26.5.2020 | Svátek má Filip


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Vymítání ďábla po česku

Na Letnou si se vydal, na Letnou… a tam na tý velký pláni, tam si řek ďáblovi ne, to tvé ne – ach, to bylo dojemné, aktualizoval pod dojmem sametové revoluce Svatopluk Karásek.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Polanský 13.6.2019 20:05

Důvěryhodný stranický systém

na politiku se nikdo nedává kvůli důvěryhodnosti, ale obvykle proto, že moc toho neumí a politika nese.

D. Polanský 13.6.2019 20:03

Vadí mi, že

nemají žádné vesty. Kupříkladu zelené.

P. Rajman 13.6.2019 13:18

ANO je skutečným naplněním oposmlouvy

tedy neávisti občanů k politickému korporativismu ODS a ČSSD.

K. Janyška 13.6.2019 18:14

Re: ANO je skutečným naplněním oposmlouvy

Ťululum ? Dzp.

D. Mach 13.6.2019 11:59

Milion chvilek pro demokracii nepožaduje nové volby

Pan Mlejnek shrnul a naznačil směr asi tak, jak je to logické. Lidé se scházejí a demonstrují za odvolání Babiše a Benešové. Současně každý z nich ví, že volby proběhly a ÁNO zůstane hlavní silou při sestavování jakékoli vlády. Ale už po volbách se volalo po tom, aby Babiš zůstal mimo vládu a premiérem se stal někdo, kdo by měl alespoň minimum sympatií těch 70% voličů, kteří ÁNO nevolili. Nabízel se Stropnický nebo Šlechtová, ale to už je minulost, protože to jsou přesně ti lidé, kteří už asi nedokázali Babišovu despocii snášet.

Nikdo z demonstrujících nechce zakládat politickou stranu. Ty lidi spojuje odpor k Babišovi jako politikovi, nikoli odpor proti celému ÁNU. Proto by nebylo logické, aby si zakládali novou stranu. Tím by jen štěpili demokratické politické spektrum. Proto ale možná ze strany koblížkářů taková nesmyslná doporučení zaznívají. Když Babiš a Benešová odejdou, podstata se možná nezmění, ale situace se zklidní a zpřehlední. A vláda by konečně měla čas na práci (jak Babiš už měsíce slibuje) a nebude muset řešit soukromí svého předsedy. To zatím nenastalo a je to, bohužel, vidět. Kromě slevy na jízdném tato vláda zatím nic nedokázala zrealizovat.

J. Matuška 13.6.2019 13:01

Re: Milion chvilek pro demokracii nepožaduje nové volby

Jsem zvědavý, jestli Minář a spol. odolají a nepokusí se založit HNUTÍ / s hnutími se roztrhl pytel/. V tom případě s největší pravděpodobností nejvíc ublíží stranám, kt. se pohybují na hranici volitelnosti. Anebo dál Miliony chvilek pro demokracii zůstanou nátlakovou "klakou", která se může hodit. Anebo se Minář a spol. spojí se s některým už stávajícím "seskupení". Každopádně jsem zvědavý na neděli 23/6 na Letenské pláni, s čím onen zběhlý student přijde.

V. Čermák 13.6.2019 16:34

Re: Milion chvilek pro demokracii nepožaduje nové volby

Zdá se, že se vám nelíbí vláda premiéra Babiše. Inu, tak si budete muset Příště zvolit nějakou úplně jinou vládu. Musíte se víc snažit, hlavně tedy u voleb. Toš tak, pane Machu...

F. Navrátil 13.6.2019 17:49

Re: Milion chvilek pro demokracii nepožaduje nové volby

Podstatou demokracie je, že vlády se sestavují na základě volebních výsledků. Pokud se o složení vlády rozhoduje při pouličních kraválech, je to velmi, velmi nebezpečný precedens pro budoucnost. Mussolini měl svůj pochod na Řím, Hitler ovládl pomocí ordnerů z SA ulice před volbami a Gottwald se po demonstracích a průvodu Lidových milicí mohl vráti z Hradu s rekonstruovanou vládou.

J. Kanioková 13.6.2019 18:51

Přesně !

D. Mach 13.6.2019 21:25

Re: Milion chvilek pro demokracii nepožaduje nové volby

Vidím, že tu má někdo problém se čtením souvislého textu v češtině. Speciálně kvůli takovým, jako je pan Čermák nebo vy, jsem se to snažil napsat rozvláčně a raději jsem několikrát zopakoval (jednou i do nadpisu), že s výsledkem voleb nic nenaděláme, ale proti estébákovi a zlodějovi na místě premiéra demonstrovat můžeme. Vysvětlíte mi, proč vy si myslíte, že nemůžeme? Vaše vzpomínky na Lidové milice bych raději ponechal bokem, protože to zavání výhružkami násilím.

J. Jurax 13.6.2019 11:34

Ta situace kolem Benešové připomíná stařičký vtip:

Soudruh předseda si předvolal Deža na národní výbor: "Dežo, přiznej se! Ty jsi pálil slivovicu!" Dežo zavrtí hlavou: "Nepálil." Soudruh předseda se však nedá a pokračuje: "Ale přístroj máš!" Dežo provinile sklopí oči: "No, mám." Soudruh předseda celý rozradostněný: "No tak vidíš, zaplatíš pokutu 500 korun!" Dežo se zamyslí a po chvíli na stůl položí dvě pětistovky. Soudruh předseda se diví: "A těch dalších 500 korun je za co?" "Za znásilnění." Soudruhovi předsedovi se hrůzou zježí zbývající vlasy: "Proboha, Dežo, kohos znásilnil?" "Nikoho. Ale přístroj mám!"

J. Chaloupka 13.6.2019 11:26

Prostě dorostla nová generace, která nezažila

revoluci. Jinak si to neumím vysvětlit. A ti co demonstrují? Ti tu "normalizaci" vesměs nezažili. Našim zkušenostem nevěří.

J. Jurax 13.6.2019 11:25

Ehm ... "solidní a důvěryhodný stranický systém" ... inu, ten vyžaduje solidní a důvěryhodné strany (a hnutí). A ty ovšem nevidět.

Není vlastně výraz "solidní a důvěryhodný stranický systém" protimluv?

J. Chaloupka 13.6.2019 11:24

Fakt mne baví ta požadované demise paní Benešové,

jen proto, co by MOHLA udělat. Jak může justice ztratit něco, co nikdy neměla, totiž dobré jméno? A nezávislost STÁTNÍCH zástupců? To je ale paradox byt nezávislý na něčem, co mám ve svém názvu. Nebo chtějí být prokurátory? Stát se čtvrtou mocí ve státě?

E. Pawlica 13.6.2019 10:27

Mlejnek semlel všechno dohromady

a protkav to nitkami reálií vytvořil karbanátek bez chuti, zato jaksepatří výrazného zápachu.

V řadě věcí se s ním dá souhlasit, v řadě věcí nikoliv a přiznám se, že jsem pocítil i obdiv nad eufemismem pro třicet let stará slova jistého inženýra Zemana, kterýmž lež zjemnil souslovím o "vhodně zvolených statistických příkladech".

Tolik k Mlejnkovu vpisku, víc pozornosti mu není zapotřebí.

K. Janyška 13.6.2019 9:09

Když něco dělají děcka, má to dětské výsledky.

Ve vyjádření Mináře nevidím přehled, ani kvalitu. Na Babiše musí jiný metr. Orgány činné v trestním řízení. Tam je nutno napnout přímou pozornost. Benešová nestačí, i když je jedním kamenů na pranmeni.

Státní úředníci mají své povinnosti a ty evidentně neplní a je nutno je k tomu přimět. A když vidím u protostujích vlajkky EU, dělá se mi zle... Dzp.

J. Holíček 13.6.2019 10:33

Re: Když něco dělají děcka, má to dětské výsledky.

Minář je šikovnej kluk, zviditelňuje se pro futuro a daří se mu. Netuším ovšem, zdali to má konkrétně naplánováno. Našlo se dost ochotnejch frustrátů, který asi sami nevědí pořádně coby kdyby.

Jinak se mně ta shromáždění jeví víc samoúčelná než účelná. :-))

K. Salajka 13.6.2019 8:43

Chvilky

pro demokracii je v podstatě militantní hnutí a není opakováním sametové revoluce. Jeho cílem je svržení demokraticky zvolené vlády podobně jako to bylo cílem komunistů v únoru 1948. Vedlo napadení volebního výsledku, je tu usnesení o tom, že podnikatelé kradli při privatizaci. Po fázi zpochybnění demokratických postupů bude následovat jejich destrukce. Zdánlivě neřízená ulice poskytuje formální legitimitu obskurním osobnostem podobně jako dělníci z Lidových milic s přispěním medií umožnili převzetí moci komunistické straně. Jejich vláda získala důvěru díky zkorumpovaným a zastrašeným členům jiných stran. Není náhoda, že je napadena také justice, která ve skutečnosti přes jednotlivá selhání je poměrně funkční. Dav nepochybně právu rozumí lépe než pochybná individua, která za tím účelem studovala tento obor. Zběhlý student teologie a filosofie je expert jako Gréta pro záškoláctví a odmítnutí práce jako zdroje obživy. Jako kritérium zákonnosti se nám vrací komunistické revoluční právní vědomí a svědomí natřené na zeleno. Máme se na co těšit !

M. Prokop 13.6.2019 9:43

Re: Chvilky

Zkuste trochu upřesnit to "svržení", nebo ty lidové milice.

IMHO zatím protesty nepřekračují demokratické meze.

J. Jurax 13.6.2019 11:32

Zatím nepřekračují ...

K. Salajka 13.6.2019 22:53

Re: Chvilky

O svržení vlády hovoří sami demonstranti. Dělníci v Lidových milicí byli také upřímně přesvědčeni jako Čvančarová, Hrušínský a mládežníci, že pomáhají dobré věci. Nevěděli jakému molochovi klestí cestu k moci.

F. Navrátil 13.6.2019 8:35

Historie se opakuje. Jednou jako tragédie, podruhé jako fraš

Pokud Minář a jeho parta nezformulují politický program, se kterým půjdou do voleb, nemohou uspět. Kouzlo demokracie spočívá v tom, že každý si může demonstrovat, pokřikovat a hlásat cokoliv v ČT, ale o složení vlády rozhodují svobodné volby. Pokud někdo chce sestavovat vládu na náměstích, jde proti demokracii a to se může sakra nevyplatit.

L. Sindi 13.6.2019 8:11

Je to sice fajn odvolat, taky Hrabise nemusim. Ale chybi mi stale to "B", co potom? Kde je ta duveryhodna strana, silna osobnost, vize do budoucna? Asi me opousti zrak, protoze nic z toho nevidim...

J. Lukavsky 13.6.2019 7:22

kontrola je nejvyšší stupeň vyjádření důvěry (major Kolozub)

Každý politik časem zblbne a začne škodit své zemi a lidu. Z původních krásných ideálů klesá do prosté stabilizace svého lukrativního postu a končí jako zemský škůdce. Ve světě i u nás. Proto potřebuje neustálou kontrolu, jako prase drbání. Je argument, že "zvolili jsme si ho před x lety tak celé volební období si může dělat co chce a my musíme držet kušnu a krok"? Co když se zblázní, nebo onemocní - jak už se mnohokrát stalo a stává a stávati bude? Také musíme čekat 4 roky? J.L. end

V. Čermák 13.6.2019 8:07

Re: kontrola je nejvyšší stupeň vyjádření důvěry (major Kolozub)

Naznačujete, že ti Řvouni na náměstích provádějí fundovanou kontrolu? Asi by bylo dobré zkontrolovat také ty samozvané "kontrolory". Např. Kdo je platí, odkud jsou řízení apod...

I. Mertl 13.6.2019 8:32

Re: kontrola je nejvyšší stupeň vyjádření důvěry (major Kolozub)

Ejhle: transparentní účet

https://ib.fio.cz/ib/transparent?a=20201117&utm_source=81180-Milion%20chvilek&utm_medium=email&utm_term=3580666425&utm_content=Mame%20transparentni%20ucet&utm_campaign=Newsletter-20190608

A řízeni jsou samozřejmě z volstrýtu, příp. z kremlu, ad libitum.

D. Mach 13.6.2019 21:30

Re: kontrola je nejvyšší stupeň vyjádření důvěry (major Kolozub)

Vidím, že vy jinak než optikou hradu nevidíte, takže by i mě zajímalo, kdo vás platí a odkud jste řízený.