20.10.2020 | Svátek má Vendelín


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Zbraň do každé rodiny

Opakuje se to stále dokola jako absurdní divadlo. Šílenec postřílí studenty ve škole nebo kolemjdoucí na ulici a politici křičí, že je třeba ztížit přístup veřejnosti ke zbraním nebo je úplně zakázat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Sinnreich 6.10.2015 22:03

Podobnost ciste nahodna

Je zajimave, ze zakaz zbrani nejvice prosazovali nacisti, komunisti a nyni levicovi multikulturni socialisti v USA a v Bruselu.

D. Šimáček 6.10.2015 14:58

proč

se většina těchto útoků odehrává na školách? do škol je totiž zakázané

nosit zbraně a tak se z lidí tam přítomných stávají měkké cíle, v

prostorech kde by polovina občanů měla zbraň by byl případný střelec

zlikvidován mnohem dříve.

S. Donát 6.10.2015 15:08

Re: proč

Stal se případ, kdy v nějaké škole v USA začal řádit podobný šílenec. A protože ve škole byly zbraně zakázané, dva studenti si pro ně museli odběhnout do svých vozů. Po návratu do školy střelce spacifikovali. Nepříjde mi zrovna ok nechávat zbraň v autě, ale počítám, že zrovna v tomto případě za to pokutu nedostali. Spíš metál.

Š. Hašek 6.10.2015 13:55

Neozbrojený člověk.

Jest jen poddaný vrchnosti.

Sprostý podruh.

Tak to je vážení, nic si nenalhávejme, beze zbraně a ještě škemrající o nějakou dávku - ten si nezaslouží vůbec nic. Není to občan, je to jen lid těch diktátorů nahoře, byť se smějí a leskne se jim pleš (nad rovnátky). A hlavně mají nový inbrejle! Víme, vo kom je řeč.

Doba se mění. Ale nebudu nikomu ani v nejmenším vymlouvat, "že se naši vládu může vždy a ve všem spolehnout", já takový optimista nejsem. Ale jsme v menšině, koblihářů jest více. Zjednodušeno. Zkráceno.

Š. Hašek 6.10.2015 13:46

Tak konejme.

Mužů, kteří prošlo vojnou je stále dost.

Stojí to vlastně jen "jedno Chorvatsko" a trochu úsilí, vzpomenou si na přijímač. Hlasujme "i jinak". Nebudu zde rozebírat potom konkrétní použití zbraně, nejsem až takový frajer.

Jen mě tak napadlo, v určitých souvislostech, jak by se Rovnátko tvářil, kdyby nyní bylo požádáno o 750 000 zbrojních pasů. Bezúhonnými občany, muži s absolvovanou vojenskou službou (i bez) a všichni by do žádosti řekli, že se bojí nových Brejviků (to už je jen sranda).

Umíte si vážení představit tu reakci Diensbiera, Marksové, Babiše a třeba ministra Stropnického? A ty kváky v té "naší veřejnoprávní"? Myslíte si, že by si troufli na skoro milion svéprávných mužů, kteří se "k něčemu rozhoupali"?

L. Křivan 6.10.2015 15:31

Re: "..že se bojí nových Brejviků.."

Proč by měli slušní lidi mít strach z Breivika ?  Breivik zabil islamofilní fašosocialistickou mládež.

Š. Hašek 6.10.2015 20:29

Re: "..že se bojí nových Brejviků.."

Toho Breivika jsem tam přec napsal jako srandu.

J. Vintr 6.10.2015 20:00

Re: Tak konejme.

Kdyby naše vláda byla co k čemu, tak preventivně (dokud to ještě jde) přidělí každému muži, který prošel vojenskou službou (a je i jinak způsobilý) do domácího "opatrování" samopal vzor 58 (snad je ještě všechny nezlikvidovali) se zásobou munice. S patřičnou publicitou. Dalo by se předpokládat, že až začnou ti vetřelci zlobit, že naší zemi by se obloukem vyhnuli ...

Š. Hašek 6.10.2015 20:33

Re: Tak konejme.

Naše vláda, bohužel, není co k čemu. Byla ostatně zvolena "pro všechny obyčejné lidi".

Občané jaksi nejsou/nechodí volit. Protože si neumí představit, že u voleb nevolím anděla, ale jen "sprostého politika".

Komouši a socani takový problém svědomí nemívají.

K. Janyška 6.10.2015 9:28

Zločinní socialističtí architekti světa nechtějí vidět

samostatné jedinec. A už vůbec ne ozbrojené. Potřebují neozbrojené hlupáky, proto jim také vě školách prostřednictvím již před tím připravených hloupých učitelů vtloukají  do hlav voloviny a nesmysly... Dzp.

I. Mertl 6.10.2015 10:27

Re: Zločinní socialističtí architekti světa nechtějí vidět

Kdyby ti zatracení učitele dětem vtloukali učení von Hayeka, mohli bychom konečně mít národ pošuků jako jste Vy, zakladateli. Už máte doma tank, abyste se vyzbrojil proti těm, kteří neuznávají pravdy Vašeho guru?

K. Janyška 6.10.2015 10:55

Re: Zločinní socialističtí architekti světa nechtějí vidět

Mertl, věda je věda. S tím nehnete. A s tou špičkovou vy už vůbec ne... Dzp.

M. Štěpánková 6.10.2015 12:28

Re: Zločinní socialističtí architekti světa nechtějí vidět

Očividně máte tady na pána pifku a to vám brát rozhodně nehodlám. Bohužel s tím, že masa idiotů se lépe ovládá, má pravdu. Protože pak ti co jsou nahoře, tam budou moci i nadále setrvat. Podívejte se třeba na to, koho především tyhle vlády podporují. Nemakačenky a idioty, kteří se za celý život nezmůžou na nic jiného než je plození dětí, které dost často končí po ústavech. Vidím to dnes a denně v terénu a je to smutné.....velmi, velmi smutné

M. Krátký 6.10.2015 15:20

Re: Zločinní socialističtí architekti světa nechtějí vidět

Čím dál víc vidím, že Kajan má pravdu i když mi mé vlastní vzdělání ani má osoba na jeho plné pochopení nestačí. Někdy však a zcela vyjímečně jen ze vzteku Kajan trousí blbosti, ale to mu promíjím. Pitomci ve vedení EU jsou původem komunisti a to je náš veliký společný průser. Sice se teď tváří jako socialistě, ale to je to samé - z bláta do louže. Řítíme se z kopce a nemáme ani ruční či jinou brzdu - vedou nás neschopné figurky, se kterými neumíme zatočit. Merkelovic děvče nás vede do záhuby !!! A za velkou louží je u vesla muslim s hnědou pletí - to je tedy kombinace !!!

M. Štěpánková 6.10.2015 8:00

Kdyby ta parta joudů,

řešila problémy, které řešit má, tak by tu bylo o dost lépe. Magorům stejně nezabrání někoho sprovodit ze světa tím, že všem zakážou nosit zbraně. Usekají všem bláznům preventivně ruce nebo co? Navíc se obávám toho, že i když si zbraně legálně pořídíme, zaplatíme za kurz, za průkaz....tak nám jednoho dne možná zavelí, ať vše odevzdáme. Přeci bychom mohli chtít střílet třeba do ubohých multikulti, kteří na nás půjdou jen s noži :-D (předjímám, tohle snad není úplně blízká budoucnost) prostě absurdistán. Ale stejně by se se zbraněmi měl naučit bezpečně zacházet každý!!!

K. Janyška 6.10.2015 10:56

Re: Kdyby ta parta joudů,

A jak je má řešit, když to nejde. EU je omylem, tedy její činnost je mylná, když budu slušný... Dzp.

M. Štěpánková 6.10.2015 12:22

Re: Kdyby ta parta joudů,

Všechno jde, když se chce :-) jenže ono se nechce

P. Boublíková 6.10.2015 7:02

Konkrétněji, prosim

Kdo chce v ČR vlastnictví zbraní omezit nebo zakázat? Ničeho takového jsem si nevsimla.

Domnívám se, že současné podmínky jsou nastavené dobře - vždyť kdo chce a je duševně v pořádku, může si zbraň legálně opatřit.

Stejně jako řidičák, stavební povolení nebo cokoliv jiného... Nebo je snad programem svobodných zrušit povolování čehokoliv? V tom případě bych si svou podporu sso ve volbách musela rozmyslet :-(

F. Lesniak 6.10.2015 7:39

Re: Konkrétněji, prosim

http://www.novinky.cz/domaci/362616-v-cesku-je-pres-700-tisic-zbrani-ministr-zvazuje-omezeni.html

P. Boublíková 6.10.2015 8:22

Re: Konkrétněji, prosim

Článek z letošního února.... Přesto děkuji.

J. Lepka 6.10.2015 8:43

Re: Konkrétněji, prosim

Chce to koukat i za plot :

" dne 21. 10. 2013 podala expertní skupina komisařky Cecilie Malmströmové Evropskému parlamentu zprávu nazvanou „Firearms and the internal security of the EU: protecting citizens and disrupting illegal trafficking“, ve které navrhuje vypracování legislativních opatření, která mají zabránit šíření nelegálních zbraní, ale také výrazně omezit a ztížit držení legálních zbraní"

P. Boublíková 6.10.2015 8:55

Re: Konkrétněji, prosim

Informace z roku 2013! :-)

Pokud na tohle reaguje autor článku, měl to uvést. Málokdo nosí zprávy tak dlouho v hlavě.

J. Lepka 6.10.2015 14:50

Re: Konkrétněji, prosim

No, ve střelecké komunitě toto rezonuje neustále, ale máte pravdu, je neustále třeba být informován, např. http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2015081804.

A z 18 srpna letošního roku to zase tak zapomenuté není.

S. Donát 6.10.2015 10:15

Re: Konkrétněji, prosim

Ze strany této fanatičky tu byl skutečně velký tlak na omezení držení a nošení zbraní v celé Evropě. Naštěstí ji po posledních volbách šoupli do jiného výboru, takže teď neprudí. Ale obávám se, že se tyto snahy budou opakovat čím dál častěji.

L. Křivan 6.10.2015 10:50

Re: Komunistická EU-komise by ráda.

To víte, žádné vrchnosti se nikdy nelíbilo, když poddaní měli zbraně.

R. Nepšinský 6.10.2015 13:06

Re: Konkrétněji, prosim

„Kdo chce v ČR vlastnictví zbraní omezit nebo zakázat? Ničeho takového jsem si nevsimla.“

http://www.denik.cz/z_domova/odebrat-zbrane-podivinum-bez-cekani-navrhuje-zakon-20150924-cx57.html

S. Donát 6.10.2015 13:31

Re: Konkrétněji, prosim

Jojo, to bude skvělé pro lidi, kteří nám tu udržují tu báječnou českou tradici bonzáctví a závistivosti. Ideální způsob, jak se pomstít sousedovi, když mi jeho koza sežere muškáty...

P. Dvořák 6.10.2015 3:11

Budeme vydáni napospas domácí i přistěhovalecké verbeži?

Titulek z Mladé fronty Dnes ze dne 3.10.2015:

"Policisté mizí z ulic hlídat hranice. Kvůli uprchlické krizi chybí v běžné službě až pětina policistů. A odejdou další."

Š. Hašek 6.10.2015 14:08

Re: Budeme vydáni napospas domácí i přistěhovalecké verbeži?

Zjednodušeně: pokud u nás v ulici nebude policajt, dostane automatickou zbraň, 150 ostrých a bude na naší hranici hlídat (rozumí se i používat zbraň, to pro krasohledy), neproklouzne ani myš - potom bych se s tím "sníženým počtem" policistů na ulici nějak srovnal.

Spíš mám obavu, že všichni dostali pokyn "chránit tu sběř před občany ČR", neb občané se jeví nějak přibrždění a nepochopili velikost "úsilí vůdkyně", tedy Merkelky a "zastupujícího říšského protektora", tedy toho velvyslance USA, co do všeho strká nos a rozkazuje.

J. Vintr 6.10.2015 1:17

Omezování držení zbraní

na obranu je od státu drzá zpupnost. Copak je stát schopen všem občanům v každém okamžiku zajistit bezpečnost? To by musel zaměstnávat čtyřikrát víc policistů, než je občanů, aby mohl každého občana 24 hodin denně hlídat jeden ozbrojený policista. Pravděpodobnost, že se člověk dostane do situace, kdy by mu zbraň dávala šanci ji zvládnout lépe, než kdyby byl beze zbraně, je v našich podmínkách velmi malá (i když ne nulová). Ovšem s tím, co teď hrne do Evropy, tahle pravděpodobnost asi velmi dramaticky stoupne a není vyloučeno, že zachování či zánik naší civilizace bude záviset právě na tom, jak mnoho občanů bude vlastnit zbraň a mít schopnost ji použít.