3.8.2020 | Svátek má Miluše


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Vyžeňte Germaine Greerovou

Pražský spisovatelský festival pozval známou feministku a čelí nátlaku aktivistů, aby pozvání zase zrušil. Kvůli její „transfobii“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rameš 27.5.2019 11:24

Zástupce PWF to napsal pěkně

ale bezpochyby do značné míry marně. Jisté typy lidí mají jen jednu Pravdu; a ano, je nanejvýš načase se jim postavit. Mohlo by se zdát do jisté míry uspokojivé, když se revolucionáři žerou mezi sebou, ale z historie víme, že tím to nekončí.

P. Grigar 26.5.2019 19:08

Re: Moc bez zodpovědnosti

..Jedinktrát jsem byl v Jugošce(1986), jako náhradník zájezdu CKM, po návratu jsem podepsal prohlášení, že..

P. Grigar 26.5.2019 19:04

Re: Moc bez zodpovědnosti

.. až do konce roku 1989 jsem do nesocialistické ciziny necestoval. Buď jsem nedostal výjezdní doložku nebo devizový příslib, stejně jako manželka, tak nějak to soudruzi střídali a mě to ani nijak netlačilo, o poměrech v tom zatrachtilém kapitalismu jsem věděl dost od švagrové, která se stihla "vyvdat za oponu" v květnu r.1968, se souhlasem státních orgánů a tudíž mohla cestovat tam/zpět dle libosti. Nemusím být u všeckého.. jak říkal kulak Vata. Jedinkrát jsem byl v Jupo návratu prohlášení, že jsem se nestýkal s nikým mimo účastníků zájezdu. Co na mě napráskali ti ostatní, mi bylo u pr...e. Spolupráce se StB byla povinností pro tzv.nomenklaturní kádry a to byli už například samostatní referenti na základní úrovni struktury podniku. Když jsem se ještě před listopadem1989 dostal k osobní složce, kterou na mě vedl zaměstnavatel(ČSD), udělal jsem si vcelku jasno o svém okolí. Zvláští je, že tatáž složka po listopadu 1989 náhle přestala existovat.. ale já mám paměť sloní. Jednu soudružku, která se na mě obzvláště vyřádila, občas potkávám, když ji pečovatelka nepohyblivou, ale psychicky aktivní veze na vozíku, vždy jí neopomenu popřát dlouhého žití, aby si svou bezmoc dosytosti užila.

J. Jurax 26.5.2019 12:46

To máte těžký, verdikt nepadl ...

Aniž bych chtěl srovnávat, tak třeba doktor Ráth je taky bezúhonný občan a vůbec nevinná holubička bílá, neboť verdikt dosud nepadl. Kdežto takový Rittig (a spol.) je taky holubička nevinná, neboť tam verdikt již padl.

D. Mach 26.5.2019 9:34

Re: Já mám prostě pocit

Ono těch našich chlapských "požadavků" je trochu více, a těžko se to vyřeší v této diskusi. Ostatně všimli jste si, kolik je ve všech diskusích mužů a kolik žen? A nebo když je u nás více než 50% populace žen, proč třeba nemáme prezidentku? Tak nějak očekáváme, že ženy se nám nebudou plést do našich názorových sporů a ony to akceptují. Když se ale nějaká objeví, tak bychom jí nejraději zašlapali do země.

J. Farda 26.5.2019 8:03

Re: 1* je málo!

Zato zde téměř nikdy nechybí Vaše moudra ... :-(

J. Farda 26.5.2019 8:02

Re: "Server"

Svatá pravda, a Vy jste v tom květu jednička ... :-)

P. Hlosta 26.5.2019 7:39

Re: Moc bez zodpovědnosti

Máte pravdu, ale ne doslova. Ačkoliv jste v osmdesátých letech už mohl vycestovat na Západ, pokud jste měl dost trpělivé tvrdohlavé snahy žádáním o vydání nutných dokladů, stejně jste byl vytěžen po návratu zpět od STB. Musel jste projít výslechy a nešlo se nějak chytrácky vyhnout odpovědi na zdánlivě banální otázky. Při naprostém mlčení byste zůstal ve vyšetřovně a patrně bez soudu a fyzické násilí taky nevylučuji. Dále pak by si něco vymysleli, abyste byl zavřen do kriminálu.

Takže kdo se dostal do této pasti, že vycestoval po úmorném vyřizování dokladů a pak se vrátil, ten určitě, aniž by chtěl a věděl o tom, nějaké podstatné informace pro STB prásknul. Vylučuji, že významnější funkce v politice a hospodářství, stejně tak pracovníci v zahraničí, by mohli jakkoliv obejít pravidelná hlášení a pravdivá k tomu, o všem oč se STB zajímala. Logicky z toho vyplývá, že celá generace, co žila v socialismu je spolupracovník STB! Jen naprosté výjimky šly sedět pro naprostou mlčenlivost při vyslýchání STB zaměstnanci, tedy skutečným STBáky a ne těmi, co dnes jsou záměrně tak pojmenovaní pro svůj vynucený kontakt se zaměstnanci STB. Tyto výjimky, až na pár rarit, nejsou vůbec medializovaní. Myslím by ani nechtěli, že tolik utrpení si přivodili svým naivním aktem naprosté mlčenlivosti. Dnes je "za vodou" každý, kdo spolupracoval s režimem socialismu, že v tom viděl tehdy svůj možný prospěch. Kdo byl donucen, ten se dnes stále stydí, kdo naprosto mlčel a byl za to v kriminále, ten je už po smrti, nebo se zoufale snaží zapomenout.

P. Grigar 25.5.2019 21:13

Re: 1* je málo!

.. Sybéllie, vy nám měknete! Od očekávání vašich vlastních myšlenek jsem již upustil, jenže vám teď viditelně docházejí i odkazy na myšlenky jiných a zbývají jen invektivy, ani ty už však nemají dřívější razanci. Co to, co se děje?! Kampfgruppe 20 postižena syndromem vyhoření?

Smutné, když stokrát nic umoří i osla, či oslici.

P. Grigar 25.5.2019 21:04

Re: Moc bez zodpovědnosti

.. ti, co tehdy mlčeli, jenom doufali, že v Babišově výtahu do nejvyšších pater pro ně bude nějaké to místo, že se svezou. Blbce v politice nehledejte. Charaktery také ne!

P. Grigar 25.5.2019 21:00

Re: Moc bez zodpovědnosti

.. k demonstrující se vyjádřím jen krátce, jsou mi šumafuk a pro mě za mě, ať tak třeba zapustí kořínky, je to jejich právo. Logika pana Církvy opravdu končí u Čapího hnízda, kde zatím není pravomocný rozsudek a StB, o jejíž struktuře a činnosti neví zhola nic. Soudruzi od Stb si mě kdysi předvolali a nabídli spolupáci, ale byl jsem předem zpraven od svého tchána, nepřítele socialismu, krompáčníka s titulem JUDr, a tak jsem věděl, co mě čeká. Spolupráce byla vždy oboustranně prospěšná. Odmítnout nabídku bylo možné, pokud se člověk oprostil od všech ambicí, když dokázal od režimu nic nechtít. Žádné studium, žádné cestování, žádný profesní postup, žádné rekreace pro pracující, žádné cokoli, o čem mohli rozhodnout. Na oplátku jsem ignoroval volby, manifestace, hromadné podpisy rezolucí, příspěvky na kde koho, brigády, závazky atd. Každý bez výjimky, kdo tvrdí, že byl jako spolupracovník Stb evidován bez souhlasu, prostě jenom teď lže tak zbaběle, jako se dříve zbaběle choval.

J. Zaorálek 25.5.2019 19:38

To by znamenalo, že ženy jsou tak nějak prizemnejsi, je to tak? Něco na tom bude...

I. Vermis 25.5.2019 18:51

Re: Moc bez zodpovědnosti

Takřka ve všem s vámi nesouhlasím, ale v jednom je pravda - proti Babišovi se mělo bojovat PŘEDTÍM než se dal na politiku! Teď jsou spoluviníky všichni, kdo tehdy mlčeli - anebo jsou to blbci, kteří v politice nemají co pohledávat!

I. Vermis 25.5.2019 18:47

Já mám prostě pocit

že muž žádá od ženy krásu, zatímco žena od muže hmotné zabezpečení. Je snad proto muiž špatný? Žena podle mne není také špatná (jde jí o zabezpečení potomstva), pokud ovšem nepovažuje za špatného muže - kvůli jeho prioritě!

L. Kubeš 25.5.2019 17:13

Re: Moc bez zodpovědnosti

Pan Církva píše logicky a vám nikdo nebrání opalovat se na Václaváku, když vás to baví...

J. Schwarz 25.5.2019 15:56

Otázkou je

proč mnohá oficiální instituce této agresivní sebrance ustupuje, a to dokonce i v zemích, ve kterých údajně "vládne pravice". Vysvětluju si to tak, že naši politici a úředníci pozorují co je "in" v Bruselu a snaží se u tamního panstva neupadnout do nemilosti. Protože jinak by logicky museli stíhat za "hate speech" právě tyhle nenávistné "aktivisty", rušit jim účty a honit je po soudech. Zatím to ale vypadá, že se do rámce "slušného chování" vejde i výzva k vraždě prezidenta, zatímco za projev radosti ze smrti muslima hrozí roky kriminálu.

P. Zinga 25.5.2019 14:54

M. Němec je zdegenerovaný explantát!

Předně ten typ, který Kechlibar popisuje. Poznal se, proto ta žumpa.

J. Sedlář 25.5.2019 14:50

Re: "Server"

Ten růžový sad vám jen kvete, viz pozadí fotky u nicku. Blahopřeji.

M. Jandáková 25.5.2019 13:50

Je to jasné.

Láska bez pravdy, domeček radikálů:

kritika (konkr. gender. politiky) = nenávist (genderu).

L. Kubeš 25.5.2019 13:23

Ani já s tím videem nemám problém =))

S. Netzer 25.5.2019 11:37

"Server"

Co všechno se jeden o sobě nedozví!

Blbost na NP kvete jako růžový sad.

F. Kusák 25.5.2019 11:20

Re: 1* je málo!

Ten server Netzer se nějak změnil. Kdysi to byly názory provokativní, opačné, ale inteligentní, podpořené mnohdy relevantními fakty. Dnes jsou to jen nenávistné bláboly.

F. Kusák 25.5.2019 11:14

Re: Moc bez zodpovědnosti

No vidíte, jak chcete bojovat proti nesmyslům, když se jich sám dopouštíte a tisíckrát opakovanou lež vydáváte tak trochu za pravdu. Tak třeba jak víte, že Čapí hnízdo byl podvůdek, když žádný verdikt ještě nepadl? Tak v čem ten podvůdek spočívá? Nebo Babiš a členství v StB. Pane, StB nebyl žádný spolek, v kterém byste mohl být členem. Byla to odporná represivní složka státu, která měla své zaměstnance, nikoliv členy. A pak mnoho agentů a práskačů, kteří se jimi stali různými způsoby. Já bych si nedovolil je soudit a Vám bych to také doporučoval. Dobře se to kecá těm, kteří se v podobné situaci nikdy neocitli. Já, díky Bohu, jsem to štěstí měl.

S. Netzer 25.5.2019 11:01

Re: 1* je málo!

:-)))) vaše moudra o neomarxistech zde chyběla, holubičko.

H. Lukešová 25.5.2019 10:43

Re: 1* je málo!

Neomarxisté nesnesou jiný než neomarxistický postoj.....kdyby měli možnosti tak by všechny vlastence a lidi, co nevyznávají neomarxismus zlikvidovali, oni už je likvidují, tedy za tím profesně, ale co není může být..........

J. Vlček 25.5.2019 10:20

Re: 1* je málo!

Ta paní Kanioková vám snad nedá ani spát. Naučte se snášet vedle sebe i lidi chytřejší, než jste vy sama a věřte, že se vám uleví, paní Netzerová.

R. Vacek 25.5.2019 9:55

Nakonec nám zůstane

akorát to Rusko a Čína, kde magor může být v soukromí magorem, ale nesmí tím obtěžovat ostatní.

S. Netzer 25.5.2019 8:45

1* je málo!

Diskutérka Kanioková jich dá víc.

V. Církva 25.5.2019 7:58

Moc bez zodpovědnosti

To je přesně to, co je na tomto pojetí "občanské společnosti" špatně. Malé nátlakové skupiny hodně agresívní snaživé a hlučné mění společenské klima tam, kde jaou svými názory v rámci státu marginální menšině. Proto se jím nesmí uhýbat. Je to pohodlné uzurpování moci. Bez odpovědnosti, bez nutnosti něco dokázat,, stačí negativismus. Článek se mi líbí.

Co se týká universit (vytlačení děkana) tam jsou fašizující "modernisté" ve většině (díky stádovitosti) Rozhodovat ale má, kdo platí. Pokud jsou university podporované státem či sponzory, mají si určovat podmínky. A těmi mají být pluralita, diskuse a tolerance. To byly vždy atributy demokratických a kvalitních škol. University kde jsou studenty zakazovány přednášky a lektoři s konzervativnímy názory mají dostávat špatné hodnocení (proto se vždy směji u statistiky TOP universities).

50tis chvilek proti Babišovi. Na demonstrace mají právo. Stejné právo mají ale mocní (50tisic ) menšin ignorovat. Soudnictví k před Babišem bylo zoufalé, korupce taky. Čapí hnízdo je podvůdek. Protože má Babiš peníze i media, demonstrace nějaký správný tlak můžou dodat. Jen mne udivuje že se tomu hystericky přikládá důležitost. Čapí hnízdo nemá vztah k politice Babiše a jeho členství v STB taky ne. Pokud by naši politici byli schopnější a bezůhonní jistě by je lidé volili. Ať si založí stranu Proč tolik lidí nedemonstrovalo proti kvótám, Istanbulské smlouvě nebo diskriminačnímu zákonu?

P. Lenc 25.5.2019 7:50

Je zbytečné

rozpitvávat myšlení lidí, co si říkají gender, trans atd.Jejich nátlaky a křik je obyčejný fašismus a na barvách vlajek nezáleží.