4.12.2023 | Svátek má Barbora


SPOLEČNOST: Vulgarita jako program

20.12.2017

Různé iniciativy - včetně tradičních mimoňů Zelených až po zločinnou Antifu - se předvedly při demonstracích proti konání konference Hnutí pro Evropu národů svobody. Jsouce zastánci demokracie, pravdy a lásky, aktivisté radostně účastníky konference vulgárně napadali a jejich transparenty nevypovídaly o ničem víc, než o stavu jejich duší a o absenci mnoha mozkových závitů. Principem demokracie je, že možná a žádoucí je pluralita názorů a myšlenek a že je možné tyto názory vyjadřovat veřejně. Demokratem se může nazývat ten, kdo připouští, že ten druhý má jiný názor, a kdo není puzen myšlenkou zadupat jej do země a když nic jiného, tak sprostě pozurážet. Jedna věc je právo na protest, druhá věc je způsob protestů vedený nenávistí. Nenávidím-li oponenty, jsem nemocen.

Já jsem nesnášel jak Vladimíra Špidlu, tak především Jiřího Paroubka - jak pro jejich politický styl, tak pro důsledky, které to mělo na tento stát, bylo mně velmi protivné, jak si vedl Mirek Topolánek a jak ODS, kterou jsem poctivě volil až do těchto voleb, vedla jako ti, kteří vládnou a porušili všechny dobré volební sliby. Ale nikdy mě ani nenapadlo, abych je urážel a dehonestoval vulgárním napadáním, a nikdy bych býval neřekl to dnes tolik zprofanované „to není můj premiér“. Prostě to byli moji nemilovaní, resp. nevážení premiéři. Nic méně a nic více.

Shora zmíněná konference je mi sympatická tím, jaké cíle má, protože jsem rovněž přesvědčen, že EU je nereformovatelná právě proto, že je vedena zapouzdřenou skupinou neomarxistů a liberálních levičáků, jejichž cílem je doslova zdeptat jednotlivé národy do šablony, kterou vymysleli, a trestat každého za jiný pohled na budoucnost. A je také jednoznačně vidět, že veřejnoprávní média zcela programově nereferovala o dění na této konferenci, ačkoli veřejnost by měla znát názory jak proevropských entit (což se děje permanentní mediální masáží), tak těch, které jsou naladěni pro cokoli jiného, než pro prohlubování integrace EU vedené současnou kamarilou.

Dobře to vědí politici PiS v Polsku, kteří se rozhodli jít před dvěma roky do voleb s programem o obrodě Polska, poničeného levičáctvím a eurohujerstvím. Dělají to důsledně a jsou za to přiměřeně nenáviděni všemi, kterým svými kroky rozkopávají hračky budování nové Unijní Evropy trvale zaplavované byznysem řízené imigrace a ničené osobami, které se rozhodly vnutit nám mnohým hodnoty a život, který rozhodně vést a přijmout nehodláme. Je čas na trvalý odpor proti tomuto současnému směřování Evropy do pekel amorfního morálního bezpohlavního marasmu. Jsem-li kvůli svým názorům xenofobem či nacionalistou, pak tedy ano, jsem. Nadávejte si a urážejte nás, vy všichni milci stále tužší integrace EU, jak libo, ale proces eroze EU nezastavíte, ten probíhá právě kvůli těm, kteří vedou unii v pevné víře, že jejich pravda je jediná správná. Zkuste si vyhodnotit, zda je chování evropských „elit“ demokratické, právě v tomto kontextu. Ale vám přece nejde o žádnou demokracii, tu používáte jako oblečení za situace, kdy šéfové EU jsou nazí. Já doufám, že jednou nastane den, kdy si na rozvracení států budete muset vydělat sami a nevysávat peníze daňových poplatníků ze státu, který chcete zničit. Je to obludné.

Ale protože jste se všichni vy, co jste se zúčastnili protestů, chovali vůči účastníkům konference zatraceně vulgárně a vulgarita je vaším programem, takže policie musela dodržovat distanci, tak já tentokrát také oplatím stejnou mincí: jste obyčejní hloupí hulváti, jen jste to ještě nevěděli.