27.11.2022 | Svátek má Xenie


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
spaldings 24.5.2006 9:07

Re: Čemu dát přednost?

A co takhle se zeptat Kanyzy - co je tedy pravda ?

http://lidovky.zpravy.cz/ln_noviny.asp?r=ln_noviny&c=A20050825_090417_ln_noviny_sko&klic=205514&mes=20050825

R 24.5.2006 8:51

Čemu dát přednost?

jestli logice založené na důkazech a potom by se muselo prokázat jednoznačnými důkazy, že Kanyza skutečně udával a škodil. 

nebo logice založené na předpokladech, že jako všichni činní herci se o něho STB zajímala a protože mohl hrát, tak to za něco bylo a že STbáci měli v archívech bordel a případně něco ještě po 89 roce skartovali, takže určitě agent byl.

Myslím, že dneska jsou jiné věci na pořadu dne než se zabývat nějakým hercem v důchodu. Je to jen jeho osobní problém  a soud rozhodl tak jak rozhodl.

Helax 24.5.2006 8:51

Re: Ach jo, jako vždy.

"Kdyby byl kdokoliv z vás evidován jako agent, třeba jen na základě toho, že vás STB otravovala, chtěla získat ke spolupráci, ale vy jste jim nic nepodepsali, nic pořádného neřekli -"

Ano, velmi kvalifikovaný názor. Klid, StB přeci nebyla!

ferda 24.5.2006 8:48

Re: Ach jo, jako vždy.

Vy znáte někoho, kdo nahlas a veřejně řekl: Ano, já jsem byl práskač STB. Já ne, všichni jsou nevini a za nic nemůžou.

Ganke 24.5.2006 8:47

StB mezi nami

Honzo, je videt, ze jsi se na stara kolena jeste nepomatl. Nemas zapotrebi se kamaradit s lidmi, kteri za bolsevika byli na druhy strane. Ten dotycny svou minulost zmenit nemuze i kdyby stokrat uprimne chtel. >-

ferda 24.5.2006 8:45

Re: ÚDV je k ničemu

Závidím Vám Vaši víru. Víte kolik členů ODS by svoji minulost raději zapomnělo?

Vlali 24.5.2006 8:43

Re: ÚDV je k ničemu

Propřírodu jste tak naivní nebo si děláte srandu?

Mirek 24.5.2006 8:42

Re: Ach jo, jako vždy.

Nech toho plácání. Co znám ze svého okolí, kdo byl na seznamu, byl osvobozen a přitom přízvisko agent Stb na něj sedí jako, slovy socanského ministra, jako zadinka na nočníku. Z těch keců o neoprávněném nařčení by se jeden, i více pokakal.

Mirek 24.5.2006 8:38

Fajn

Myslím, že přesnější by bylo vyjádření, ve stylu naší doby či vyvolených - …setkání lidiček se srdíčkem a dušičkou, všechny miluju.

Mertil 24.5.2006 8:33

ÚDV je k ničemu

Svědčí o tom zasvěcený rozbor jeho činnosti uveřejněný minulou sobotu v MF. Je to truchlivé čtení.  Pro ČSSD je samozřejmě výhodné, že ÚDV žádnou činnost nevykonává a s veřejností vůbec programově nekomunikuje, ale pokud socani volby prohrajou, doufejme, s tím ODS něco udělá.

LOJR 24.5.2006 8:30

Ach jo, jako vždy.

Faktuprostý článek, ale  protože si autor neopomněl kopnout do justice, tak se tady tleská. Proboha vážení, vy někdo znáte příslušný rozsudek ? To je samozřejmě jen řečnická otázka, on zřejmě zatím v písemné podobě ani neexistuje. Kdyby byl kdokoliv z vás evidován jako agent, třeba jen na základě toho, že vás STB otravovala, chtěla získat ke spolupráci, ale vy jste jim nic nepodepsali, nic pořádného neřekli - nedožadovali byste se stejnou, tedy soudní cestou výmazu ze seznamu agentů? Já vím prd o tom, jaké důkazy byla žalovaná strana, tedy MV, schopna předložit o oprávněnosti evidence pana Kanyzy jako agenta, ovšem JAB a vy všichni s ním víte naprosto stejné prd. Pokud to tedy komentujete, jste prostě směšní, jako každý křikloun, který křičí o něčem, o čem nemá ani ponětí.

šakal 24.5.2006 8:22

...Přesně TOHLE je na tom nejdivnější...

Nakonec soudy rozhodnou o vyřazení Jistebnického kancionálu z fondů Národní knihovny ;-P

šakal 24.5.2006 8:20

Budiž pamatováno!...

"české soudy ...až při svém konání dojdou k vyhlášení neplatnosti Dekretu kutnohorského a jeho vyřazení z archivních materiálů..." ;-P ;-D :-/ 

Helax 24.5.2006 8:18

Spravedlnost v Čechách

Myslím, že v další fázi by bylo společensky vhodné, aby nějaký zcela informovaný a nezávislý český soud(ce) rozhodl, že nebyla žádná StB.

Problém pak bude jen s listopadem 1989. Bude hodně těžké nezávisle a kvalifikovaně rozhodnout, jestli byl, nebo nebyl.

Helax 24.5.2006 8:14

Re: Re: Re: JAB byl po jistý čas držitelem konspiračního bytu

Je to Lumír Mosler, akorát nevím, kdo ho teď řídí.

tojuska 24.5.2006 8:01

Re: Pane Beneši jak dlouho ještě budete nařikat?

Že vy jste býval u StB a teď jste na stará kolena prozřel a dal se na pravou cestu k Bohu??

JAB 24.5.2006 7:58

Re: Re: JAB byl po jistý čas držitelem konspiračního bytu

Není, tyto pitomosti šíří jistý prokázaný udavač, pan Mosler z Příbrami.

L 24.5.2006 7:45

byvaly estebak

Ted vazne. Ten herec a ta herecka tedy neni estebak. Ale da se o nem legalne rict, ze je to byvaly estebak ci byvala estebacka? Neco jako byvaly komunista? Muj argument je tento. Jelikoz byl na seznamu estebaku, byl to estebak. Cili takove tvrzeni bylo legalne spravne. Soud ale v jisty den rozhodl, ze to neni estebak. Z toho ja usuzuji, ze to je byvaly estebak.

Muze mi nekdo objasnit, jak to presne je? Bohdalova byla estebacka, protoze byla v oficialnim seznamu. Ted ale soud rozhodl, ze neni estebacka. Z toho ja odvozuji, ze je to byvala estebacka.

L 24.5.2006 7:34

Havloviny

Jedni estebaky nemaji radi, druhym je to jedno a treti se jich zastavaji. Pan Benes je asi nema rad, prestoze oni jen konali svou povinnost. Havel se jich zastaval, protoze oni jen konali svou povinnost a jak by k tomu prisli chudaci jejich deti.

Pan Benes by se s Havlem asi pekne pohadal.

Jura Jurax 24.5.2006 7:23

Re: Pane Beneši jak dlouho ještě budete nařikat?

Ó Pane, dejž ať tady takhle pošetile nežvaníte ...

Jura Jurax 24.5.2006 7:21

Re: JAB byl po jistý čas držitelem konspiračního bytu

Je tohle pravda?

Jura Jurax 24.5.2006 7:19

Výborně, díky

R^

Hledajíci 24.5.2006 7:09

Pane Beneši jak dlouho ještě budete nařikat?

S utlačovaním v dobách komunismu se musí každý postižený hlavně  vyrovnat ve své mysli, ve svém  srdci. Jestli tak neučiní, tak jakékoliv vnějši vyrovnání anebo zadostiučinění se mu bude zdát nicotné a neodpovídajíci jeho bolesti. A bude až do konce svého života všemožnými způsoby volat po odplatě. To je má zkušenost, potvrzená psychologickými znalostmi. ----- Ale toto poznání je pro mnohé ukřivděné a zapšklé osoby nemožné. Tyto osoby ve své malosti chtějí aby je každý litoval, jejich bývalé utrpení je jediné čim se mohou lišit od odstatních, a toto utrpení si neustále pěstují, viz různé organizace kde se scházejí a vytahují se tím jak trpěli. Těmto lidem lze pomoci tím, že jim velmi hlasitě bude neustále opakováno : Nechte toho nářku pro minulost, dělejte něco kladného v přitomnosti, nebo budeze opět v budoucnosti naříkat pro domělé křivdy na vás spáchané.  ------ Ó Pane,  pomož jim, dej jim sílu k poznání.  

moker 24.5.2006 6:47

česká justice

Ona totiž většina soudců má máslo na hlavě a přinejmenším jejich rodiče,proto se vše tají a zlehčuje,bylo by třeba vymst ten chlév proto že se nám rodí nová generace bezpáteřních zrůd.Omlouvámse čestným soudcům sami vidí kolem sebe jak to chodí.

Pavla B. 24.5.2006 5:49

Agentů byxlo jako máku!

Všichni však podepsali jen naoko. Žádný z nich se nikdy se svým řídícím důstojníkem nesešel. Všichni estébáci švindlovali, "vykazovali činnost". Pokud nějaký agent přece jen někoho prásknul, bylo to jedině proto, aby zabráil daleko větší katastrofě. Ich habe gesprochen, jak pravil Vinnetou.

spaldings 24.5.2006 5:31

Re: JAB byl po jistý čas držitelem konspiračního bytu

Co má to, že jeden varoval druhého před třetím společného s obsahem článku ? Ten článek je o tom, že si tu někdo osobuje právo vyřazovat z historických dokumentů fakta.

JABA 24.5.2006 4:19

JAB byl po jistý čas držitelem konspiračního bytu

JAB  byl po jistý čas držitelem konspiračního bytu (Pardubice ovšem nesmějí tyto podklady vydat), Havel varoval Tigrida před rokem 1968 před JABem (v záznamech StB), JAB byl redaktorem Čs. vojáka, ale dnes napadá všechny, kteří se "kompromitovali" s režimem méně než on sám jako redaktor (musel přinášet nezbytně velké úlitby).

Sowfiw 24.5.2006 2:32

Nekteri proste pomahali estebakum, protoze jsou od prirody blbi.

Prikladem muze byt zde nam dobre znamy Antonin Vacha aka Vodnik. Ten si po leta z emigrace dopisoval s proflaklym estebackym donasecem, a jeste dnes po letech je na toto "pratelstvi" pitomec hrdy. Neni divu, ze estebaci vedeli, diky podobnym pitomcum, o emigraci temer vsechno.

Borek@Exil 24.5.2006 2:18

...ale on uz Vodnik Vilem Janecek neco vymysli.

Neverim, ze by to nechali bez povsimnuti. To by byl skandal!!!!

Borek@Exil 24.5.2006 2:17

A jak by taky nejaci agenti vubec kdy mohli byt?

..jak se rika tady: Sure, what else is new?