22.1.2020 | Svátek má SlavomírDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Zebry na přechodechŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 14, poslední: 17.5.2014 16:08, přehled diskusí

Extra třída je česká socialistická byrokracie:
Autor: L. Novák 475 Datum: 17.5.2014 11:12

Každému je snad jasné, že regulace v dopravě (semafory) mají sloužit v době přetížení silnic, aby "se dostalo na všechny", a některé vedlejší silnice nezůstaly zablokované předností v jízdě.

V českých městech je to často jinak. Ve špičkách sice semafory fungují, ale jejich funkce nekončí s dopravní zácpou, ale pokračuje často do pozdních večerních hodin nebo nonstop i přes noc. No a pak vidíte na ulicích chodce hromadně přecházet na červenou, protože čekat na prázdné křižovatce na zelenou je tak trochu proti zdravému rozumu.

Variací na toto téma je nespočet. Záleží na konkrétním úřadu, úředníkovi či zemi, jak jsou regulace definované a zda to není jenom výplod nějakého fachidiota, kterému dělá dobře, když občan musí skákat jak úředník píská. A EU i ČR takových fachidiotů produkuje mnohonásobně více, než je únosné. Obrana není, resp. je tak obtížná, že je téměř marná. Parkinsonovy zákony fungují, jak můžeme vidět kolem sebe, spolehlivě. :-P

Byrokracií ke svobodě:
Autor: P. Maleček Datum: 17.5.2014 6:16

Máte pravdu přílišná byrokratizace škodí, včetně zhoršení mezilidských vztahů. Pak je však otázkou proč Svobodní přes jejich snahu tohle omezit stojí na okraji voličského zájmu. Otázkou jejíž odpověď zas není tak těžká.

Oni ti svobodní si totiž s těmi byrokraty jsou dost podobní. A to v ideologizaci politických cílů. Ono mezi těmi toužícími po absolutní byrokratizaci a absolutní svobodě zas není tak velký rozdíl. Obě dvě uskupení chtějí lidem otravovat život přehnaným vnucováním svých názorů. A tohle lidé pudově poznají.

Mezi zpitomělými obhájci byrokratizace či maximální svobody je stejně nulový rozdíl jako mezi levicovými a pravicovými extrémisty. Nejdřív otravné kecy, pak bordel v ulicích a a na konec hromady mrtvol.

Takže ač je to divné, Svobodní chtějí-li uspět, musí voliče přesvědčit, že i oni jsou vyznavači rozumné byrokracie.

Maximální svobodu získáte zrušením státu.:
Autor: J. Kadeřábek Datum: 17.5.2014 10:08

To ovšem Svobodní ve svém programu nemají. Když jsem si přečetl jejich program tak i Svobodní jsou zastánci fungujícího státu a nějakého řádu.

Re: Byrokracií ke svobodě:
Autor: J. Růžička 250 Datum: 17.5.2014 10:42

Politika bez myšlenky, ideé, chcete-li, je právě to, co současné parlamentní strany s výjimkou komančů (a jejich myšlenky se mi sakra nelíbí) předvádějí. Obchodní projekty. Je to trapné a smutné.

Jsem řidič.....:
Autor: S. Rehulka Datum: 17.5.2014 4:26

....už skoro půlstoletí a myslím, že vše záleží na vzájemné ohleduplnosti ! Nesnáším "jaywalkers" tedy lidi klidně přecházející na červenou, protože vím, kdyby jim nějak ublížilo vozidlo, u soudu budou drze tvrdit, že šli na zelenou. Ovšem zrovna tak nemám v lásce řidiče opilce, telefonisty a agresivní cowboye ! Ale holt lidi sou různé !

???:
Autor: A. Skrivanek Datum: 17.5.2014 2:51

Nejak mi nedoslo co autor kritizuje, semafory na prechodech ci zebry? Chodec je daleko vic zranitelnejsi nez ridic, tudiz by mel mit vetsi ochranu.

Re: . . . tudiz by mel mit vetsi ochranu . . . :
Autor: P. Dvořák Datum: 17.5.2014 8:40

kterou má nepochybně tím že na červeném přechodu má přednost před vozidly, v půlce silnice zůstane stát a dá přednost tramvaji a pokud není do té doby smeten nebo mu někdo z řidičů nedá přes držku, tak zase může pokračovat v chůzi.

Óóó jak moudré.

Re: . . . tudiz by mel mit vetsi ochranu . . . :
Autor: P. Khail Datum: 17.5.2014 10:22

Co je červený přechod?

Re: . . . tudiz by mel mit vetsi ochranu . . . :
Autor: P. Dvořák Datum: 17.5.2014 12:20

Vy jste ještě nepostřehnul, že některé přechody mají zebru značenou bílou barvou a některé červenou? To asi také nevíte, jaký je mezi nimi rozdíl.

Re: . . . tudiz by mel mit vetsi ochranu . . . :
Autor: P. Khail Datum: 17.5.2014 12:35

Nikdy jsem zebru značenou červenou barvou neviděl, proto se ptám, je to problém? Můžete uvést příklad kde taková zebra je? Ve vyhlášce je značka V07 pouze v bílé barvě. A proč rovnou na mou otázku nenapíšete jaký je mezi nimi rozdíl, rád se poučím p. Dvořáku.

Re: . . . tudiz by mel mit vetsi ochranu . . . :
Autor: P. Dvořák Datum: 17.5.2014 14:58

Existují přechody, které jsou v místech vozovky značeny červeno-bílou zebrou a v místech tramvajových kolejí jsou černo-bílé. Má to značit ty části, kde mají chodci přednost před vozidly (červeno-bílá) a tu část, kde musí dát přednost tramvaji. Praktický dopad je ten, že u červeného přechodu musíte jako řidič počítat s tím, že vám tam chodci budou z chodníku skákat jako ovce a když prostředkem přijíždí tramvaj, zůstanou stát na přechodu. Sice skřípu zuby, ale tak nějak jsem s tím smířen.

Fakt ale kdejakou věc, kterou uvidím, tak nepodrobuji právním rozboru, protože bych také chvilkami i docela rád dělal něco jiného.

Re: . . . tudiz by mel mit vetsi ochranu . . . :
Autor: P. Khail Datum: 17.5.2014 16:02

Pak mi není jasné proč jste s tím právním rozborem začínal, viz váš příspěvek v 8:40.

Re: . . . tudiz by mel mit vetsi ochranu . . . :
Autor: P. Dvořák Datum: 17.5.2014 16:08

To není právní rozbor, to je popis neustále se opakující absurdní situace.

Proto budu volit:
Autor: M. Prokop Datum: 17.5.2014 0:21

Svobodné.