24.9.2023 | Svátek má Jaromír


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Irish Stout 24.11.2007 7:22

Dílko pana Olšera

je horkým kandidátem na cenu "top-demagog". Tak odpornou slátaninu jsem nečetl již několik let. Rv

robit 24.11.2007 10:32

Re: Dílko pana Olšera

Měl jste včera sledovat rozhovor před půlnocí s Hutkou. Tak to byla ještě odpornější slátanina a ukoktaný monolog. Vždy%t on vlastně ani neví, co ten Nohavica udělal, přesto ho ponížil ještě ješitně čeká, až se mu ozve a vše mu vysvětlí... Trapný somrák a bezdomovec...

Marat 23.11.2007 12:03

Né,udávat a dopouštět se podlosti nikdo nemusel.Ani k volbám nemusel nikdo chodit.

Vešky,proč mě spíláte? Za slova pravdy? Vím,Češi vyřvávají,že pravda vítězí,jenže ve skutečnosti jím pravda velice smrdí.Kdyby nebylo v Čechách tolik udavaču,tak by i Gestapo za Protektorátu bylo bezmocné.Viníte jen to Gestapo a nechcete vidět že na zločinech Gestapa a jiných naci úřadu,měli samotní češí podíl největší.Totéž platí i v případě STB.Zase podle vžitého zvyku viníte STB a nechcete vidět,že ti estebáci nebyli ničím jiným,jak všichni občané ČSR.Dělali svou práci,za kterou byli slušně placení a přesto mnozí od STB dobrovolně odešly.Nikdy jsem neslyšel o jediném případě,že by dobrovolně odešel z redakce,od filmu,nebo od divadla jediný člověk.Do svých 31 let jsem žil v Čechách.Už jako vojáka mě ohromilo křiváctví,které jsem u svých českých spoluobčanu  pozoroval.Už i i lidé na Moravě jsou přece jen o chloupek lepší.Totéž plati i o Slovácích.Nikde si lidé tak rádí neubližují,jako Češi.Pořád uvažují proč to tak je.Pravdou a to smutnou pravdou,že udával kde kdo.Pravdou je,že jedině ČSR a to zase zásluhou české většiny se naprosto dobrovolně a dokonce s nadšením stalo kolonií SSSR.Nikde jinde se to nestalo.A zase jen v ČSR a zase zásluhou občanu české národnosti,byla komunistická strana nejsilnější v celé Sovětské veleříší.I zhovadilost réžímu v ČSR se vyrovnávala zhovadilosti v SSSR.Zrovna tak je pravda,že v KSČ měl vždy nejméně jeden a půl milonu členu a že jích neměla sedm milionu,tedy drtivou  většinu dospělého českého obyvatelstva,tak to bylo jedině proto,že je  do strany nevzali.Mnozí hlásáte,že tu pokřivenost je zásluhou naciostické okupace.Nesmysl.Už za první republiky měla KSČ desetní procentní zastouopení v parlamentu.Takže ten slavný ˇ"Únor 1948"  byl jen zásluhou samotných čechu.Nikoho jiného.Mám zkušenost s Českými spoluobčany,Má nějaké zkušenosti s Židy soudruh Maximální Septik,že jím neustálé spílá a viní je ze všeho možného?

oleole 23.11.2007 22:51

Re: Né,udávat a dopouštět se podlosti nikdo nemusel.Ani k volbám nemusel nikdo chodit.

Souhlasím s Vámi, jen jedna věc nesedí..za komunistů bylo udavačů více..ohledně getapa a tzv heydrichiády to bylo pro gestapo ohledně udavačů špatné. Je dávno prokázáné, studiem archívů, že si samo gestapo ztěžovalo na malý počet udavačů...

tim 23.11.2007 0:37

moralisti

Jak uz byva zvykem je tu kazdy velky moralista. Ve skutecnosti si vsak musime priznat, ze o tom jak to tehdy bylo vime PRD. Jednoduchych soudu, bez nejakeho vetsiho uvazovani, tech se najde vsude spoustu, ze ? Dovede se nekdo z vas predstavit, ze by jste byli ve stejne situaci ? Nedovede a to z jiz uvedeneho duvodu, ze o tom co se skutecne stalo vime prd. Nevime ani to, co konkretne Nohavica stbakum rekl, ci nerekl. Pokud se vsak vziji do situace Hutky, musim si jednoznacne rici, ze bych se na to Nohavici zeptal sam, nez bych vysel s nejakou podobnou pisni. Ze by se neco takoveho stalo jsem nikde necetl. Proto proto me pisen o udavaci z tesina prijde jen jako nechutny pokus parazitovat na Nohavicovi a musim s autorem clanku souhlasit. Ale abych nevyvracel vlastni tvrzeni - nevim, zda se o tom Hutka s Nohavicou bavil pred uvedenim sve nove pisne. Jestlize mu Nohavica predtim rekl, ze byl praskac a koho vseho nabonzoval, pak ma jiste plne moralni pravo na svoji pisen. To jsem se trochu rozepsal :-D shrnuto: chtel jsem rici, ze kazdy by si mel prebrat vlastni maslo na hlave, nez zacne ukazovat na nekoho druheho

Petr 22.11.2007 22:53

Zvrácenot pana Olšera

To co v tomto článku předvedl pan Olšer je totální morální zvrácenost. Udavač není udavač, protože napsal řadu pěkných písniček. Huťka, který na to udavačství poukázal, je darebák a nic na tom nemění, že napsal řadu pěkných písniček. Je mi z Vás pane Olšere na zvracení.

oleole 22.11.2007 22:56

Re: Zvrácenot pana Olšera

Naprosto s Vámi souhlasím.

baltahsar 22.11.2007 23:54

Re: Re: Zvrácenot pana Olšera

Můžete zvracet stereo, u Kludskejch prej potřebujou nový číslo ;-)

Zuzana W 23.11.2007 11:42

Re: Re: Re: Zvrácenot pana Olšera

Vy zacinate byt mimoradne vtipny. :-/

Venca 22.11.2007 22:57

Re: Zvrácenot pana Olšera

Pan Olšer je opravdu zvrácený a ještě ke všemu mluví nesmysly. Nohavica a Kainar. Panebože!!!! Ale taky zase nevím proč by byl Hutka z Holandska? Byl tam dost krátce, nelíbilo se mu tam, pusa mu nestačila na to, jak huboval na Holanďany i na české emigramty  - a zbytek času věnoval především tomu, aby z úřadů dostal co nejvíce různých podpor a nemusel nic dělat. Taky celých deset let, co tam byl, nic nedělal. Je to zkrátka bard. Co hoších, zpěváčcích,  říci? Jeden za 18 a druhej bez 2 za 20.

Ladislav N. :-))) 22.11.2007 23:32

Re: Kecy a bláboly

Hehe, a komu tyhle kecy pro StB ublížily? ;-P;-D

Zuzana W 23.11.2007 2:33

Re: Re: Kecy a bláboly

Ladislave N, kecy pro STB nikdy neublizily nikomu. To je prece jasne, byly to jen kecy, rec se mluvi a voda tece. :-/

Ladislav N. 23.11.2007 2:56

Re: Re: Re: Kecy a bláboly

Vidím jakýsi rozdíl v přístupu k StB:

1) Aby se vlk nažral a koza zůstala celá (říct za daných okolností StB to, co sice může být pravda, ale nemůže to nikomu uškodit)

2) Aby na postiženého získali jasné "důkazy" na "protikomunistickou činnost" - to bych považoval za "práskačství".  Ovšem to zjevně není náš  (Nohavicův)  případ,  že?

Ono se to z exilu moralizuje, viďte? ;-)

Petr 23.11.2007 4:58

Re: Re: Re: Re: Kecy a bláboly

Pane Ladislave N, pan Vladimír Hanzal popsal konkrétní případ toho, co v bodě 2) považujete za "práskačství". Smutné je, že pan Nohavica o své spolupráci s StB stále lže. Nepopisoval jen to, o čem StB věděla.

Ladislav N. 23.11.2007 7:42

Re: Re: Re: Re: Re: Kecy a bláboly

Dotaz zní, zda někomu Nohavica ublížil nebo jej přivedl do problémů tím, co řekl StB.

Zuzana W 23.11.2007 11:46

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kecy a bláboly

Jsem rád, že se včera v Právu ozval jeden z postižených Vladimír Hanzel a připomněl, že Nohavica udal jeho a Jarmilu Polákovou při sběru podpisů během Palachova týdne v roce 1989. I to si Liberda vymyslel?

Ladislav N. 25.11.2007 9:42

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kecy a bláboly

Pokud to je pravda (t.j. že ti dva sbírali podpisy pro Ch77 a J.N. je "udal" StB), byli za to nějak StB perzekvováni? Jak?

le 28.11.2007 15:07

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kecy a bláboly

no, pokud se ozval v právu, tak nezbývá, než věřit. jak věrohodné místo právě pro tuto kauzu

Zuzana W 23.11.2007 11:26

Re: Re: Re: Re: Kecy a bláboly

Ale to je nesmysl. Zaprve nemoralizuji, zadruhe nejsem v exilu. V exilu jsem byla od r.83  do r. 89, to znamena pouhych sest let. V totalite jsem vsak prozila celych dvacet. Nohavica sam je k sobe poctivejsi nez vetsina jeho fanatickych fanousku. On o sobe rekl, ze se domnival, ze to s nimi skouli tak, aby se vlk nazral a koza zustala cela, ale zjistil, ze to nejde.

Samozrejme, ze ne. Nelze totiz skocit do vody a nenamocit se.

robit 25.11.2007 12:26

Re: Re: Re: Re: Re: Kecy a bláboly

Jste stvořena pro diplomatické služby tím, že se umíte vyhýbat přímým odpovědím. Kdy už řeknete, jestli někoho nějak Nohavica poškodil a ublížil mu. Nejen principem, že jejich jména nadiktoval Liberdovi...

oleole 22.11.2007 21:43

...

Ano, ano....okecat se dá všechno.To je naše česká vlastnost. Hutka na to co udělal má morální právo! To jako kdyby Karel Čurda byl nějaký velmi talentovaný muzikant nebo něco jiného, tak se také budete snažit jeho čin obhajovat? Už vidím zástup veteránů, jak stavovskou ctí klepají Čurdovi na rameno a tváří se jakoby nic.....Proč tento příklad? To co provedl, nejen ke vztahu ke Krylovi, tak  pProtektorátu a v 50.letech by mělo jiné následky. Udávání je pořád udávání, ať je to v jákékoliv podobě.Pochopil bych veřejné příznání, omluvu atd, ale takhle tajit a mlžit? I J.Čert to udělal.

WWW 22.11.2007 21:46

Re: ...

Tak, ted jste nasel to "spravne" prirovnani. Patrne jste na to nesmirne hrdej. Nejen ze kulha na obe nohy, ono je prosim ouplne blbe !!!

oleole 22.11.2007 22:57

Re: Re: ...

Velmi úsměvné.Neurazíte mne.

Lucifer 22.11.2007 21:55

Re: ...

Čurda odsoudil k smrti své spolubojovníky, se kterými šel původně zabít Heydrycha. Kolik lidí bylo schopno vydat se na takovou misi? Čurda selhal, ale i jeho je těžko soudit. I on byl obětí Gestapa a hitlerovského Německa. Krev jeho spolubojovníků, jakož i krev obyvatel Lidic je především na rukou těch, kteří to celé vyvolali. Nicméně srovnání s neškodným klábosením Nohavici ve vinárně s StBáckým poskokem kulhá na všechny čtyři.

oleole 22.11.2007 22:56

Re: Re: ...

Veliký omyl co to tu píšete. Udávání je stále jen udávání a není v tom rozdílu. Co se týká Čurdy, asi také patrně na gestapu vesele klábosil o svých kamarádech, tak si za své činy vesele užíval peněz. Zklamali i jiní, ale buď se pokusili v rámci možností znovu utéct nebo kolaborantsví předstírali, např. Gerik, a také je po válce čekal provaz. K tomu není omluvy.Nohavica? Měl poté volnou cestu ke svému umělectví, ze které ho měl peníze, kterých si vesele užíval a žádné problémy, že? Osobně mezi gestapem a stb nevidím rozdílu a nevidím ho ani těchto činech. Jaké by mělo Nohavicovo chování dopad, kdyby třeba Kryl žil v Čechách. nebudu ani mluvit o tom, že Nohavicovo udávání přineslo jednomu člověku kriminál.V Protektorátu a v 50.letech by ten člověk dostal provaz.

Lucifer 22.11.2007 23:07

Re: Re: Re: ...

Nohavica si za bolševika neužíval žádných peněz, tak nežvaňte. První LP Darmoděj mu vyšla až v roce 1988. I Merta, který kladl podstatně tužší odpor, měl už na kontě víc desek.

baltahsar 22.11.2007 23:56

Re: Re: Re: Re: ...

jenže je holt líp skartovanej ..

oleole 23.11.2007 1:08

Re: Re: Re: Re: ...

A v roce 1988 vládl kdo tedy? Mám to pochopit, že za svojí práci a vydávání dostával korkové špunty? A jak by asi dopadl, kdyby to odmítl?Třeba i jako Hutka, který pod nátlakem emigroval, ale má čisté svědomí a štít a může se na sebe podívat do zrcadla.

VLK 23.11.2007 14:58

Re: Re: Re: Re: Re: ...

Musím Vás upozornit, že Nohavica se tehdy umístil na šestém místě ve Zlatém slavíku. Perestrojka už byla v plném proudu, i když československé úřady a policie to příliš na vědomí nebrali. Prostě pro režim už bylo neúnosné nepovolit Nohavicovu desku. Mimo to vyšla v Pantonu a to bylo vydavatelství považované oficiální strukturou za druhou ligu.

Prostě ti o trochu méně kovaní komunističtí ředitelé v Pantonu podlehli na neustálé dotazy ze skoro všech stran, kdy že Nohavicovi něco vyjde, a nedbali na to, že mezi těmi skoro všemi stranami nebyla Strana maja rodnaja, strana komunistická, strana zhora a StB.

Zato mezi těmi stranami byl velmi populární časopis Mladý svět, odborný časopis Melodie, ba i soutěž Porta, oficiálně pořádaná ústředím Socialistického svazu mládeže. Na této soutěži byl mimo jiné Nohavica oceněn a jeho píseň už vyšla na desce z této soutěže, takže nebylo možno ho považovat za zakázaného. A kromě toho u této soutěže došlo k profesnímu soupeření mezi Pantonem a Suprafonem, kdy sice oficielní desku vydal Suprafon, ale Panton stihl natočit desku a vydat ji ještě během čtyřdenního celostátního kola.