24.10.2020 | Svátek má Nina


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Šír 30.9.2020 17:38

Další rozumbrada. Viry s vysokou smrtností se rozšířit nemohou, ze samotného principu. Proto zůstal velmi omezen MERS, jenž měl smrtnost 43 %. Další strašení "co by, kdyby". A proč tedy k tomu už dávno nedošlo? Lidí je 7 miliard a globální propojení už funguje dost dlouho.

J. Ráž 28.9.2020 12:19

Zdánlivě nepřiměřeně pesimistický, ale ve skutečnosti velmi reálný náhled do nejbližší budoucnosti.

PS. Život mne naučil, že člověk musí dostat pořádnou ránu mezi oči, aby se probudil z idealistických snů o životě a začal uvažovat v reálných souvislostech. COVID19 je takovou menší rankou. Jestli se neprobudíme, přijde něco horšího.

J. Jirka 28.9.2020 11:37

Před deseti, patnácti lety se začaly objevovat poplašné zprávy, upozorňující, že svět se chystá přechod na tzv. "Nový světový řád (NWO)", které popisovaly start tohoto přechodu velmi podobně jako autor tohoto článku.

A to, co lidi tehdy připisovali autorově paranoi, jim dnes připadá běžné a mnoho z nich se na to dokonce těší. Overtonovo okno, zdá se, funguje spolehlivě...

Ostatně, kdybych zde před rokem popsal současnou situaci (roušky, strach před nákazou, zastavení ekonomiky, armáda organizující volby), byl bych označen některými za magora a jinými za Putinova agenta.

A to co je dnes považováno za naprosto nemožné - tedy třeba zavedení asijského sledovacího systému nebo úplné zrušení hotovosti - bude možná za pár let přijímáno s ještě větším potleskem, než ta současná opatření.

J. Ráž 28.9.2020 12:11

Kdo by dnes prorokoval, že jednou se budeme "lísat" k autokratickému Rusku, aby nás zachránilo před destrukčním šílenstvím, které zachvátilo t.zv. "západ" a které vyústí k nadvládě muslimů, bude prohlášen za .....(dosaďte si cokoliv), ale lze to zcela vyloučit? Když půjde o holý život, tak nějaké idealistické proklamace a historické reminiscence ovládající naši mysl dnes, přestanou mít smysl.

Svět se mění a Evropa se bude měnit zrychleně. Jaké následky to bude mít už za deset/dvacet let nemůže dnes nikdo predikovat, protože co způsobí přesun milionů přemnožených Afričanů putující za vodou a potravinami na sever, si dnes neumí představit nikdo.

B. Lukáš 28.9.2020 15:09

R^

R. Langer 28.9.2020 16:35

Co způsobí takový přesun si dokáže představit kde kdo, bohužel málokdo si dokáže představit, že bychom je třeba před tím všechny postříleli. :-P

V. Cícha 28.9.2020 9:50

Výžený pane Hlubuček, zajímavá náhoda, sotva jsem dopsal text coby malý jasnovidec naší budoucnosti, přečetl jsem se tento Váš a to své povídání vymazal...připomínáte ještě víc nepříjemností, které nás pravděpodobně, ba skoro jistě čekají a tak vzpomínám na film Zázraky se dějí jen jednou...zdalipak dojde k zázraku a Vaš a podobně i můj předobraz budoucnosti se ukáže předčasnou panikou? ....Obávám se však, že neukáže.

S. Pavuk 28.9.2020 7:04

Covid-19 je umelý výtvor s politickými a finančnými cieľmi. Hlavné nebezpečenstvo pre civilizáciu zeme nehrozí od externých, ale od interných faktorov. Propaganda plošného očkovania bude nemiznúcou témou najbližšieho obdobia.

P. Lenc 28.9.2020 9:01

Ta propaganda "plošného očkovania" jenom v této zemi a na Slovensku to není jiné za posledních 100 let zachránila statisíce lidí, ale blb vaší velikosti to nepochopí.A vůbec nezáleží na tom, je-li to "umelý výtvor" nebo ne.Existuje.

S. Pavuk 28.9.2020 9:10

P. Lenc, v zápale diskusie ste si nevšimol, že nepopieram existenciu Covidu-19. Že sa jedná o umelý výtvor svedčí aj marketingové úsilie premeniť občanov na ovce. Ako vidieť v mnohých prípadoch sa jedná o úspešnú akciu.

P. Lenc 28.9.2020 9:56

Já reaguji na vaši "propagandu plošného očkování", k čemuž se v "zápale diskusie" jaksi nehlásíte.A ještě jednou si přečtěte mou poslední větu v příspěvku, vůbec nerozporuji vaše tvrzení o tom, že Cov-19 je nebo není uměle vytvořený.Znovu píši to poslední slovo mého příspěvku.Existuje.A pokud i nyní nejste schopen pochopit co jsem napsal, tak je naprosto zbytečné na vás znovu reagovat.;-D:-P;-D

Š. Hašek 28.9.2020 19:12

Pan Pavuk myslel plošné očkování proti chřipce.

A Vy se zamyslete nad tím, že v současné době se prosadilo očkování desetiměsíčních občánků proti šesti nemocem!!! Jediná jejich ochrana proti (zlo)vůli koncernů je stále v Ústavě ČR. Jsem tomu rád.

Dokážete je vyjmenovat??? Vyjmenujte mi šest aktuálních smrtelně nebezpečných nemocí ve středné Evropě!!! Jsem zvědav.

Z. Lapil 28.9.2020 23:18

Přiznávám, že je vyjmenovat nedokážu. Nejspíš proto, že - jsa očkován - nikdy jsem na žádnou z nich neumřel :-). Onehdy jsem se pozajímal o kojeneckou úmrtnost. Čísla si nepamatuju, ale vím, že mě překvapilo, jak nedávno byla výrazně vyšší, než dnes. Snad 10x? Fakt jsem nevěřil vlastním očím.

Řekl bych, že očkování je stejně povinná magie, jako třeba bezolovnatý benzín. Bývaly doby, kdy se vřele nedoporučovalo jíst ovoce vyrostlé poblíž frekventovaných silnic. Dnes tento problém neexistuje.

V. Kain 28.9.2020 14:48

Pavuk, on si to Lenc vykládá jako očkování proti chřipce,tetanu,pneumokoku,žloutence,spalničkám,pravým neštovicím,obrně atd.atd.Ano tyto vakcíny skutečně zachránily spousty životů,ale souhlasím s vámi,že toto je umělina neboli past.Pokud se bude chtět dát Lenc očkovat proti koronaviru tak mu rád svoji dávku přenechám a může ten jed do sebe nacpat pod tlakem.Kdo ví co ta vakcína (a ona se brzy objeví) bude obsahovat.Lidstvo je přemnožené a jak tak prosakují zprávy je třeba regulace.Osvětou to nepůjde.Na tu rozvojové země kašlou.A tak možná ať si každý domyslí sám.

P. Lenc 28.9.2020 16:53

Srandisté jako vy opravdu vyvolají úsměv na tváři i v tomto nehezkém dni.Dík.;-D

Š. Hašek 28.9.2020 19:17

Sranda končí. Až Vám bez potvrzení o očkování zakážou nastoupit do tramvaje. Namátkou to lze kontrolovat. A potom i naočkovat pod policejním dohledem.

VŽDYŤ TO TAK CHCETE! MY VÁM TO SPLNÍME!

Smějte se, dokud je čas. Dostanete injekci z Indie, z vody z Gangy a ani nemuknete.

V. Kain 28.9.2020 22:39

Hašku a nezapomeňte na čipování.Nechte si ho zavést do vaší duté hlavy aspoň tam něco budete mít.

I. Pávek 28.9.2020 6:52

Nenašel jsem v přípisce nic, co by mé myšlení a konání v dohledné době obohatilo natoš změnilo. Podobných jsem už četl hafo a všechny psané na jedno brďo. Jen autor jiný.

J. Ráž 28.9.2020 11:58

Předpovědí počasí si můžete denně přečíst také hafo a všechny jsou také napsané na jedno brďo. Jen autoři jsou jiní. Což ovšem neznamená, že se všichni mýlí a ignorovat jejich předpovědi není moc moudré.

J. Pšenička 28.9.2020 11:59

natoš? natož jedno brďo? jedno brdo

Možný byste v dohledné době mohl obohatit a změnit svůj písemný projev.