22.10.2019 | Svátek má Sabina


SPOLEČNOST: Vstávají noví bojovníci

25.1.2019

Už je to tady! chce se vzkřiknout a radostně vyrazit do ulic - tentokrát ne s klíči, ale stylově ve žlutých vestách na Václavák. Ale žádné dejá vu, jsou tam drobné změny.

Pro přehled je třeba uvést některá fakta v bodech, aby občan s požadovaným klidem ke své práci nebyl zmaten a čirou náhodou se nepřidal na jinou stranu.

1: Akci svolanou na sobotní odpoledne na dolní část Václavského náměstí pořádá stará dobrá komunistická strana, tentokrát sice stále ve vedoucí pozici, ale společně s jakýmsi odborovým sdružením Čech, Moravy a Slezska, poté Komunistickým svazem mládeže (věčný Komsomol), pak Spojenectví práce a solidarity a Levicovým klubem žen.

2: Akci pořádá mladý soudruh Lukáš Vrobel (31), člen pražské organizace KSČM a současně i místopředseda Svazu česko-korejského přátelství Pektusan. Je nutné upřesnit, že soudruh Vrobel se nekamarádí s těmi Korejci z jihu, kde by to tak prostý český občan přeci jen trochu čekal, ale s těmi na severu, kde je to samozřejmě mnohem lepší, kde jsou lidé mnohem šťastnější a veselejší, což dávají najevo vždy, když se objeví v blízkosti soudruh Kim Čong-un.

3. Akce se však neúčastní celá KSČM, ale zejména mladí soudruzi, kterým přestala vyhovovat kolaborace starých soudruhů, zahřívajících parlamentní sesle, s tím oligarchou Babišem a levicově úchylnou ČSSD. Mladí soudruzi nechápou, proč staří soudruzi bezostyšně akumulují kapitál místo toho, aby se v záchvatu revolučního akmé vzdali majetku ve prospěch pracujícího proletariátu a šli do ilegality tisknout plakáty odsuzující hnusárny kapitalismu. Jedinou světlou výjimkou v obvyklém vysokověkém předsednictvu KSČM je soudružka Marta Semelová, která bude jednou z tváří tohoto protestu.

4: Podstatou demonstrace je poukázat na současný katastrofální stav společnosti. Zatímco před 30 lety byl veškerý majetek v rukách lidu a pracující dělníci, rolníci a sem tak nějaký nepodezřelý člen pracující inteligence radostně vstávali na šichtu, aby svým tvořivým dílem ochotně přispěli na lepší příští, tak dnes jsme masově vykořisťováni tlustými plutokraty Sorosovy kamarily. Na ulicích českých a moravských měst se mátožně pohybují kachektičtí jedinci čistící kontejnery a hledající zbytky jídla, aby mohli nakrmit své děti. Pod mosty lze nalézt značnou část obyvatel republiky, která byla vyhnána zlými domácími z dříve státních bytů. Vláda oligarchy Babiše tutlá ve svých médiích otřesná fakta o hromadách mrtvých bezdomovců.

5 . Demonstrantům vadí, že národ pozapomněl na slavný projev soudruha Klementa Gottwalda po jeho návratu z Hradu. Připravují na transparenty některá jeho již prachem zapadlá hesla o tom, že si nedáme rozvracet republiku vrahy z Wall streetu, ti odvážnější z protestujících tam dají cosi i o kroucení krkem zlým buržoustům.

6: Naprostou novinkou je oblečení demonstrujících, kteří jsou inspirováni hnutím žlutých vest ve Francii. Z tohoto důvodu je dobře, že se akce koná na místě, kde není povolena doprava, neboť na jiném by mohli být považováni vzhledem k počtu demonstrantů za cestující, kterým se porouchal minivan a oni správně postupují dle zákona a oblékli si reflexní oděv.

7: Mladí soudruzi jsou přesvědčeni, že jejich demonstrace bude tím pověstným kaménkem, spouštějícím lavinu. Že si kolemjdoucí uvědomí svůj fatální omyl, v němž již téměř 30 let nevědomky žijí. Že jsou vykořisťováni natolik, že jejich život již prakticky ztratil smysl. Že jejich olbřímí nákupy v megashopech, jejich zahraniční auta a dovolené, jejich hezká oblečení a jejich opravené domy jsou toliko pozlátkem, které zastírá bezútěšnou chudobu. Že jedině filosofie čučche (tak úspěšná ve zmíněné Severní Koreji) či filosofie Karla Marxe a Bedřicha Engelse (zatím světově méně úspěšná) je tím jediným správným směrem, který lidstvo posune dále.

Pozn.: Magistrát města Prahy již zveřejnil zásadní informaci, že k rozehnání této demonstrace nebudou použity stříkací vozy a nebude nasazen Pohotovostní pluk VB. Mladí komunisté proto vyzývají všechny k masové účasti, která bude přirozeně kontrolována dle jmenných seznamů občanů republiky.

Převzato z blogu Tomáš Vodvářka se souhlasem autoraAkční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.