7.12.2022 | Svátek má Ambrož, Benjamin


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Marat 24.5.2006 11:03

V Čechách koho STB o spolupráci požádali,horlivě donášel a nebylo nikoho,kdo by nepodepsal

Ve slabé chvilce podepsal spolupráci s KGB i Solženicyn.Přesto se donášení vyhnul a na rozdíl od českých hrdinu,nezapírá že podepsal.A pochybuje někdo o vysoké morálce A.Solženicyna? Pořád z konfidentu STB děláte oběti a mučedníky,zřejmě proto,že i vy ste mezi konfidenty patřili.Nejednou jsem se dočetl,že si před mnohými českými konfidenty museli dávat pozor i gestapáci za Protektorátu a i estebáci za dob "budování zářných zítřku",neboť horliví udavači z řad statečných českých lvu ohrožovali i je samotné svou udavačskou horlivosti.Kdž jsem byl po uzavření mého případu seznamen s výsledky vyšetřovánjí,tak mě lezly bulvy z očních důlku.Samozřejmě, když jsem těm horlivcum připoměl,co o mě na STB vykládali,všichni to zapírali.Na rozdíl od vás,já těm estebákum věřím,že si nic vymýšlet nemuseli nepotřebovali a že všichni, kdo o to byli požádání,také skutečně a horlivě donášeli.A že by někdo z herců,hereček,nebo od jiných "kumštu" nedonášel,nefízloval,tak na takové zázraky já nevěřím.Většina soudcu a soudkýn ČR by vydali výnos,že ani Jakeš,dokonce ani Gottwald ani nikdo jiný ze všech ÚV-KSČ nikdy nebyli v komunistické straně. Všerchna tá rozhodnutí soudu považují za nestydatost a sprostotu.Ostatně,všichni soudci a soudkyně pořád ještě mají komunistické školy.

Ganke 24.5.2006 10:48

Re: Re: StB mezi nami

Well, u vsech ostatnich je mu to jasne jako facka.

Ganke mladsi 24.5.2006 10:42

Re: Re: Miluju tyhle soudy ulice

Havel varoval Tigrida před rokem 1968 před JABem (v záznamech StB)

Zvědavec 24.5.2006 10:41

Re: Re: Re: JABA

Odkud máš všecky tak detailnmí informace o Benešových?

Prokazatelně 24.5.2006 10:36

Re: Miluju tyhle soudy ulice

Prokazatelně pán podepisující se zde jako JABA, vlastním jménem Lumír Mosler, udal jistého Kyráška (a další) za výrok, že má raději husu na pekáči než Husáka na Hradě, což Kyráška stálo 11 měsíců kriminálu, například. On Kyrášek tehdy dostal premie a Mosler ne.

divizna 24.5.2006 10:32

pláč na nesprávném hrobě

Možná někdo spolupracoval, možná ne, ale největší vinu mají ti, kteří jim to dávali podepsat. Tak zveejněte jejich jména a suďte je. Ti, kteří mučili vyšetřované (dnes jsou už možná v důchodu, ale to by je nemělo chránit) a mučili hůře než Američané v Iraku nebo na Quantonamu, by měli jít před soud. Ti co pod nátlakem, ale i pro vlastní prospěch podepsali, ti jsou až druzí v řadě.

Podpis ? 24.5.2006 10:27

Re: Ach jo, jako vždy.

Stačí si přečíst patřičný rozkaz ministra vnitra o získávání agentů: čl.46/2 -Písemný závazek se nevyžaduje v případech, kdy by jeho podpis mohl ohrozit dobrý vztah získaného spolupracovníka ke spolupráci. v tomto případě zcela stačí ústní souhlas získávaného tajného spolupracovníka. 

Vanek 24.5.2006 10:26

Re: StB mezi nami

Pravdu dis "Ganke"  Malem sem spadl ze zidle. Hahahahahaha

Vanek 24.5.2006 10:14

Staci kliknout na obrazek

http://www.geocities.com/ordolumentempli/

Flasi 24.5.2006 10:12

Hmm

Nemyslim si, ze Kanyza byla nejaka udavacska svine a mozna jim fakt ani nic nepodepsal. Ale jak si proboha ten clovek muze myslet, ze tem estebakum na desitkach schuzek nerekl nic duleziteho. Mozna tehdy byl naivni a fakt si myslel, ze jim nic nerika a ze na opakovani verejne znamych veci neni nic spatneho. Ale od te doby uplynulo skoro 30 let, to uz si to mohl v hlave srovnat a mel spoustu prilezitosti se seznamit s tim, jak StB fungovala.

honzak 24.5.2006 10:11

Re: Miluju tyhle soudy ulice

pán měl krycí jméno Mirek Dušín, že?

Ganke 24.5.2006 10:05

Re: Re: Miluju tyhle soudy ulice

Yes, sir. Pridat se na stranu zlocincu neznamena byti pred nimi chranen.

Ganke 24.5.2006 9:57

Antonin Mikes, agent StB a KGB, negativni lustracni osvedceni

http://www.geocities.com/kpt_hucin/vh04_23092004.htm

R 24.5.2006 9:55

Re: Miluju tyhle soudy ulice

No A to napsal možná trochu expresívně, ale s tou pasáží, kde říká o možnostech, jak někoho zlomit jednoznačně souhlasím. 

A kdo měl smůlu a octl se v takové situaci, jaká byla vůbec možnost se z takové situace čestně dostat? Sloužit a udávat přátele a známé a tím své nic netušící rodině zajistit spokojený život? Nebo to odmítnout a zajistit své netušící rodině život v bídě, ne li něco horšího? Nebo zkusit balancovat mezi tím a riskovat, když se to nepovede, že stějně nakonec budu sloužit a stejně nakonec to na rodinu dopadne?

Ganke 24.5.2006 9:55

Re: Pane Beneši jak dlouho ještě budete nařikat?

Jeste neco??? Spatne slysim!!!!

http://www.geocities.com/treti_odboj/

http://www.geocities.com/kpt_hucin/

MF 24.5.2006 9:47

Re: Miluju tyhle soudy ulice

Vážený pane, Vaše spravedlivé rozhořčení není na místě. Když někoho dotlačili ke spolupráci prostřednictvím zmíněného vyhrožování, tak se to dá pochopit. Ale spolupracoval a to se odpárat nedá a může se soudit jak chce. A představte si, že byli i takoví, kteří to nepodepsali i přes to vyhrožování. Nakonec komunisté děti nepodřezávali. Pouze jim znemožnili studium a pod. Takže, když někdo podepsal, tak by se dnes k tomu měl přiznat. Stejně se mu nic nestane.

Vanek 24.5.2006 9:45

Re: StB mezi nami

Mam dojem ze se nyncko Benes pomatl, presveccete se kdo je jeho nejlepsi kamarad dnesnich dnu.

http://www.geocities.com/gvanek2000/komorous.html

Pavla B. 24.5.2006 9:44

Re: Čemu dát přednost?

Ano, v tomto případě jde o osobní problém. Jiná je situace lidí, kteří potřebují k výkonu svého povolání negativní lustrační osvědčení.

Na jedné straně, pokud je někdo pozitivní a soudně se brání, je důkazní povinnost na ministerstvu vnitra. Pokud byl skartován svazek agenta (a těch případů je hrozně moc, nebyla to jen divoká skartace v listopadu 1989, ale často průběžná skartace po ukončení spolupráce s StB) a existuje jen záznam v registru svazků, nařizuje soud vydání negativního lustračního osvědčení.

Na druhé straně lustrační zákon vůbec nerozlišuje mezi tzv. bojem s vnitřním nepřítelem a předáváním obchodních informací anebo průmyslovou špionáží (podobné informace samozřejmě shromažďují tajné služby všech států, nejen totalitních).

IMHO jde v obou případech o čistě formální záležitosti naprosto nesouvisející s tím, zda dotyčný někomu škodil.

Ganke 24.5.2006 9:43

Re: Re: Re: JAB

Na tyhle vymysly by pomohla jedina vec, a to okamzite a uplne otevreni archivu. Ten obrovsky vred se sam zahojit nikdy nemuze. Pachatele genocidy se nevyparili na Mars. Pachatale a organizatori akce Asanace jsou taky porad zde. Operace Golgota je stale jeste v behu. Neexistuje pevnejsi vazba, nez spolecne spachany zlocin.

Castor 24.5.2006 9:37

Re: Miluju tyhle soudy ulice

JABA 24.5.2006 9:33

Re: Re: JAB

JAB podává svůj standardní výkon. Je rozený konfabulátor - vymýšlí si zcela

nestydatě. Potřebuje být slavný (napoleonovský komplex). JAB ani jeho manželka nebyli nikdy odsouzeni za opuštění republiky, nýbrž bylo řízení proti nim zastaveno. Proti manželce po

nabytí US-občanství, proti JABovi později. Zajímavé.

dvd 24.5.2006 9:31

A sakra

"Pracoval jsem pro ilegální protikomunistickou organizaci"  A jaké detektivní povídky jste už napsal?

dvd 24.5.2006 9:28

Ovšem soud to vidí jinak

A. 24.5.2006 9:26

Miluju tyhle soudy ulice

Pověste je všechny na lucerny!  Všechny ty sprosté podezřelé! Přemýšlím, kde se v lidech bere taková zloba. Jestli to nebude tím, že s bolševikem kolaborovali prakticky všichni. Přinejmenším pro bolševika pracovali, chodili k volbám a tím legitimizovali režim, nebo dokonce chodili jásat před kamery na 1. máje a VŘSR. A teď by se hodilo pár obětních beránků, na které by se to všechno hodilo a my všichni ostatní jsme pouhými obětmi, že?

Jsem ochoten někoho označit za fízla a odsoudit jej až v situaci, kdy se najde konkrétní oběť, které dotyčný prokazatelně ublížil.  Vsadím se, že všichni ti přítomní moralisti a hrdinové byli pro režim buď naprosto bezvýznamní nebo byli natolik loajální, že si je StB nikdy k výslechu nepozvala. A věřte, že pokud oni chtěli, měli tisíce možností jak Vás zlomit. Hrdinu můžete dělat jen na svůj účet. Ale jakmile jsou ve hře Vaše malé děti, staří a bezmocní rodiče nebo někdo Vám blízký, končíte se silnými gesty. Vím o čem mluvím. Pracoval jsem pro ilegální protikomunistickou organizaci. Byl jsem mnohokrát vyslýchán a unikl jsem jen díky štěstí a strategii, kterou nám v oné organizaci přednášeli. Pokud by proti mně StBáci získali přímé důkazy a začali mne vydírat odebráním dětí do děcáku, případně zraněním mojí bezmocné matky (jak mi bylo předběžně naznačeno), asi bych také spolupráci podepsal. Ale nepřestal bych si sám sebe vážit, dokud bych neposkytl informaci, která by někoho konkrétně poškodila.

Takže vážení hrdinové 16 let po dvanácté: Kde berete morální právo někoho soudit? Co jste proti komunistům dělali vy? Kradli v zaměstnání?

clay 24.5.2006 9:19

Re: tristní stav našeho soudnictví

Donášel na Čepka i na Kodeta. Kanyza byl nasazen na některé ze svých hereckých kolegů. Donášel například na Jiřího Menzela, Petra Čepka, Jiřího Zahajského či Jiřího Kodeta. Dalším byl nový ministr kultury Vítězslav Jandák. Ten se tuto informaci dozvěděl teprve minulý týden od dokumentaristů ČT. V rozhovorech pro LN a MFD pak Jandák netajil své překvapení. „To je pecka! Já se z toho pořád nemůžu vzpamatovat,“ řekl ministr v sobotu LN. Později uvedl, že se tím nehodlá zabývat. „Nebabrejme se už v té minulosti,“ prohlásil Jandák. Kanyza včera sice připustil, že s StB spolupracoval, ale trvá na tom, že nikdy nic nepodepsal. Podle historika Pavla Žáčka zabývajícího se dějinami komunismu na tom ale příliš nesejde. Podobně jako Kanyza prý pracovala řada dalších agentů. Podle historika musel Kanyza vědět, co pro StB dělá a proč. Jeho spis je totiž velmi obsáhlý a spolupráce trvala několik let.

clay 24.5.2006 9:18

tristní stav našeho soudnictví

Herec Jan Kanyza přiznal, že za minulého režimu pracoval pro komunistickou Státní bezpečnost a donášel na některé ze svých hereckých kolegů. Kanyza to včera řekl v rozhovoru pro Českou televizi. Se spoluprácí herec souhlasil proto, že měl z StB strach. Kanyza trvá na tom, že během doby, kdy působil jako agent, nikomu neublížil. „Vždy jsem odpovídal velmi neutrálně a velmi opatrně. Mluvil jsem vždy o věcech, které byly všeobecně známé. Neuváděl jsem nic, co by mohlo někoho poškodit,“ řekl včera Kanyza v ČT. Jan Kanyza byl agentem v letech 1975 až 1983 pod krycím jménem Honza. Podle spisu se Kanyza sešel s StB celkem osmdesátkrát. Sepsal pro ni také dvacet zpráv. Jeho svazek vedla součást StB zabývající se takzvaným bojem proti vnitřnímu nepříteli.

Ganke 24.5.2006 9:15

Re: JAB

Uklidni se. Lidem, kteri byli do zahranici vysazeni, nikdo deti nezadrzoval. To, co komunisti provadeli rodine Benesovych, patri mezi zlociny proti lidskosti.

clay 24.5.2006 9:15

drzost estébáků roste

on snad nakonec i Rath začne tvrdit, že jeho otec vlastně ani tak moc agentem StB nebyl.....

spladings 24.5.2006 9:13

Re: JAB

Ano, dnes je středa.

JABA 24.5.2006 9:08

JAB

Lže, jak uprchl z ČSSR. Odletěl totiž legálně na výjezdní doložku 19. října 1969

do USA na spisovatelský kongres - ve svých knihách tvrdí, že na poslední

chvíli pomocí známého majora pohraniční stráže se dostal přes pozemní

hraniční přechod.