22.5.2022 | Svátek má Emil


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Výcvik ovcí přes kotlíkové dotace

Před chrámem populismu, demagogie, propagandy a okrádání obyvatelstva ve Středočeském kraji se vytvořila nekonečná řada frontových bojovníků. Někteří stáli na svých místech dokonce celou noc, aby jim neuniklo „dobro“ z rukou úředníků ve výši až 60 000 Kč.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Novák 17.9.2014 17:10

Re: Údajné fronty na banány

Na banány, mandarinky a tisíce dalších druhů zboží (i na knihy!) stáli občané socialistického Československa fronty tak často, že se nepoužívalo slovo NAKUPOVAT, ale SHÁNĚT.

Byl to masový jev a nikdo soudný se zdravým mozkem na život v socialismu nedostatku všeho ("válečný komunismus") nemůže zapomenout.

Samozřejmě, žít celý život nebo jeho většinu v socialistickém absurdistánu nezůstalo pro mnohé z nás bez následků a neschopnosti chápat jednoduché věci a dokázat držet hlavu vzhůru. Frontový bojovník je zavedený a vžitý termín pro člověka, který využije každou příležitost vystát či vysedět frontu na cokoliv. Uvidí frontu a hned se ptá, co prodávají, jako ta stará babka kdysi v Brně u prodejny Tesla na Františkánské, kde zrovna otevřeli po dodávce elektronických součástek, jichž byl trvalý nedostatek i pro výrobní (státní) firmy. Stála tam dlouhá fronta a bába byla zvědavá, co prodávají. Nejraději by se do fronty postavila taky. Když jeden ve frontě bábě vysvětlil k pobavení okolostojících, že tam není nic pro ni, šla zklamaně dál dál...

No a fronta na práci se nestojí. Ti, co stojí ve frontách na úřadech práce, chtějí získat peníze bezpracně. Práci na Úřadu práce ČR nenajdete. Ta se hledá úplně jinak, bez fronty. Věřte mi! :-P

M. Hoblík 17.9.2014 16:16

Údajné fronty na banány

slouží denně jako argument politikům k tomu, že ještě není tak zle. Fronty na práci, na sociální příspěvky, rvačka o sezónní slevy, kamery na každém kroku. To není údajné, to je skutečné. Na ty banány se zřejmě čekalo o poznání radostněji a důstojněji.

Š. Šafránek 17.9.2014 14:32

Re: Přímluva za jednodušší politiku

Stejnou argumentaci používali "realisté", kteří v rámci perestrojky lezli do strany, aby se soustředili na uskutečnitelné cíle...

V. Kain 17.9.2014 12:52

Re: Výborné.

Další důkaz proč socialistické strany mají dostatek voličů.Za ty kotlíky je jistě budou volit,takže se takových mistrů jako je Sobotka,Mládek,Zaorálek jen tak nezbavíme.A co na to Babiš?Vypadá to,že jde socialistům na ruku.

R. Langer 17.9.2014 12:43

Re: Dějinně nic neobvyklého

Pokud obyčejní lidé pokládají ODS za pravici, tak dostali, a vždycky dostanou, co chtějí. Jenom se jim to pořád nebude líbit. :-P

R. Tichý 17.9.2014 11:49

Re: Výborné.

Bohužel asi není páka na to, abychom se dali dohromady lidé ze soukromého sektoru a celý státní aparát vypráskali.

Taková pěkná demonstrace proti odborům a socialistickému státu.

Š. Hašek 17.9.2014 10:01

Re: On si málokdo uvědomuje,

1

Ale pošahané výpočty voliče socdem, bolševiků a i nových středopravdů/novosocmudrlantů jsou poněkud odlišné.

Š. Hašek 17.9.2014 9:59

Výborné.

Napadlo mě, proč občané (myslím i sebe) nechodí kol té fronty s posměchem?

No, protože nemají čas, protože pracují. A také jim ti nenažranci a podržtašky Bursíka/Jaujau za to nestojí. Možná naše chyba.

Š. Hašek 17.9.2014 9:55

Re: Dějinně nic neobvyklého

Dpmnívám se skromně, že na pomyslné špici stran "zahrávání si s občanstvem" nebyla ODS (a Klaus už vůbec ne).

Máte krátkou paměť.

Stačí jen si zopakovat Grossovo: cele období komunistické vlády neškodilo zem tak jako odbobí Klausova vládnutí. Případně spálenou zemi Miloše Zemana a všechny ty jejich sliby.

Všichni voliči socdem kolem mě berou jako rajskou hudbu podobné "projekty". "Stát" jim má dávat i na bazén a nájemné. A 30 Kč v každém případě!

Neházejte to na ODS. To je poněkud ..... no až primitivní.

D. Krajíček 17.9.2014 9:51

Ony ty kotlíky

Ony ty kotlíky, na které se dává tak šťavnatá dotace, mají své mušky. Musí to být kotlíky s automatickým plněním a (hlavně) nesmí být přepnutelné na plnění manuální.

Krom toho, že se do nich bude muset dávat palivo specielně upravené (a tedy dražší), tak v nich nespálíte noviny, klacky ze zahrady, soušku z obecního lesa, bursíkovy ekologické PETky s pilinami a motorovým olejem...

A pokud začne kolabovat civilizace (dodávky upravených paliv), tak sedlák vytáhne ze stodoly původní kotel na tuhá paliva (pokud jej již s nízkým poplatkem místnímu úředníkovi neodvezl zdarma do sběrného dvora) a začne míchat již zmíněné piliny s vyjetým olejem.

M. Prokop 17.9.2014 9:36

On si málokdo uvědomuje,

že na vydanou korunu je nutno dvě odebrat.

T. Kočí 17.9.2014 9:27

Výcvik ovcí přes kotlíkové dotace

Naprosto přesné.Socani se dostali do situace, kdy by chtěli obnovit totalitu, jenom s tím rozdílem, že namísto KSČ budou oni. Protože postoje se sbližují v KSČSSD , možná se dočkáme.

P. Krešňák 17.9.2014 9:25

Není co dodat...

Zlatá slova a další komentář netřeba. Krešňák

M. Moravcová 17.9.2014 8:52

Bingo.

Přesně, jako stádo ovcí.  Blbé, hamižné, úplatné.

A. Bocek 17.9.2014 8:45

Přibývá oborů, které bez dotací nedají ani ránu.

Zemědělci bez zelené nafty nezasejou, Babiš bez dotací nevyrobí MEŘO, zedníci bez Zelené úsporám nezateplí,realitní makléř bez energetického štítku neprodá, kominík bez revize komín nevymete. Cožpak si myslíte,že může celá společnost fungovat jen na dotacích. PS: strojírenské podniky, které neškolí za dotace jsou jaksi méněcenné.

P. Lenc 17.9.2014 8:24

Tomuto článku

se dá pouze zatleskat.

V. Halašta 17.9.2014 8:12

Přímluva za jednodušší politiku

To je název článku Petra Robejška v sobodní Dnes. Čistě vede myšlenkovou linku od Murphyho zákonu (či od druhé věty termodynamiky) k poznání neřiditelnosti všeho a tedy k nutnosti omezení rozsahu vládnutí. Nové vládnutí znamená "..i odvahu rozpoznat nedosažitelné, strpět neovlivnitelné a soustředit své vždy omezené síly pouze na nejdůležitější a zároveň uskutečnitelné cíle".

Ten článek by se mohl stát manifestem klasické pravicové strany.

B. Uhlich 17.9.2014 7:58

Re: No největší bordel spočívá v tom, že nás ti kotlíkáři

Myslím, že ne... to by inteligence uředníkova musela dospět alespoň do stavu, kdy by vůbec pochopil co to ta otopná soustava je... Ujišťuji Vás, že velká část lidí považuje kotel za velký kamna a tak nějak nechápe k čemu tam ty přivařený trubky jsou... :-)))

Jinak není kotlíkář jako kotlíkář..já jsem třeba taky kotlíkář a ujišťuji Vás, že já Vás nebudu stát ani korunu... za 1) považuji za velmi rizikové od kohokoliv příjímat jakékoliv dotace..když Vám někdo něco dává, tak se taky může stát, že za to časem taky bude něco chtít...oni se jednou ti "dotovaní kotlíkáři" asi budou dost divit, až stát bude chtít kontrolovat jak bylo s dotacemi naloženo. Třeba takovej kotlíkář, kterej si koupí kotel na peletky a pak zjistí, že peletky nejsou, nebo jsou úděsně drahé a přejde na uhlí se bude divit až bude muset dotaci vracet...   .. a za 2) každý, komu jen trochu myslí a má doma internet zjistí, že je tady něco špatně, když kotel v internetovém obchodu stojí dejme tomu 59.500,- a ten samý kotel při čerpání dotací přijde na 118.000,-  tak nevím, nevím... proč mám neustále pocit, že se v tomhle státě někdo zbláznil... :-(((

P. Maleček 17.9.2014 6:41

Dějinně nic neobvyklého

Tak, tak. Bohužel však dějinně nic neobvyklého. Takhle to dělá každý režim s totalitním myšlením, byť maskující se kecy o demokracii. Lidi oškubat, uvést je do permanentní existenční nejistoty a pak jim jako důkaz sociálna mocných hodit pár hrstí mincí.

Jen další důkaz, že v Česku žádná demokracie není, byť jí naše politické "elity", včetně těch komunistických!!!!, mají plnou hubu.

Ale nesváděl bych to na obyčejné lidi. Poté co jim prý pravicová ODS a Kalousek znechutili pravici není divu, že teď skáčí na špek levičákům a Babišovi. Lid vždy bude jen takový jako jsou jeho elity. Tam je nutno hledat zakopaného psa.

P. Dvořák 17.9.2014 2:00

Re: No největší bordel spočívá v tom, že nás ti kotlíkáři

zase okradou, aby si z dotací mohli udělat rekonstrukce otopných soustav v domcích.

B. Uhlich 17.9.2014 0:51

No největší legrace spočívá v tom, že většina lidí ani moc

nechápe, o co tady jde...a nejsou sami protože o problému vytápění zjevně nemají ponětí ani sami úřednící. Zjevně se jedná o další samoúčelnou věc, kdy úředník objevil jak šikanovat obyvatelstvo a na základě zelených dogmat opět pomoci státní kase a spřáteleným firmám k oběživu. Podle sčítání osob, bytů a domů je zde asi 450tisíc domácností, které si sami individuálně topí pevnými palivy. No uznejte to už je docela slušný základ jak si dobře nahrabat, že? Pokud každého domkáře skásnete o cca 100tis to už jde, že? No pravda je, že každého ne... ti co topí v kamnech a pálí vše co najdou, ti do toho napatří neboť topí ve zdrojích s nižším výkonem než je 10kW ..tak se úředník rovnou rozhodl pro cílovou skupinu domkářů, kteří mají kotel..no když mají kotel ..to budou mít taky peníze, že? A tak vznikla tzv společenská objednávka nutnosti čistoty ovduší...a do té doby, než si všichni vymění své kotle i když to pro čistotu ovzduší nebude mít zas tak velký význam, nebude mít úředník pokoj...a aby té šikany ještě nebylo málo, vymyslel se ještě systém povinných revizí topných zdrojů, který bude jistě vítaným zdrojem dalších příjmů ale pro čistotu ovzduší se stále nebude dělat nic...on totiž problém vytápění není jen v kotlích, ale spíše v domech samotných a pak taky v lidech, kteří mají ten problém , že se prostě někteří asi ani za celý život pořádně topit nenaučí. A tak všichni ti "dotovaní" topiči budou asi dost překvapení, až se zjistí, že jimi zakopený kotel má sice příslušnou třídu spalin, ale tu má jen za určitých okolností a právě ty okolnosti budou pro mnoho lidí velmi problematicky dosažitelné..tedy v praxi to bude znamenat, že většina lidí bude nucená kompletně rekonstruovat celé otopné soustavy, vč.akumulačních nádrží a pod. a to se dá ještě předpokládat, že se pak budou díky tomu rekonstruovat celé domy..tedy cena za nový kotel je jen určitá menší část všech nákladů...no a protože na to většina lidí mít nebude dá se očekávat situace, kdy se ovzduší ještě zhorší. :(