych si, že si to snad někdo musel vymyslet!
My totiž na Plzeňsku a Tachovsku o oblasti našeho domova běžně nemluvíme jako o Sudetech, nebo dokonce že snad žijeme v Sudetech! Používání geografického označení Sudety bylo v roce 1945 úředně zakázáno a díky událostem ve 2.světové válce jsme my, Češi, na taková označení ještě dodnes docela dost hákliví a na všechny, kdo ho chtějí používat mimo historicko-geografický kontext, stále ostražití.
Já plně doufám, že to měl být od organizátora protestů jen nějaký nejapný žert nebo mladická nerozvážnost či neznalost historie, když pana Frouze představil jako římsko-katolického jáhna ze Sudet!
Pokud ne, musela bych začít úplně věřit všem informacím, že stopy počátku vzniku Milionu chvilek, který sahá do roku 2017, vedou k lidem, kteří mají snahu oslabit českou, a dokonce i polskou vlasteneckou scénu, aby v čele těchto států byli na příště politici povolnější, kteří by zajistili postupné prolamování Benešových a Bierutových dekretů (Polsko).
Možná byli jen naši mladí idealisté do něčeho vmanipulováni, ale podle toho, že nazývají Tachovsko oficiálně veřejně jako Sudety, něco tady nesedí. Běžně se totiž mezi Čechy a Moravany při takové příležitosti tenhle geografický název našeho území nepoužívá!
Odkaz na zvukový záznam ze 16. 6. 2019 je
zde.

Od Hitlerjugend k nacistickým tankistům

Od Hitlerjugend k nacistickým tankistům

A pak ještě něco, co mi neustále už na Václaváku vadilo a na co mne upozornily kamarádky, protože jako většina mužských si oblečení jiných mužů moc nevšímám. Oblečení aktivisty Mináře. Pořád jsem nemohl přijít na to, co mi na něm vadí. Až to nakopl Aeronet. Pan Minář byl oblečen v košili a kalhotách s páskem, a to vše v podivně žluto-hnědé barvě. Dneska tady chodí kdekdo oblečen v kdečem, ale tahle podivná barva, tedy její odstín, ten rozhodně módní nebude. Ale, jak má pravdu Aeronet, byl. U nacistů. 

Obrázek je propagační leták: Od Hitlerjugend k nacistickým tankistům. Já sám jsem na to už zapomněl, byl jsem za protektorátu moc malý a obrázky nacistů vídáme celý život černobílé.

Prostě, byla to barva, v jaké byli oblečeni nacisté, celé oblečení bylo ve stylu, který nacisté a Hitler milovali. Akorát ten řemen od pásku přes rameno chyběl. Na obrázku vidíte, v čem pózoval „lidový soudruh“ - (Volksgenosse) Hitler, před svými věrnými, když se dostal k moci. Když vymetl tu bandu zlodějů, parlamentních žvanilů, kteří si nezasloužili vést Německo k „vyšším cílům“ a skvělé buducnosti. A jeho nadšení následovníci v Hitlerjugend byli oblečeni ve stejné barvě.

Národní socialista Hitler

Národní socialista Hitler

Je sice pravda, že na netu jsou obrázky, hlavně ze „spřátelených pokrokových medií“, kde je někde pan Minář ve žluté košili a kalhotách. Ale nejen já si pamatuji, že na Václaváku ani na Letné to čistě jásavě žlutá, jako na těch obrázcích na netu, rozhodně nebyla. Možná to někomu následně došlo a obrázky „opravil“.

Hitler byl totiž „hnědokošiláč“, tak jako byl Mussolini „černokošiláč“ a oba vedli své muže za pomocí davů k uchopení moci a odstranění té neschopné zlodějské verbeže. Mladí nadšení bořiči starých pořádků v řadách Hitlerjugend ve žluto-hnědých uniformách, tak nějak podobných oblečení aktivisty Mináře, nakonec zavedli „nový spravedlivý řád“.

Mladí nadšení revolucionáři Hitlerjugend

Mladí nadšení revolucionáři Hitlerjugend

Barva hnutí a oblečení jeho vůdců není jen tak nějaký rozmar. Italští fašisté vsadili na černou, komunisté vše balili do červené, Němci do červené a černé. A při oslavách myšlenky nacismu do žluto-hnědých uniforem vůdců i budoucích bojovníků za „spravedlivý árijský svět bez židů, cikánů a Slovanů“. Dnešní islamisté nemohou být bez zelené atd.

Minář a jeho podivný outfit

Minář a jeho podivný outfit

Demonstrující na Letenské pláni měli oblečení různé, našinci jsou poněkud hákliví, ale když jde do tuhého, mnozí jejich otcové nosili modré uniformy Lidových milic, takže co není, může být.

Ovšem hesla byla doma vyrobená, ona ta ostuda s předem profesionálně vyráběnými transparenty proti Miloši Zemanovi a na Slovensku proti Ficovi byla příliš nápadná. Ale slogany na transparentech pocházely z jedné duchovní líhně. Už KSČ měla v Dejvicích celý desinformační úřad a podle vývoje lze věřit tomu, že na tomhle také pracují profesionálové. Dnes to není těžké. Přes noviny a internetové sítě se nahodí téma a už to jede. Viz červené cedulky anebo trenýrky. Každý osel to zkopíruje a sám si vyrobí a pro mnohé to vypadá jako „lidový hněv“.

Otázkou je, zda Mináře pustili na podium v napodobenině nacistické uniformy z blbosti (to by ukazovalo na mladé lidi a Američany stojící v pozadí, kteří o nacismu nic nevědí a trvale si pletou nacismus s fašismem), anebo jestli není pan Minář sám tak nějak trošku nácek. Jistěže socialistický.

Ďábla poznáš v detailu. A mít na sobě napodobeninu uniformy a v barvě, jakou nosil Hitler a Hitlerjugend, dokonce dvakrát po sobě, to není náhoda. To už je zvyk. A když k tomu přidáte toho aktivistu „ze Sudet“, tak to smrdí už hodně.

Takže půjdou lidi v příštím listopadu zase podle cílené propagandy jásat před zkrachovaným studentem oděném ve žluto-hnědé barvě nacismu?

Vypadá to, že Aeronet tentokrát viděl a vykřikl to, co ostatní ne, a viděl to asi celkem dobře.

A jinak bych souhlasil s tím, co vyjádřil Jiří Hanák v LN v Posledním slově:

„Celá ta Letná byla ukázka stavu ´prudkého napadení společnosti virem antibabišismu´. Ale rozumu tam nebylo ani za mák.“OVĚŘENO: Mozek miminka ovlivní těhotenství a první hodina po porodu
OVĚŘENO: Mozek miminka ovlivní těhotenství a první hodina po porodu

Podle lékařky Markéty Kellner, která zkoumá lidský mozek, jsou těhotenství a první okamžiky po porodu zásadními v jeho fungování do budoucna. Co ovlivňují a jak?

Diskuse


J. Kratochvíl
22:28
25.7.2019

L. Zach
7:40
25.7.2019

D. Mach
21:35
22.7.2019

J. Lukavsky
20:23
22.7.2019

J. Ptáček
21:44
22.7.2019

D. Stirský
18:29
22.7.2019

J. Kulheim
20:02
22.7.2019

J. Ptáček
18:07
22.7.2019

K. Dvořák
18:18
22.7.2019

M. Prokop
18:33
22.7.2019

J. Kulheim
20:14
22.7.2019

M. Krátký
21:44
22.7.2019

D. Stirský
22:07
22.7.2019

L. Písařík
22:51
22.7.2019

J. Sedlář
18:38
23.7.2019

P. Grigar
19:58
23.7.2019

J. Jurax
15:30
22.7.2019

F. Brabec
16:09
22.7.2019

K. Zelený
16:12
22.7.2019

K. Dvořák
17:36
22.7.2019

K. Zelený
18:44
22.7.2019

K. Zelený
15:01
22.7.2019

D. Stirský
14:54
22.7.2019

D. Stirský
14:49
22.7.2019

Č. Berka
14:56
22.7.2019

D. Stirský
15:01
22.7.2019

V. Vlk
18:12
22.7.2019

D. Stirský
18:26
22.7.2019

J. Kulheim
17:58
22.7.2019

T. Kohout
22:45
22.7.2019

K. Kocourek
13:43
22.7.2019

V. Vlk
13:51
22.7.2019

K. Kocourek
14:07
22.7.2019

K. Kocourek
14:11
22.7.2019

J. Sova
16:56
22.7.2019

M. Prokop
15:47
22.7.2019

J. Lukavsky
20:37
22.7.2019

F. Doušek
17:12
22.7.2019

F. Brabec
14:09
22.7.2019

K. Kocourek
14:14
22.7.2019

F. Brabec
14:44
22.7.2019

T. Kohout
22:48
22.7.2019

J. Kombercová
13:00
22.7.2019

D. Stirský
13:19
22.7.2019

D. Stirský
12:58
22.7.2019

D. Stirský
12:41
22.7.2019

V. Vlk
13:47
22.7.2019

F. Brabec
14:08
22.7.2019

B. Hančl
16:53
22.7.2019

F. Brabec
17:10
22.7.2019

M. Klas
15:21
22.7.2019

J. Lukavsky
20:32
22.7.2019

M. Klas
11:32
22.7.2019

B. Novacek
11:55
22.7.2019

P. Khail
12:16
22.7.2019

S. Netzer
12:51
22.7.2019

K. Salajka
11:31
22.7.2019

F. Navr8til
11:30
22.7.2019

S. Netzer
10:53
22.7.2019

P. Han
11:25
22.7.2019

O. Kratky
13:06
22.7.2019

L. Severa
10:21
22.7.2019

K. Kocourek
14:16
22.7.2019

F. Brabec
14:45
22.7.2019

M. Mařák
10:08
22.7.2019

S. Netzer
10:24
22.7.2019

B. Hančl
10:49
22.7.2019

K. Salajka
11:34
22.7.2019

M. Klas
15:23
22.7.2019

I. Polák
9:59
22.7.2019

J. Sova
9:46
22.7.2019

P. Han
11:29
22.7.2019

F. Doušek
9:41
22.7.2019

M. Vondráček
9:37
22.7.2019

K. Salajka
11:50
22.7.2019

M. Klas
9:27
22.7.2019

P. Grigar
9:37
22.7.2019

M. Klas
9:42
22.7.2019

A. Alda
9:22
22.7.2019

J. Jelínek
9:26
22.7.2019

M. Klas
9:28
22.7.2019

A. Alda
9:36
22.7.2019

M. Klas
9:41
22.7.2019

P. Grigar
9:47
22.7.2019

P. Dvořák
10:07
22.7.2019

P. Han
11:32
22.7.2019

P. Grigar
11:56
22.7.2019

F. Brabec
13:56
22.7.2019

J. Sinnreich
19:17
22.7.2019

P. Grigar
19:35
22.7.2019

K. Kocourek
14:00
22.7.2019

F. Brabec
14:37
22.7.2019

F. Brabec
14:42
22.7.2019

P. Pavel
9:17
22.7.2019

počet příspěvků: 134, poslední 25.7.2019 10:28

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.