Neviditelný pes

SPOLEČNOST: Z očkování je politická fraška

1.6.2021

Pandemie covidu-19 ustupuje a pomáhá zcela jistě i očkování. Začíná se však prosazovat diskriminace neočkovaných, a to v měřítkách dosud nevídaných.

Evropský covidpas je příkladem tvrdé diskriminace neočkovaných vůči očkovaným. Nyní se o očkovaných hovoří jako o „bezinfekčních“, když ještě nedávno naší epidemiologičtí odborníci ze skupiny MeSES vykládali s vážnou tváří o tom, že i očkovaní by měli dodržovat nošení roušek, a když vláda rozhodla, že člověk tři týdny po prvním očkování nemusí podstupovat testy, byl z toho v této „poradní skupině“ další poprask.

V USA jdou na to skutečně vědecky a výsledek? Nemocnice v texaském Houstonu chce od června ze svých řad vyhodit každého, který odmítne očkování. Přes sto zaměstnanců podalo žalobu, ve kterém se odkazuje na Norimberský kodex, který zakazuje vědecké experimentování na lidech bez jejich souhlasu. Informovala o tom agentura Bloomberg...Z povinnosti jsou vyjmuti ti zaměstnanci, kteří mají dlouhodobé zdravotní problémy, těhotné ženy, nebo kterým jejich silné náboženské přesvědčení brání v tom nechat se naočkovat. „Metodistická nemocnice nutí své zaměstnance, aby se pro pokračování v zaměstnání stali ‚lidskými morčaty‘,” stěžuje si právník Jared Woodfill, který žalující stranu zastupuje.

Že v USA se mění vše k vědeckému světovému názoru právě za Joea Bidena , je samozřejmě v pořádku. Biden se tím jednak chlubil – tím, že na rozdíl od Donalda Trumpa „věří vědě“ – během předvolební kampaně, k této politice se přihlásil i po nástupu do funkce amerického prezidenta.

V EU zatím nejsme tak daleko, aby nám za to, že se nechceme nechat očkovat, hrozila výpověď z práce. Nicméně EU politikou covidpasu má k politice nadřazenosti očkovaných nad neočkovanými velmi slušně našlápnuto.

Sledoval jsem na ČT zprávy, v nichž reportéři absolvovali cestu na Jadran. Český ministr zahraničí právě dokončil návštěvu Chorvatska, kde zajistil pro české turisty možnost cestovat k moři už tří týdny po prvním očkování „naprosto svobodně“. Co se tedy dělo na hranicích? V rámci Schengenu byly hraniční přechody neobsazené a doklady o „bezinfekčnosti“ nikoho nezajímaly. Kontrola přišla až na slovinsko-chorvatských hranicích, kdy se chorvatští pohraničníci zajímali o nějaký doklad, který je nutné před vjezdem do Chorvatska vyplnit. Tím údajně na hranicích mohou vznikat fronty. Připomeňme si, že Chorvatsko je v Schengenu a kontroly na vnitřních hranicích Schengenu mezi jednotlivými státy se staly „hitem“ právě během pandemie. V praxi, jakmile začnou proudit do Chorvatska tisíce až desetitisíce aut z dalších států EU denně, sotva bude čas na nějaké detailní studium potvrzení či covidpasů. Nicméně propaganda vytvářející spojitost očkování a volného pohybu po EU jede na plné obrátky.

A ještě jeden konkrétní případ. Z „důvěryhodného zdroje“ vím o tom, že se jistý cestující vydal ze Švýcarska na Slovensko z rodinných důvodů vlakem. Podmínkou ke vstupu na Slovensko byl negativní PCR test. Onen cestující vyrazil ze Švýcarska a projel hranice s Rakouskem, celé Rakousko a hranice se Slovenskem, aniž by se někdo o jeho platný PCR test zajímal. Z toho plyne poučení, že průvodčí vlaků mají na rozdíl od vlád rozum.

K požadavku na 100% očkovanost svých zaměstnanců americké nemocnice lze dodat názor, dosud propagovaný médii, že již 50-70 % očkovaných osob ve společnosti znamená výraznou redukci infekce. Pokud je toto „vědecký názor“, pak se jím americká nemocnice neřídí a platí tam něco jiného – diktát, chcete-li totalita, v tomto případě „vědecky potvrzená“. To jsem ale jako mladý člověk až do listopadu 1989 zažíval v socialismu v naší ČSSR. Vždyť existovala dokonce speciální disciplína nesoucí název „vědecký komunismus“, podle níž je vývoj společnosti od prvobytně pospolné společnosti přes otrokářský řád, feudalismus a kapitalismus ke komunismu jasným a vědecky zdůvodněným vývojem světových dějin. Socialismus také dosáhl téměř stoprocentní proočkovanosti dětí proti řadě infekčních chorob. Zdá se, že v USA směřují k socialismu ve zrychleném tempu.

Ještě osobní zkušenost. Proti chřipce se již nechávám očkovat několik let poté, co jsem prošel chřipkou sice bez nutnosti hospitalizace, ale moc dobře mi nebylo. Od té doby, co jsem přistoupil na očkování proti chřipce, jsem ji nedostal. Vůbec jsem proto neváhal a nechal se očkovat, jakmile to situace pro mou věkovou skupinu 70+ umožnila, a čeká mě ještě druhá dávka Astra Zenecy. Nechal jsem se očkovat proto, že očkování považuji pro sebe a svůj věk za lepší než spoléhat na to, že to dobře dopadne.

Nikdy jsem ale neuvažoval o tom, že se nechám očkovat proto, abych mohl zajet tam anebo tam po Evropě či ve světě. Nutit zvláště mladé lidi k očkování formou „cestovního nátlaku“ ale považuji za hloupou diktaturu. I mladí by k možnosti očkování měli dojít na základě ochrany svého zdraví před možným těžkým průběhem nemoci i v jejich mladém věku. Covidpas je totiž taková „výjezdní doložka“ z éry socialismu. Každý mohl dostat pas, ale bez výjezdní doložky se podíval maximálně do NDR na nákup bot. A i tam musel vyplňovat celní prohlášení, že koupil jen jedny boty a ne troje. A trnul, jestli soudruzi celníci z NDR neodhalí, že švindluje. Tehdy ale celní kontroly probíhaly „natvrdo“ a byl kontrolován každý autobus a každé auto. To si v případě covidpasu nedokážu v podmínkách EU představit. Už jen překračovat hranice se zastávkou u nějakého automatu, který si přečte kód covidpasu, je zdržení, které by se na vytížených přechodech projevilo dlouhými kolonami.

Věřím tedy spíše tomu, že se tu hraje „hra na bezpečnost“ a s postupem času se covidpas rozplyne v mlhách bruselské byrokracie. Tam už toho vymysleli, že ano?!

Převzato se svolením autora z JanBarton.blog.idnes.czzpět na článek