13.4.2021 | Svátek má Aleš


SPOLEČNOST: Vláda se vždy podívá z okna...

20.5.2020

... kolik ještě lidí má roušky, a nato rozhodne

Vláda tohoto státu se v těchto dnech vždy podívá z okna, kolik ještě lidí nosí roušku, a potom vydá další prohlášení o rozvolnění.

Vše jde podle ní přesto „podle plánu“. Toho jejího, epidemiologického. Nu, a jsou i lidé (a je jich habaděj), kteří věří, že bojujeme a že dokonce bojuje i vláda a že strategicky ustupuje a přesně ví, kdy už nás nemoc nezasáhne. Jaká pitomost.

Jistěže ne všichni, ale přečetní z lidí takříkajíc zrozených pro politiku (a nic proti nim) prostě jen populisticky kopírují trendy. Předstírají vlastní důležitost, ale neřídí v podstatě takřka nic, a nebýt policie, nebýt pár schopných odborníků a vědců a nebýt snad i armády, nevím. Opravdu nevím, jak by to v Kocourkově (u nás) dopadlo.

A „oni“ zkrátka mají ještě ke všemu za to, že absolventi vysokých škol, kteří vystudovali pedagogiku plus různé učební specializace, nyní věnují na školách většinu energie a až enormní úsilí na... Ne pouze na vychovatelství, hlídání a udržení pořádku, i když i to by bylo na pováženou. Ne. Že se obětují pro - zcela absurdní - buzeraci povětšinou zcela nevinných dětí, které – ve svých instinktech soudnější než státní úředníci – jednoduše nebudou s to ona pravidla dodržovat.

Takřka všichni to přitom někde uvnitř sebe chápou, že je u dětí něco podobného zcela vyloučeno zvládat, anebo i ano, ale hodinu. Den. Tři dni. Už týden je moc.

Zkolabuje to. Ale vlastně ne. Tento pseudo-stroj se – naštěstí – v tomto školním roce již ani nerozběhne.

Proč? Protože za takto nastavených podmínek už teď chtějí nechat školy zavřené do prázdnin naprosto všichni. Děcka, učitelé, ředitelé, rodiče i... U asistentů člověk, pravda, s výjimkami nikdy neví, co mohou mít za lubem. To nebyla urážka. Ani náznak. To bylo konstatování.

Někdo nyní namítne, že jsem asi od policie, protože jsem ji výše zařadil mezi ty hodné. Ale ani to není tak docela pravda. „Polda“ jsem nikdy nebyl, ale něčemu věřit musíte a myslím, že zde oprávněně. A spontánně to píši (a chechtejte se mi) pod vlivem nedávné televizní reprízy Nolanova filmu Temný rytíř povstal.

V tom snímku totiž (a i v předchozích jeho dvou dílech) je to děleno na podobné sekce.

ZLÍ jsou dvojí sorty. ZLÍ jsou teroristé (zde ve stylu Islámského státu) a ZLÍ jsou politikové imaginárního města Gothamu, povětšinou zkorumpovaní.

A kdo jest HODNÝM?

Samozřejmě „temný rytíř“ Netopýří muž, ale také herec Gary Oldman, který tu vede veškeré policejní jednotky, ačkoli jinak dobře umí i padouchy.Jarní úklid raz dva: Jak na čistou podlahu i bez lezení po kolenou a otravného ždímání hadru?
Jarní úklid raz dva: Jak na čistou podlahu i bez lezení po kolenou a otravného ždímání hadru?

Přes zimu jsme si do domácností natahali spoustu nepořádku, kterého je teď potřeba se zbavit. Doba si žádá pořádný jarní úklid. V redakci jsme...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.