28.5.2022 | Svátek má Vilém


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 10.9.2010 18:05

Ano, lidi se bojí měnit zaměstnání,

tohle ještě pořád přežívá. Jako by si nevěřili, že novou profesi zvládnou, jako by se báli, že budou muset zatnout zuby a nějakou dobu tak vydržet. Bojí se, že by už kariérní postup nezvládli. Tohle je pozůstatek totáče. I když, objektivně, je třeba vnímat, že nebýt téhle šílené krize, určitě by to nebylo tak tristní.

Z. Rychlý 10.9.2010 17:56

Re: Cizáci

Tak na tomto etniku se asi shodneme všichni, ale máte pravdu - nesmí se to říkat. A je to na škodu, protože nasr...ní narůstá a nakonec vypukne v okamžiku, kdy to budeme nejmíň čekat a kdy se nám to bude nejmíň hodit. A bohužel k té mele přiberou i Ukrajince a Vietnamce, kteří by tu v podstatě zůstat mohli.

J. Schwarz 10.9.2010 11:19

Re: Cizáci

Jak kdo a jak koho. Mně vadí "cizáci" mnohem méně než mnozí z našich "spoluobčanů" rekrutujících se z řad jistého etnika jehož jméno se nesmí vyslovit...

Z. Rychlý 10.9.2010 10:09

Cizáci

Máte sice naprrostou pravdu pane autore, ale smůla je v tom, že Češi nemají cizáky rádi. Co s tím ?

P. Čech 10.9.2010 7:45

Nezaměstnanost????

Pokud je mi známo, potom dnes se může živit každý sám (OSVČ) a činí tak mnoho lidí. Berou svůj osud do svých rukou a většinou si nevedou špatně. Nedávno jsem potřeboval provést na své nemovitosti instalatérské a klempířské práce. Jal jsem se tedy pomocí internetu a Zlatých stránek hledat živnostníky těchto profesí a byl jsem zklamán a překvapen.Živnostníků v těchto profesích je tak málo, že jsou schopni provést zakázku (platím hotově a ihned po provedení práce) nejdříve po měsíci , nebo i delší době. Práce se nabízí sama. Následně jsem zjistil, že na Úřadu práce je hlášeno hned několik takovýchto odborníků, pobírajících podporu v nezaměstnanosti. Ptám se tedy, co jim brání v tom, aby se stali živnostníky a živili se svou prací sami a ne formou zaměstnaneckého poměru? Nic, pouze jejich lenost. Navíc mám za to, že podobných oblastí, kde zoufale chybí živnostníci-odborníci je mnoho. Samotný pojem "nezaměstnaný" a z něj vyplývající systém podpor státu v "nezaměstnanosti" je nesmyslný. Nezaměstnaný je totiž každý člověk, který není zaměstnán.Je to tedy i OSVČ, podnikatel, umělec na volné noze,majitel realit a mnoho dalších, kteří sice pracují, ale nejsou zaměstnáni. Počet zaměstnanců v každém státě je svým způsobem limitován. Zaměstnání však není jediný způsob, jak vydělávat peníze na obživu, jak jsem popsal výše. Možná by pomohlo zrušení podpor v nezaměstnanosti, historického to reliktu, který není nutný, pokud lidé nejsou líní. Vydělal by na tom stát a tím my všichni. Prodělaly by pouze socialistické a komunistické politické strany, které z tohoto a jemu podobných nesmyslných pojmů žijí.