31.5.2020 | Svátek má Kamila


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Zajímavé časy

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 6, poslední: 9.4. 2020 15:50, přehled diskusí

J. Jurax 9.4.2020 15:50

No, dnešek nám dá významná poučení. Žádná vláda si nadále nedovolí nebýt dokonale připravena na pandemii šířící se respiračně.

Takže příští pandemie se bude šířit jinak - co já vím, třeba hmyzem. Mouchami. A vlády budou opozici tvrdě kritizovány, že nemají masivní nouzové zásoby mucholapek a plácaček na mouchy, když to každý s mozkem v hlavě mohl a měl předvídat. A že sklady naopak přetékají naprosto zbytečnými respirátory a rouškami, v nichž jsou utopeny miliardy.

S. Pavuk 9.4.2020 15:39

Nesúhlasím s autorom článku, že dnešok je bezvýznamný a do učebníc dejepisu sa nedostane. Iste, vírus a okolnosti ako teraz blbneme nebudú nikoho zaujímať. Ale niečo nám táto lapália naštartuje ! "Vylepšia" sa zákony aby sme boli v budúcnosti lepšie pripravení, tj. odsúhlasí sa ďalšie obmedzenie občianskych práv, platenie hotovosťou bude stále viac obmedzované, "skvelý" nápad s čipovaním nezanikne ! Že by to bola agenda neziskoviek ktoré sú platené zo zahraničia ? Ťažko povedať. No rok 2020 nebude bežný. Demokracia dostane na frak. Kiež by som sa mýlil.

A. Pakosta 9.4.2020 12:55

K Vaší poznámce o nošení roušek: Rouška NENÍ nic jako plynová maska - nechrání Vás před vdechnutím viru, nýbrž chrání Vaše okolí před Vaším chrchláním a prskáním. Neviděl jste v TV Aňu Geislerovou, jak říká "Moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mne"? Nošení roušky je projev ohleduplnosti, nikoliv recept na vlastní ochranu. Na tu potřebujete ten "trojkový" respirátor.

Š. Hašek 9.4.2020 13:07

Neviděl, odbornici lékařskou Áňu. K čemu je rouška mi stačí základní škola.

Aňa Geislerová za odborné poučení před kamerou dostala asi (tipuji) čtyřmístnou částku. U mých poplatků, proto se zmiňuji. Pokud by šila doma roušky, nebo šla pomoci do nemocnice ...... mlček bych.

J. Kraus 9.4.2020 8:35

Jáhly, škubánky. S tím nejspíš začne jedna ženská a pak se to mezi nimi šíří lavinovitě, nedbajíce zdravého rozumu. Vynikajícího leča s klobásou v akci si přitom nevšímají - osobní zkušenost. Co ale nechápu a na co je žinantní někoho se ptát, je vykupování toaletního papíru. U nás to byla jen slabá západní odezva, ale na internetu byla k vidění i fotka jakési americké herečky s transparentem, nabízejícím její sexuální intimnosti výměnou za toaletní papír. A podle některých zpráv je situace s toaletním papírem v USA stále hrozivější. Jak by si s tím poradili karikaturisté někdejšího Dikobrazu?

Š. Hašek 9.4.2020 13:18

Jáhly, kroupy, těstoviny, mouku klidně. A konzervy, ve kterých je živočišná bílkovina, ten sos na chuť je stejně jen voda. Volejovky a tresčí játra. Metrák cibule a česneku! Zkráceno.

Ale podle magazínů úterních je cizrna tak výživná, že na ni přechází i levharti. Možná bych ji zkusil sypat i káňatům. Stejně z toho myšího cholesterolu je to brzo klepne.

Též zkráceno.