9.12.2021 | Svátek má Vratislav


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Všichni do trenek aneb Dívčí válka

Ve švédské školce Egalie se snaží ze všech sil odstranit genderové stereotypy. Neuslyšíte tam „on/ona“, natož „chlapeček/holčička“, všichni si říkají „přátelé“. Bezpohlavnost - nový fenomén současnosti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Novák 26.6.2017 15:21

Re: Dnešní feministky jsou jen nepovedenými klony

"původních amerických feministek"? Ty z 60.?

A co byly britské sufražetky, které bojovaly za volební právo pro ženy, umíraly, byly zavírány na psychiatrii, násilně krmeny, když pořádaly hladovky? Nakonec to za ně vyřešila válka, protože se ukázalo, že žena dokáže dělat i "mužskou" práci, když je potřeba - a když ji k ní někdo pustí.

To byly hrdinky. Otázka je, zda emancipační hnutí označit za feministické... Jestli to není urážka pro ty hrdinské ženy...

R. Morava 25.6.2017 18:24

A Američanky navštěvují Mexiko

Připomnělo mi to, jak mi jeden známý kdysi říkal jak potkával v Mexiku Američanky s evidentními džigoly a to třeba i dvě jak se hádaly o jednoho chlapa. Bylo to prý směšné. Evidentně tam jezdí za sexuální turistikou, protože v USA už se chlapi jako chlapi chovat nemohou.

Možná i proto mezi feministkami je většina proti Trumpově obraně před ilegální migrací.

Jinak nezapomeňme že feminismus souvisí historicky s potratismem a dalšími symptomy kultury smrti, jejímž výsledkem je vymírání Evropy početně i duchovně. Je tedy mnohem nebezpečnější a slušná žena, která si váží sama sebe logicky dnešní feminismus odmítá. Naštěstí zdá se máme u nás takových schopných a inteligentních žen hodně (jak potvrzuje i článek)

D. Polanský 25.6.2017 17:00

Ono když má žena dvě, tři děti, pak již obvykle

nemá čas na feministické úvahy. No a když ještě partner provede její upgrade, to už vůbec. Ono vůbec ženy dnes nejsou tak emancipované jak si myslí, znám několik žen, které žijí s partnerem na divoko, ale chtěly by žít v partnerství. Ale kdepak, ten nesouhlasí, různé výmluvy. A pokaždé, když chce, mu dají. Věří, že to nakonec ocení. Haha.

D. Švik 25.6.2017 15:53

Díky,

za hlas ženské moudrosti.

J. Ráž 25.6.2017 12:38

Re: U Macrona je to ovšem zjevně

V USA a v Británii by jeho nynější žena dostala za znásilnění, jak byl při několika soudech tam označen sex učitelky se svým studentem, dlouholetý trest a když se něco podobného stalo u nás, musela chlípná učitelka opustit školu a změnit povolání. Dávat za tento čin dlouholeté tresty neschvaluji, ale také neschvaluji, že když může taková "učitelka" dál působit jako pedagog.

Podle vyjádření Macrona, byla a stále je o 25let starší dnešní manželka, jeho jedinou sexuální partnerkou. Jestli to je, či není osobnostní úchylka, ať si udělá každý obrázek sám.

J. Ráž 25.6.2017 12:20

Dnešní feministky jsou jen nepovedenými klony

původních amerických feministek, které bojovaly, mnohdy opravdu v nebezpečí fyzického napadání a za krutého zesměšňování ze strany mužů, za práva žen. Hnutí feministek ve společnosti, kde byl heroizován typ odvážného, razantního a úspěšného muže, vedle kterého žena je jen podřadným přívěškem, bylo odvážným počinem žen, které tak přispěly k tomu, že je dnes žena rovnoprávným členem společnosti jako muž. Za to si zaslouží obdiv a respekt.

Za co bojují dnešní feministky je jen snůškou komických představ o společnosti, kde přírodou dané odlišnosti mužů a žen, by byly vymazány zákony.

Osobně bych nebyl zrovna rád, kdyby se chystala zachraňovat z hořícího domu mé děti hasička nebo kdyby mne napadl stokilový chlap, aby mne přišla na pomoc padesátikilová policistka. Taky nejsem nadšený představou, že by po mně požadovala žena, abych se staral o naše dítě v kojeneckém věku jen proto, že mi příroda ponechala bradavky a je to v souladu s úchylnou představou moderních feministek o postavení muže v partnerském vztahu..

O co opravdu jde evropským feministkám, tak nejsem s to pochopit.

P.S. Feministka, která by získala můj respekt a obdiv by šla prosazovat práva žen, když už ne do Saudské Arábie nebo Bahrajnu, ale alespoň do turecké enklávy v Bochumi nebo muslimské části Stockholmu, či Malmo. Feministka, která šíří svoje trapné názory z bezpečné bruselské kanceláře, či z bezpečí své funkce ve vládě ČR, můj respekt nemá.

F. Houžňák 24.6.2017 18:55

U Macrona je to ovšem zjevně

gerontofilie. Tedy úchylka.

J. Kanioková 24.6.2017 13:11

:)))))

J. Kanioková 24.6.2017 13:10

Feminismus..

Hmm... "úžasný kus práce řady odvážných a sebevědomých žen"...ano, kdysi dávno.... "na straně druhé nesmyslné boje s muži, hledání známek utlačování a sexuálního vykořisťování za každou cenu a ve všem".. Ano..současnost.

V. Kotas 24.6.2017 11:13

Re: Jsou feministky vůbec ženy?

Kdy někdy uslyšíme slova posledního odstavce občas z veřejnoprávních médií ?

J. Sever 24.6.2017 11:04

Re: Jsou feministky vůbec ženy?

Já podepisuji i ten věčný boj pohlaví. A stejně, jako si žena přeje být obléhána, dobývána až dobyta - roz. vítězná svou prohrou, tak já rád prohraji, obelstěn čí omámen ženskými zbraněmi mé milé roz. jsem velkorysý, silný - tedy svou prohrou zvítěziv coby muž, nad mužem v sobě.

B. Carina 24.6.2017 10:59

Inu tak...

Paní Marková,

pregnantně jste vyjádřila úskalí feministického hnutí dovedeného ad absurdum. Pokud je mi známo, tak "matky zakladatelky", tedy feministky šedesátých let Spojených států, nejednou vyjádřili nespokojenost se současnou podobou hnutí za rovnoprávnost žen. Je-li současný stav kontinuitou původního feministického hnutí, pak se jedná o gól do vlastní brány par excellence.

P. Lenc 24.6.2017 10:11

Re: Jsou feministky vůbec ženy?

Naprosto přesné Petře.

P. Lenc 24.6.2017 10:10

Re:

Ano, moc dobré.

T. Kočí 24.6.2017 10:07

Moc dobre

Z. Lapil 24.6.2017 8:57

Přípodotek a písnička

Dovolím si ne úplně souhlasit s posledním odstavcem. Podle mě je skutečnost, že (mnohé) ženy přebírají mužské modely chování možná méně významná než to, že (mnozí) muži "neumějí být muži". Viz už takhle ráno několikrát zmíněná "feminizace všeho". Dál to nechci rozebírat, je to moje oblíbené téma a nevěděl bych kdy skončit.

Dobře to řekl Pavel Dobeš: Víte vono holky když kluk se stane tátou/ Voníte mu efedrinem, LSD a mátou/ Budík si dává na půl pátou/ Život by za vás dal.

Viz: https://www.youtube.com/watch?v=rClDusz7CG4

P. Dvořák 24.6.2017 8:53

Jsou feministky vůbec ženy?

Nemyslím fyzicky a čistě živočišně. To jsou, ať dělají co dělají, zůstanou samicemi jednoho živočišného druhu. Ale jsou společensky ženami? Ve smyslu lidskosti? Odpovím si sám: Nejsou.

Jinak by svými duševními výpotky nemohly popírat nejkrásnější slova z článku:

"Ženské dlaně jsou od toho, aby pečovaly, hýčkaly a hladily. Ženské srdce je obrovské a ženský klín dává život. Její duše i tělo krásu. A popřením toho všeho je jen popírána samotná podstata ženství."

J. Krásenský 24.6.2017 7:56

Díky,

souhlasím. Ovšem stereotyp "mužský svět" je jen v hlavách nesebevědomých žen - feministek. Kdo si prošel naším vzdělávacím systémem tak ze zkušenosti ví, že do střední školy včetně, byl vychováván a vzděláván ve světě ženském, často pouze ženami a vštěpovaly mu ty "ženské otázky". Vysoké školy lze, s jistou mírou tolerance, dělit také na ženský svět humanitních oborů a svět smíšený v přírodních vědách. Tak jaký mužský svět?

K tomu si připočtěte, ženskou strategii lovu partnera, tedy strategii něžné chápavé a nešťastné chudinky. Účinné. Konec konců, který muž by si dobrovolně vybral nějakou autoritativní ženu, kterých zažil po celé dospívání hodně (čest výjimkám, pane Macrone). "Krysí závody" ženskou strategii lovu podrývají.

P. Portwyn 24.6.2017 7:41

Omyl v čase

"Nechci v žádném případě zesměšňovat feministické hnutí, jehož základními hodnotami jsou rovnost pohlaví před zákonem a rovnost příležitostí."

To možná kdysi byly, ale už dávno nejsou - vždyť jak bojovat za něco, co už roky je zaručeno ústavou. A už vůbec se západní feministky nestarají o násilí na ženách někde v Africe... Před několika lety mi to jedna vysvětlila. Že prý to není jejich věc, a že mně taky jistě víc vadí korupce v ČR než genocida v (zemi si už nepamatuju).

Jinými slovy, feministické organizace slouží výhradně

1) k prospěchu svých členek, zhusta absolventek obskurních pseudouniverzitních oborů

2) destrukci nenáviděná západní "civilizace bílého muže".

V. Kotas 24.6.2017 6:06

Re: zaplať pambu !

Ono " zakopnout " o normálního chlapa, je dnes také téměř zázrak. Na tom všem, se podílejí hlavně média, politici a následně i školy. Všichni tou svou přehnanou korektností, " humanismem " ( zrušením základní vojenské služby ). A to jen proto, že většině nynější společnosti chybí praxe v reálném životě, při poctivé fyzické práci v kolektivu ( ony ty vysmívané chmelové i jiné brigády, vojna, měly něco do sebe, ukázali totiž charakter jednotlivce ).

S. Moc 24.6.2017 5:40

zaplať pambu !

O takovouhkle ženskou se starat a milovat ji, to musí být sen každého normálního muže...?

F. Žůrek 24.6.2017 3:54

Zapomínáme, že je potřebná normální rodina

Pro vysvětlenou: Má být tatínek a maminka a děti; které, když dorostou, opět založí normální rodiny. A tak generace lidstva pokračují...

(sex někomu možná může tlačit na mozek)

P. Kolar 24.6.2017 2:29

Zaplať Panbuh za každou normální ženskou.

Je jich čím dál tím míň. :(