Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
J.S.
Janov a ostatní romská sídliště
Janov věčné téma. Je to sídliště, které opravdu dost dobře znám. Více lidí říká co si tamní romové zničili, zdarma a pod dohledem opravit musí. Měla by nastat z počátku tvrdá represe a následovně pomalu z té represe ubírat. Ale jednoznačně a zcela zdarma a povinně dát do pořádku poničený majetek. Nebo dojde k tomu, že v příštích volbách nacionální strany dojdou jistého úspěchu. Lidé planých slibů mají dost a proč naše peníze pomalu rok co rok zbytečně nalévat do obnov zničených domů a to né jen v Janově.Proč se mám jako občan dodržující zákony a řádně platící daně bát se projít v podvečer na tomto sídlišti.
lesov
Kecy nemaj cenu!
Každý ví, minimálně z filmu, že si musíme pomáhat ale málokdo něco opravdu smysluplného v tomto směru dělá. Nikdo nemá čas, nejsou lidi, to jsou hesla známá z doby před dvaceti lety a dnes platí dvojnásobně.
S takovými vládami, jaké tady máme po roce '89 (včetně EU a Bruxellesu), budeme v Janově brzy bydlet všichni. Něco se šušká o tajném plánu dovézt do Evropy 50 mil. afričanů na práci... Někdo nám na ty důchody musí vydělat a silnější státy EU zjistily, že bývalé postkomunistické země na to nebudou stačit. To byl taky asi jeden z hlavních důvodů, proč vznikla (se rozšiřuje) EU. 
Cikánská mentalita se odlišuje od mentality většiny, prakticky kdekoliv na světě. Prakticky se to projevuje tak, že cikán pracuje, když se mu chce, a né, když mu ráno v 5 zazvoní budík. Na oběd nepůjde ve 12h jako ostatní ale až bude mít hlad atd. Obávám se, že přizpůsobit se budeme muset my a asi je budeme muset i milovat...! 
honzak
jedno voko
nezůstalo suchý! Už vidím ty Cikánské borce (180 cm/120 kg) jak na pokyn terénního asistenta či sociální pracovnice dá mačetu do sběru a začne kontrolovat svoje děti, jestli chodí do školy a píšou úkoly!
Je to smutné, ale tady (a nejen tady) je pozdě na ušlechtilé myšlenky a krásné řeči. Musí nastoupit represe a to tvrdá (a tím těžko spravedlivá). Nicméně čím dřív, tím líp. A ten, kdo situaci v Janově dostane do snesitelného stavu sklidí hafo politických bodů Je na státní správě, aby to byla ona a ne bojůvky libovolné extrémní strany.
Napadlo mě jedno nekrvavé řešení - město postaví ze státní dotace "bílým" nové sídliště. Jako pomocné síly budou na stavbě místo Ukrajinců a Slováků hákovat místní Cikáni. Jinak nedostanou sociální dávky. Staveniště by asi muselo být fest oploceno a hlídáno (s ostře nabitou zbraní), ale na sílu Cikán skyší. A kdyby tam džamila dodala Cikánské parťáky, tak by udělal první prospěšnou věc, kotrmelína nablblá.
Olin
Dobrý!
A je možný jít ještě dál: zrovna dnes jsem besedoval s jednou romskou rodinou, jejíž otec pochází z Popradu. A řekl mi, že ve Spišskej Novej Vsi, Popradu a okolí chodí dnes asi 6000 cikánů do letničních sborů. Kdo zná ty vesnice a jak to tam vypadá...já od mládí. Takový množství rodin, kteří minimálně přestali s pobertovským způsobem obživy a mnozí aktivně hledají cestu ze sociální pasti.
Nejde mi teď o to, že by to byli v kraji všichni, ani většina ne. ALE: v takto proměněném prostředí může "slušný město" najít spojence, chce-li. Bez nich totiž do asociální komunity těžko někdo pronikne a bez nich se hůř hledá perspektiva pro jejich mládež. Jenomže: kde si napíská město Litvínov, třeba, "ty, kdo to prorazí"? Takoví lidé jsou velmi vzácní a je potřeba ty, které objevíte, chránit jako sazenice.
Mishule
Možná bychom mohli
více energie věnovat kontrolám na podobných sídlištích než ve vietnamských tržnicích. Nebo alespoň energii stejnou.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz