17.1.2021 | Svátek má Drahoslav


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Novák 13.1.2021 10:49

11. ledna vyšel na Lidovkách článek "KAMBERSKÝ: Šílená Amerika cenzuruje Trumpa? Svoboda projevu chrání firmu Twitter", který přesně definuje nesmyslnost sporů o "svobodu slova" na webových stránkách:

"...Cenzurou by proto bylo, kdyby kdokoli (třeba i Donald Trump) nesměl vyslovovat své názory. K ničemu takovému nedošlo. Ač se to na první pohled nezdá, svoboda projevu chrání právě soukromou společnost Twitter. Nemusí dále šířit obsah, který podle ní odporuje jejím pravidlům. Občan Donald Trump uzavřel s touto firmou smlouvu, pomocí účtu– @realDonaldTrump – využíval jejích služeb a firma usoudila, že porušil smluvní ujednání. ..."

Zdroj: https://www.lidovky.cz/nazory/kambersky-silena-amerika-cenzuruje-trumpa-svoboda-projevu-chrani-firmu-twitter.A210111_123334_ln_nazory_livs

P. Kubáč 11.1.2021 11:53

Jako žáček na základní škole jsem si nesmírně zavařil když jsem na besedě se "soudruhem z Okresního Výboru" položil otázku : "Myslí si pan prezident opravdu to co říká, nebo mu taky přikazují říkat něco jiného ?"

T. Zlesa 11.1.2021 11:43

Takže dědci! Nezamořujte tu panu L. Novákovi, zdejšímu adminovi/censorovi, komentáře nesmysly a SPAMem a neodrazujte ostatní od čtení...

Když jste na vážkách, sledujte co po vás chce a pak si kecejte...

Vidíte v tom někde chybu? :-)

J. Joudová 10.1.2021 18:09

Trocha statistiky k této diskuzi (stav s posledním příspěvkem od p. Zídka 10.1. ve 14:08):

Počet příspěvků L. Nováka: 19/74 (tj. 25,68 %)

Počet slov L. Nováka (přibližně včetně 'režie', tj. jmen a časů, smajlíků a odkazů "reagovat" a "nahlásit příspěvek": 1730/5038 (tj. 34,34 %)

Hlavní téma příspěvků L. Nováka: zahlcování diskuzí nadměrným počtem a nadměrnou délkou příspěvků

Otázka závěrem:

Pane Nováku, nejste náhodou blázen?

L. Novák 10.1.2021 19:23

Pochopila jste vůbec, o čem jsem psal? ;-)

J. Joudová 10.1.2021 20:40

Ne. Proč?

J. Joudová 10.1.2021 20:41

Dělám si srandu. Kromě tradičních invektiv vůči svým ‘favoritům’ jste psal (možná i mimo jiné, nečetla jsem to všechno) o tom, co zmiňuji výše, což mi zrovna od Vás přišlo velmi zábavné.

L. Zídek 10.1.2021 14:08

Kdyz si provozovatel soukromeho webu muze mazat prispevky, co se mu nelibi, tak jiste soukromyprovozovatel restaurace, hotelu, autobusu, obchodu. divadla atd. muze vybirat sve zakazniky. ne ? Co si to ta COIka a policajti dovoluji trestat ty, co si vybiraji zakazniky ? Jasna diskriminace podnikatelu.

Š. Hašek 10.1.2021 15:34

Trefná poznámka.

Ale! Hospodský vyhodí pár hostů, celkem neměřitelné. Přeposilatel sdělení (web) vyhodí tisíce, statisíce sdělení, zpráv, názorů. Měřitelné. Tedy rozdíl.

Za Husáka občas pošta nedošla. Šabatovští mudroláskové (komunističtí) usilují o to, aby zas pošta nedocházela!!!

Regulátoři internetu usilují o to, aby internet nebyl zprostředkovatelem. Vlastně ho chtějí zničit. A jak jinak, než pro všeobecné (jejich) "dobro".

Chtějí internet jako "Zpráva a vyhláška pro obyvatelstvo". Shora. Šmytec.

L. Novák 10.1.2021 16:33

Nesmíte si plést svobodu projevu podle Ústavy ČR s pravidly pro provoz stravovacích služeb. Žvanící ;-O důchodce Šašek má zase pocit, že co kam vylepí, musí tam zůstat, protože každý jeho žvást je nedotknutelným projevem svobody slova. Skutečnost je ale jiná.

Na svém webu si každý může psát a mazat, co ho napadne, pokud se nedostane do rozporu se zákony ČR. Potíž je jenom v tom, že ne každý si umí takový web vytvořit a udržet v provozu, aby získal dostatek čtenářů. A tihle internetoví žvanilové už vůbec ne. :-) Tak chodí po cizích webech žvanit nesmysly, dokud je neodříznou od Internetu. :-P [>-]

P. Zinga 10.1.2021 11:33

Apple pohrozil Parleru, že pokud platforma nebude cenzurovat tak, jak to považují levicoví extremisté, Parler již nebude možné distribuovat prostřednictvím AppStore společnosti Apple.

Google, který je v současné době největší hrozbou pro svobodu, odstranil aplikaci Parler.

Twitter trvale odstranil účet Donalda J. Trumpa, účet Trumpova týmu a oficiální účet „POTUS“, jak se tomu říká.

Twitter dělá vlnu vyčištění. Pokud máte dokonce podezření, že jste konzervativní osoba, následovníci buď zmizí, nebo budou okamžitě smazáni.

Facebook odstranil Donalda Trumpa a účet Trumpova týmu.

Facebook odstranil účet kampaně Walkaway.

J. Sinnreich 10.1.2021 15:19

To je tak zvany "cinsky pristup". Zatim jeste neni prezident a jeho spolupracovnici za sve prispevky stihan kriminalne. Ale i toho se muzeme pri totalni politicke kontrole Demokraty brzy dockat. V EU jsou jiz nektere zeme tomuto stavu blizko.

Š. Hašek 10.1.2021 10:08

Mnozí se tady stylizují tak, že jsou přímo etelonem vrcholové demokracie. Po čase většinou nevydrží s hraním a prokecnou se upřímně.

Jeden diskutér zde navrhuje, aby "nějaká chytrost" oddělovala jiné diskutéry. Samozřejmě jeho ne. Určitě pomyslel i na nějaké "prolhané" politiky, články, besedy v televizi. Zatím nemluví o parlamentu. Diskuse, dle něho, by měla být přehlídkou mouder Sokrata (nebo alespoň Moravce). Mouder jeho. Zbytek je plevel.

Projevuje inteligenci mrněte, které má u stohu sirky. Začalo to totiž vždycky takhle! Pocitem a rozkazem, že někdo "kecáním" překáží. A zdržuje.

Co ale chtít od modrého kašpárka? Plete si možnost neposlouchat/nečíst se zákazem psaní. Mluvení.

Znám třeba takové, kteří se neustále diví, jaké to jsou obchody v ulici! Protože "v nich přeci nikdo nemůže nakupovat"! Slovem nikdo ovšem myslí sebe.

L. Novák 10.1.2021 11:11

Šašku Hašku, pochopte jednu důležitou věc. Na soukromých serverech, kde majitel nebo provozovatel nemá zájem na tom, aby mu žvanilové a různí magoři či psychopati zasvinili prostor, nebo kazili jeho obchodní zájmy, vytvoří taková pravidla, aby jeho zájem byl naplněn. A vy nemáte žádný právní nárok na to, aby vaše žvásty zůstaly viset tam, kam jste je vložil.

Nemáte ani právo na to, aby vám museli dovolit vstoupit do jejich soukromého publikačního prostoru, a když už se vám to podaří a chováte se jinak, než vyhovuje zájmům provozovatele, tak zase nemáte žádné právo, aby vás nemohli vyhodit a vaši registraci zrušit.

Můžete ale jít na jiný server, kde vás nevyhodí a bezbřehé a bezobsažné žvanění vám dovolí, protože časté vracení se na diskusní či komentářové stránky provozovateli přinášejí mnoho zobrazení reklam všeho druhu, a tudíž i peníze na financování provozu a nějaký zisk k tomu.

Otázkou je, ve kterém okamžiku nastane zlom a díky sasvinění prostoru s*ačkami všeho druhu tam významná část dřívějších návštěvníků přestane chodit a peněz za reklamu ubyde.

Svobodu slova máte ve veřejném prostoru, ale bez nároku na to, aby vám někdo zcela bezplatně otisknul nebo odvysílal/zobrazil na webu, co jim nabídnete.

Máte-li pocit, že vás cenzurují, vytvořte si vlastní web, kam si můžete psát a vylepovat, co vás napadne. A tam vás nikdo nesmí cenzurovat, pokud neporušíte zákon.

Potíž je v tom, že ;-O žvanilové jako vy nemají na to, aby dokázali vytvořit web se smysluplným obsahem a návštěvností, která přinese i peníze na provoz. A tak se potulují po Internetu a objeví-li nějaký nehlídaný diskusní web, obsadí jej a začnou vylepovat jeden nesmysl za druhým. A jiní tam kvůli tomu přestanou chodit a "svobodu slova" vidí úplně jinak, než vy.

A teď si běžte stěžovat třeba na lampárnu... :-P

P. Zinga 10.1.2021 11:33

Ty pitomé, havloidní, rudozelené hovado, konečně sis vyblil játra i ze žlučí. Je ti líp?

L. Novák 10.1.2021 11:40

Díky za vzorový příspěvek magora, který je na serverech mazán bez váhání. ;-D R^

Š. Hašek 10.1.2021 15:57

Myslíte si, že pošta se má nedoručovat/mazat?

I za Husáka, i ta moje nejprůměrnější soužka učitelka nechala mluvit k referátu/v diskusi každého. Nedovolila si umlčet propadlíka. Propadlík se "umlčel sám", když vyslovil, že 8 - 3 je 14.

Modrý maňásek je nadán tříděním, mazáním. Je to blb. Nevím zda od přírody, nebo studiem Šabatové a Halíka.

Blb, který nechápe, že mazat může občan, pouze občan. Nečtením, neposloucháním, srovnáním se slovníkem, srovnáním se skutečností prožitou, poslechem souseda.

Blb, který nerozezná doručování informací od mazání určitých informací.

Blb, který nerozezná kontrolu matky nad desetiletým synem a kontrolu Jourové nad občanem. Jourová je tak drzá/pipkózní, že by v roce 1925 nemohla ani na náves!

Tak Zdar, levičáku a jednoduchouši!

L. Novák 10.1.2021 16:14

Vidím, že neschopností pochopit obsah psaného sdělení skutečně spějete ve svém věku ke ztrátě svéprávnosti. Tak šťastnou cestu do bezvědomí! :-P

Z. Lapil 10.1.2021 21:44

Měl-li by si každý, kdo chce něco sdělit, založit vlastní web, vzniknou spousty monologů, ale žádný dialog. Hloupý ani chytrý.

L. Novák 11.1.2021 9:59

Ale kdeže! I na tom svém webu si každý může vytvořit diskusní fórum nebo komentáře k textům, které sám napsal. A může tam diskutovat s návštěvníky do alelůja.

Zcela běžná na Internetu je blogovací platforma, kde provozovatel serveru nabízí volný prostor ke svobodné publikaci každému, kdo je toho schopen. A mnozí, kteří na to mají (a často i ti, kteří na to nemají) si vytvoří vlastní blog, kam píší své myšlenky a názory. Jistě jich řadu znáte, čerpá z nich i Neviditelný pes Ondřeje Neffa.

Mají tam svobodu projevu a pokud neporuší zákon nebo to, čemu se říká "krajní meze slušnosti", nikdo jim do obsahu nezasahuje. Kdyby se tak stalo, může se autor sbalit a přestěhovat na jiný web. Oznámit to i svým čtenářům, kteří se mohou přestěhovat za ním. A nechat si zobrazovat reklamu za peníze tomu poskytovateli blogovací platformy, který mu publikaci umožní. Tak to funguje i ekonomicky.

Svobodný prostor pro každého. I pro těch pár šílených ;-O dědků, kteří zamořují komentáře Neviditelného psa nesmysly a SPAMem a odrazují ostatní od čtení... ;-)

J. Vintr 10.1.2021 8:41

Naprostý souhlas s článkem. Že je to cenzura názorů a ne nějaká starost o slušnost diskuzí, dokazuje třeba dvojí přístup v diskuzích o americké politice. Když se blije nenávist na současného amerického prezidenta, není žádné slovo nebo fráze dost vulgární, aby to cenzorům vadilo. Zato příspěvky z druhé strany mažou často jen pro jejich obsah. A věřte, že bude ještě mnohem hůř. Můžete to vidět v některých zemích na západ od nás, kde už jsou v tom o něco dál, kde už i zcela korektní (ovšem ne ve smyslu oficiálně hlásané pravdy) příspěvek na internetové diskuzi může být předmětem trestního stíhání.

L. Novák 10.1.2021 9:28

Jestli tam píšete blbosti, jako že si Američané sami odstřelili 11.9.2001 dvojčata v New Yorku, tak se nedivím, že vás smáznou... ;-D

P. Vychodil 10.1.2021 10:36

tož, pokud je to blbost, tak asi každý pochopí, že dotyčný vyslovil onu blbost...ale, ono, když to není blbost, tak se to musí blokovat, že ? Dnes už jenom blbí či naivní věří oficiální verzi 9/11

Š. Hašek 10.1.2021 10:54

To je marné, pane Vychodile.

Bývalo (nevím jak dnes ???) zvykem, že na rozboru blbostí a opravování písemek žactvo vědomostně rostlo. Často byla "blbost" předhozena k diskusi ..... a děly se věci!!! Najednou to blbost nebyla!!!!

Dneska "brusiči intelikence" sami vyberou, co je ta "neblbost". Kreativně. Nepředsudečně.

To září hodně smrdí! Jako vzorově nepovedená detektivka! Je tam celý stoh velice zajímavých "ale"! A ty "ale" se nepřipustí k diskusi, napadlo mě slůvko popírač. Ale ti, kteří študují v návodu, jestli se kotě může prát v pračce, pletou si reklamu s orazítkovaným certifikátem a chtějí koupit se zájezdem i počasí - ti sežerou všechno. Jako akční film všechno dobrý.

Š. Hašek 10.1.2021 10:41

Souhlas.

"Rozhodnout" o "nesmyslu" možno tehdy, až je vysloven. Napsán. Tady už o pravdu ani nejde, jde o to, že se nebude smět mluvit. Napsané bude ihned smazáno, nebude ani uvedeno jak, kdy, proč.

Rojí se nevdělanci, levičáci zakuklení, kteří jsou nadáni rozhodnout ihned, co je nesmyslem. Hlupáky čistokrevnými je není možno nazvat, Goebbels nebyl prosťáček. Ministr Kopecký také ne. Fojtík také ne.

Zajímavé je, že k jejich odkazu se hlásí Jourová, Kalousek, Halík. Všem kape "sladký med" z úst.

L. Zídek 10.1.2021 0:42

I kdyz moje prilezitostne prispevky Seznamu a Novinkach jsou striktne v souladu se psanymi Smluvnimi podminkami, nejsou v souladu s NEPSANYMI podminkami censoru. Dnesni ban mam za to, ze je Trumpa potreba po zasluze potrestan za to, ze nenastartoval zadnou valku, nezamestnanost je za desitky let nejnizsi i pro Afroamericany. Na novinkach za to, ze jsem napsal, ze se mame co tesit na vnuceni Demokraticke politiky multikulti, Meetoo, BLM a LGBT.

"Smluvni podminky" jsou jen kecy pro censurovani politicky nekorektnich nazoru bakalovych censoru.

L. Novák 10.1.2021 1:30

To je asi podobná zkušenost z mnoha stránek médií, kde ještě nezrušili komentáře pod články a snaží se, resp. jsou nuceni k čistkám, aby se z komentářů nestala úplná žumpa, jaká je často vidět i na NP.

Zkuste se na to podívat jinak. Najmou někoho za málo peněz, kdo zrovna vyšel někde ze školy, nemá žádné znalosti, životní zkušenosti ani ustálené názory na politiku a dění ve světě. A tento elév (zda muž či žena, není podstatné) dostane za úkol hlídat komentáře, aby se tam neobjevily srágory, za něž by mohl být provozovatel pokutován či jinak popotahován. Dost už na tom, že server musí po stanovenou dobu (půl roku? teď nevím...) zálohovat všechny záznamy o tom z jaké IP adresy se kdo připojil, napsal a provedl tím něco, co by bylo možno považovat za trestný čin, pokud to tak případný stěžovatel zvnějšku označí a začne "dělat dusno". A musí je poskytnout vyšetřovateli, pokud o ně požádá...

Takže nelze očekávat, že ten "někdo" schovaný anonymně na serveru, pokud si je své anonymity dobře vědom, bude pracovat s rozumem a s nejlepším vědomím a svědomím. A ještě za málo peněz. Jeho vztah k práci bude stejný, jako vztah většiny zaměstnanců u firem, kde se ztratí v množství a není na jeho práci moc vidět. A platí to stejně pro Lidovky, Novinky a další, jako třeba pro ten už níže popsaný Tipsport, jehož hlavním cílem je maximalizovat své zisky a omezit všechno, co jim stojí v cestě. ... ;-)

T. Zlesa 9.1.2021 20:16

Teď ještě se zamyslet, kde se nám diskutuje lépe. Na diskusi, kde vás admin/censor občas smaže, aniž třeba víte proč. Nebo na diskusi, kde vás, či jiné, se admin/censor snaží vypudit nadávkami jako na hřišti sprostých výrostků (zde).:-)

J. Ptáček 9.1.2021 19:43

George Orwell to řekl kdysi přesně, tak jen opakuji:

Pokud existuje něco, jako je svoboda slova, pak je to právo říkat to, co ostatní nechtějí slyšet,

Lepší definici neznám.

J. Pankovic 9.1.2021 18:14

"Pŕedstavte si park, tŕeba Havličkovy Sady a pod kaźdym stromem jeden diskutujici bez cenzury ! Vźdyť by to byl učineny chaos !!"

Buďme radi, źe aspoñ ten PES zatim jeśte funguje :-):-):-)