6.12.2019 | Svátek má Mikuláš


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
22.4.2009 8:26

Re: Každá mince má rub i líc.

O dluzích nebyla prvoplánově řeč, slouží pouze k dokreslení faktu, že žena, která se zasloužila o lepší start dětí do života (včetně faktických úspor nákladů, které nejsou ukončeny(- část dětí totiž jistě odvrátila od kariéry recidivistů), byla po čtvrtstoletí dřiny systémem vyplivnutá na dlažbu, sežvejkána a bez šancí na práci. Obchůdek je v té situaci celkem logickou snahou. Stejně jako je, bohužel, velmi časté, že sebepilnější maloobchodník nemá šanci proti řetězcům, zvláště, pokud je bez vstupního kapitálu a musí si půjčovat. Ale to je na samostatnou kapitolu.

Tady bych řekla, že došlo právě  v tom odhození pěstounky do šrotu k veliké chybě. Vždyť ji mohli zaměstanat na sociálním odboru jako asistentku pro terén, v poradně právě pro oblast náhradní rodinné péče. Osud té paní je do značné míry ostudou systému, konkrétně v daném kraji. Ono kdyby se chtělo, jen malinko pohnulo zadelemi, tak by jistě byla ještě zatraceně platná! Takhle blbě se u nás plýtvá s jedinečnými zkušenostmi a lidmi.

22.4.2009 9:42

Re: Každá mince má rub i líc.

Naprosto souhlasím a jen dodávám, že dotyčná paní nezvolila cestu nezaměstnané a člověka pobírajícího soc.dávky, což je pro mnohé lidi velmi pohodlná cesta. Navíc úřad práce disponuje programem a fin. prostředky, kdy má pomoci právě těmto lidem (mám namysli dotyčnou paní), avšak zde se evidentně  nedostalo ani odborné pomoci pro začínající podnikání.

22.4.2009 15:07

Re: Každá mince má rub i líc.

Na podporu nemáte nárok, když před tím nepracujete - a pěstounská péče (myslím) nárok na podporu nezakládá. Nebo pokud nejste cigán. Bohužel vysloužilí pěstouni od našeho milovaného eráru nedostanou ani na ten špagát.

22.4.2009 15:16

Re: Každá mince má rub i líc.

hm, pěstounská péče není práce? a co už tedy? každá zmalovaná opice lakující si nehty v kanclu, každý úřednický trouba nárok má a pěstouni ne ?(Y)

22.4.2009 15:23

Re: Každá mince má rub i líc.

To je právě ta chyba, pěstounská péče by měla být práce, i když specifická.

22.4.2009 18:42

Re: Každá mince má rub i líc.

Je to tak. Nebo spíš v té době bylo. Dneska by na tom byli mnohem lépe, například Klokánek se hned od začátku snažil pěstounům pomáhat, měl je jako zaměstnance. Předtím to byla pouze náhradní rod. péče. Jenže zároveň za socíku byly jiné nároky na živobytí a když pěstouni měli domek se zahradou, vyžít se dalo. Taky nebyl až takový problém najít později jednoduchou práci, i kdyby šel člověk fňukat na vrátnici OV KSČ. Oni prostě museli dodržovat nějakou fazónu. Ne, že bych pro tu dobu extra plála, byla jsem právě kvůli té jejich fazóně chvíli nezaměstnaná - a snažili se mne ukecat, ať se aspoň tvářím jako dobrovolná žena v domácnosti ;-P

22.4.2009 7:56

dekuji

moc hezky clanek jen se obavam ze tem kteri by jej meli cist  ti uz jsou v Bahrajnu::((((Rv

22.4.2009 7:46

Ještě stále jste proti trestu smrti?

Nemůžete se rozhodnout, koho volit?  Račte si vážení přečíst nezávislé pojednání na  http://volby.kategorie.cz a potom se rozhodněte, chcete-li, aby vám vládl pan Lenivý nebo pan Snaživý.  A obzvláště si vryjte do paměti tam uvedený graf, jehož podklady dodalo Ministerstvo financí za vlády pana Sobotky z ČSSD !

22.4.2009 6:17

děkuji

Vám za článek.

22.4.2009 6:06

Pane Pichu,

měl byste být slyšen častěji a silněji!

22.4.2009 6:11

Re: Pane Pichu,

.... ano, ano je to tak!