15.12.2019 | Svátek má Radana, Radan


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Vyžeňte Germaine Greerovou

Pražský spisovatelský festival pozval známou feministku a čelí nátlaku aktivistů, aby pozvání zase zrušil. Kvůli její „transfobii“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Salajka 25.5.2019 6:50

Poznamenal bych

ale přece drobnou polemiku. Karel Čapek se hlásil k noetismu. To je směr, který uznává, že každý názor má být relevantně posouzen. S nástupem Hitlera od něj ustoupil. Konstatoval, že takovým myšlenkám je třeba upřít právo na svobodnou diskusi.

Nám se ale ve veřejném prostoru odehrává nelítostný boj, který směřuje proti univerzitním svobodám, které respektoval i temný středověk.

Odstraňování soch v USA musí vést k odstranění Washingtona jako otrokáře - pak už se budou tito demokraté blížit stavu společnosti v době, kdy se konal posmrtný soud nad papežem Formosem.

J. Sinnreich 25.5.2019 1:28

Americke university

Ne prestiznich americkych universitach (Yale, Prnceton, Berkeley....) je dnes zcela bezne, ze recnika s nesouhlasnymi nazory nejen nepusti ke slovu, ale primo ho fyzicky napadnou. V tom pripade mel Petr Hampl jeste stesti. Je to pouze dokladem, kam muze zeme, ktera prijimala uprchliky z totalit dospet. Slabou naplasti je to, ze prezident Trump vydal dekret, kterym by se university zavazovaly dodrzovat svobodu projevu pod hrozbou ztraty prispevku z federalnich fondu.

M. Suchý 25.5.2019 0:31

Re: 1*

Možná i 1**

M. Prokop 25.5.2019 0:17

1*

.