27.1.2021 | Svátek má Ingrid


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O.M. 4.8.2009 14:18

A co třeba

"Židy neobsluhujeme", to je v pořádku? Podle mě teda ne.

Jako tak často je přece i otázka zákazu diskriminace otázkou míry. Do osobních vztahů mi nemá stát co mluvit.  Zákaz diskriminace se ale vztahuje na přístup ke vzdělání, zaměstnání, sociálnímu zabezpečení atd. Včetně přístupu ke zboží a službám, jsou-li nabízeny veřejně (kde, pokud mě paměť neklame, už diskriminaci zakazuje zákon o ochraně spotřebitele). 

Odmítu-li na základě předsudku nějakého mladíka, který mě vyzve k tanci, je to moje osobní preference, jde o moje osobní vztahy a tak to nelegální diskriminace není. Odmítnu-li na základě předsudku stejného mladíka, když se hlásí o přijetí na vysokou školu, jde o přístup ke vzdělání, nikoliv osobní vztahy. Proto  je to nelegální diskriminace. Snad není tak těžké vidět ten rozdíl.

Jenda 4.8.2009 16:59

Re: A co třeba

Rozdil videt je. Pokud vyberete priklady z opacnych extremu. Ovsem ta hranice uz tak jasna neni.

šakal 4.8.2009 17:10

...No,...

...vůlbec zajímavý je nápad, že...

"přístup ke zboží a službám, jsou-li nabízeny veřejně" je cosi jako veřejný statek, který má stát právo povinnost všem občanům zaručit a na poskytovateli ho pod trestem vymáhat. Podle vyjádření Vašeho předřečníka snad nějakou takovou myšlenku obsahuje již stávající živnostenský zákon. Tedy, pokud ano, tak tahle skutečnost je spíš dokladem smutného úpadku ducha a mravů než dokladem toho, že "tak je to správně a tak to má být". Ale takhle my tu prostě žijem :-/ 

šakal 4.8.2009 17:11

...Pardon!...

....Nikoliv žinostenský zákon ale prý zákon na ochranu spotřebitele.

No...to máte prašť jako granát ;-P

Jura Jurax 4.8.2009 19:38

Re: A co třeba

No, před cca patnácti lety jsem nedoporučil přijetí maturantky, co se hlásila na místo dnes bych řekl  junior programátora a neuměla spočíst plochu kruhu a neměla šajnu o nějakém programovacím jazyce (ani Basicu ne ... ono je to už jaksi počítačově dávno); naštěstí byla blond a modrooká. Být to cikánka, nebyla by to diskriminace? Docela se bojím, že dnes by mi mohla s pomocí nějakých aktivistů docela zatopit.