21.5.2022 | Svátek má Monika


SPOLEČNOST: Výcvik ovcí přes kotlíkové dotace

17.9.2014

Před chrámem populismu, demagogie, propagandy a okrádání obyvatelstva ve Středočeském kraji se vytvořila nekonečná řada frontových bojovníků. Někteří stáli na svých místech dokonce celou noc, aby jim neuniklo „dobro“ z rukou úředníků ve výši až 60 000 Kč. Když druhý den v poledne vyčerpaní končili svoji misi, posunuli budování fungujícího sociálního státu zase o stupínek výše.

Parta sociálních inženýrů a stratégů moci totiž předhodila poddanému lidu návnadu v podobě dalšího „zkvalitnění“ života vylepšením životního prostředí. Soudruzi dobrodějové dají každé ovci se starým kotlem dotaci na kotel nový. Hosana, aleluja! Venku už to nebude kouřit, jak když přijedu Ostravaci, ale ekologické produkty vytvoří dýchatelnou atmosféru široko daleko. Naše děti konečně budou moci žít v míru a zdravě! Ekologický aktivista se raduje, úředník se dme pýchou nad pokrokem lidstva a ovce…? Bečí nadšením a jde si stoupnout do fronty.

Co jsme to za lidi? Opravdu si zasloužíme takové ponižování, opravdu je nutné hrát s vládnoucí smečkou tuto falešnou, osobnost dehonestující hru? Opravdu těm dotační almužny dychtivým lidem stojí za to dělat ze sebe cvičené opice a stafáž pro socialistické hrátky o budování šťastných zítřků? Neuvědomují si podstatu věci? Ztratili již veškerou sebeúctu a hrdost?

Jak je potom jednoduché ovládat takovéto stádo. Na jedné straně je okradete téměř do bezvědomí a na straně druhé vypustíte pečené holuby s novým kotlem. Hamižný, závistivý a prostoduchý jedinec ucítí návnadu: „Mámo, šedesát papírů nám soudruzi z národního výboru budou rozdávat! Nasmaž řízky, vem spacák a jdem! Však si ještě pamatuju, jak jsme takhle dostali trabanta, barevnou telku a kolo pro Mirečka, ne? Ještě, že se o nás ten stát tak dobře stará! Ať žije strana a vláda!“

Já osobně bych nešel žebrat do podobné řady, ani kdybych měl zmrznout. Když na nový kotel nemám, tak si jej prostě nekoupím. Byl bych však daleko raději, kdyby mě stát neokrádal o tři čtvrtiny mých příjmů a já si jej pak mohl dovolit, kdy budu potřebovat. Ne na povel inženýrů moci jako součást vycvičeného stáda. Bohužel však máme pořád stále velmi početnou a stále se zvětšující skupinu lidoovcí, které to vidí opačně. Proto u nás stále vítězí neomarxisté a jejich eurosocialismus. A zřejmě bude vítězit na věčné časy. Než soudruhům konečně dojdou ty cizí peníze.

Psáno pro Pravyprostor.cz

Převzato z Kriz.blog.idnes.cz se svolením autoraAkční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!