5.12.2021 | Svátek má Jitka


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Vrtěti Koněvem

Říká se, že neštěstí nechodí po horách, ale po lidech, historie však dokládá, že nejenom po lidech, ale i po památnících. Socha maršála Ivana Stěpanoviče Koněva je toho čerstvým dokladem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Urbánek 10.4.2020 8:40

Pane Lukavsky, "rolník" je opravdu přesný pojem, měli jej i v občanském průkaze. "Sedlák" je slovo poněkud hovorové. Sedlák také obvykle vlastnil rozsáhlejší pole než drobný rolník nebo dokonce takzvaný chalupník. Avšak i drobní rolníci říkávali lidově "my sedlačíme". Možná jste mě úplně nepochopil, mí příbuzní se nestali členy JZD, stali se starobními důchodci a JZD převzalo jejich pozemky do pronájmu a tedy do obdělávání. Tehdy (v r. 1973) se ještě zcela správně dbalo na to, aby se celostátní fond orné půdy nezmenšoval. Zvyšování dodávek (leckdy až v míře nesplnitelné) bylo na bedra soukromníků kladeno v letech 50. a ještě i 60., sám jsem toho byl jako dítě o prázdninách svědkem. Já jsem však nepsal, že se Váš dědeček chtěl oběsit radostí, tak mi prosím nic takového nepodsouvejte. Plně s Vámi souhlasím v tom, že o své čtyřnohé koníčky se soukromí hospodáři obvykle starali (daleko?) ohleduplněji. Vězte, že jsem ideatorní ochránce zvířat, a v tom smyslu jsem rád, že dnes na polích těžkou práci konají (téměř) výhradně traktory či kombajny, jimž ani necitelný člověk nemůže ubližovat jako živým tvorům. Potěšíte mě velice, pokud se budete zasazovat o zrušení či zákaz koňských dostihů, byť k dnešnímu datu se něco takového zdá býti metou nereálnou.

S. Prosek 8.4.2020 3:11

Mel jste si marsala nechat odvezt na zahradku, v dobach jeho hrdinskych cinu tam zvat ruske delegace a zastupce pracujici tridy. Parkoviste by delegace mohly zaplatit, cimz by jste z toho take neco mel.