22.4.2021 | Svátek má Evženie


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 8.3.2021 18:58

"Vítězný únor v kontextu současnosti". ???

1. Inovace přerozdělením bohatství. Představy vítězného února z roku 1948 se nepodařilo naplnit z více důvodů, než jen z líbivé představy, že přerozdělením stávajícího majetku dojde již k trvale udržitelné "spravedlivější lidské společnosti". Představovali si: Uděláme nedříve sociální revoluci (přes revoluční masy pracující), a dál to už půjde samo.

2. Inovace vytvořením nového bohatství. Pro trvale udržitelnou lepší budoucnost lidské společnosti je třeba nejdříve vytvořit materiální předpoklady, tzn. především technologickým vývojem. Musíme primárně usilovat o technologickou revoluci. Tedy něco, o čem politologové zpravidla nemají ani tušení.

Kdy a jak?

"Vítězná 30. léta 21. století" vytvoří předpoklady pro zavedení a trvalé udržení minimálního nepodmíněného příjmu pro každého občana (určitě v USA, nevím zda to stihneme už i v české montovně). Potenciál ale neznamená, že ta předpověď budoucnosti se nutně (automaticky) naplní. Vývoj se může totiž může zvrtnout tam, či onam. Proto je třeba o tom (poměrně složitém) tématu hovořit a informovat občany demokratického státu.

Na Neviditelném psovi čeští důchodci ale raději řeší minulé problémy. Vlastník NP řeší raději problémy jakési fiktivní planety Botera, nikoliv kritické problémy naší planety Země. Inovátor Elon Musk je přesvědčen, že na planetě Zemi to nakonec pravděpodobně dopadne blbě, a proto je třeba "zálohovat" lidskou populaci na planetě Marsu. To je ta hlavní motivace, která vysvětluje vše ostatní.

M. Pivoda 9.3.2021 15:06

Test.

M. Valenta 8.3.2021 13:45

Ochrana životního prostředí se nerovná socializmus, jak se tady pořád snaží kde kdo proklamovat, je to věc nejen nezbytná a navíc i konzervativní. Třeba to někdy dojde i autorovi.

J. Anděl 8.3.2021 14:54

Ochrana životního prostředí a levicové řízení lidského světa pod záminkou (třeba) ochrany životního prostředí jsou dvě různé věci.

F. Svoboda 8.3.2021 14:55

R^!

P. Milan 8.3.2021 17:04

Nerovná.

Ale dá se dělat různě a EU ji dělá ryze socialisticky, zákazy a příkazy.

J. Ptáček 8.3.2021 10:18

I když Miloše Zemana nemusím, vystihl to naprosto přesně:

"Tento (komunistický-moje poznámka) systém nevznikl 25. února 1948. Tento systém má své genetické kořeny minimálně v porušování demokracie v roce 1945. Ať už jde o transfer německého obyvatelstva v duchu stalinských migračních přesunů, ať jde o zákaz Agrární strany..."

Doporučuji si vzít z toho ponaučení a trvat na neporušování demokracie, zejména jejích základních kamenů: Ústavy a Ústavního soudu.

V. Tichý 8.3.2021 9:51

Ano doživotně trestně vyšetřovaný (nikoliv trestaný jak opozice mlela jako kafemlejnkem) premier "byznysmen", si splnil sen, vládne s podporou komunistů a čeká na další Vítězný únor, který ho a nás připraví o vše. do toho ho naše skvělá opozice vůbec nenatlačila, naopak se také těší na Vítězný únor. proboha řiďte se selským rozumem! budete to moc potřebovat až budete sledovat sestavování vlády po volbách. to vám ani selský rozum nebude stačit![>-][>-]

F. Kusák 8.3.2021 9:26

Prosím vás, ukažte mě někoho, kdo ty vaše úvahy čte, komu umožňují si rozšířit vědomosti o této žalostně době. Já jsem ji žil podstatnou částí života, byla to tupá doba, ale zase, rodilý se do ní naše děti, chodili jsme do práce a snažili jsme se žít naše životy co nejlépe. Totalitu jsem se i tehdy snažil vytěsnit.

A ty mladší to moc nezajímá a stejně tu dobu nepochopí, to snad ani nelze. A koneckonců, většina těch tzv. Husakových děti dnes vládne, zbohatla a žijí si docela dobře. Naše generace je už dávno odepsaná a dnes i zavíraná do izolace, protože patří mezi ty ohrožené pandemií. Nechte mě v klidu, chci svůj život dožít bez vzpomínek na totáč. Mám jiné zájmy a aktivity.

J. Nevrkla 8.3.2021 9:22

Dnes nám nehrozí státní socialismus, se kterým už tady máme neblahé zkušenosti, ale korporátní socialismus, kdy prorůstá státní moc s mocí korporatni, říkalo se tomu fašismus. Diktatura je to podobná.

P. Lenc 8.3.2021 9:16

Základ jakékoliv formy fašismu je "dobrý" socialismus.Ruský komunismus, italský fašismus, německý nacismus a dnešní neomarxismus jsou nejvyšší formy socialismu.Je to pořád dokola, usekneš jednu hlavu jenom proto, aby narostly dvě nové.;-(

J. Šebek 8.3.2021 8:54

Panebože to je blábol! Jak od politruka let padesátých. Jen tentokrát z opačného gardu.

F. Svoboda 8.3.2021 14:57

RvRvRvRv!!!!!!!!

J. Pavelka 8.3.2021 8:16

Věc není tak jednoduchá...Ve spoustě menších podniků (větší byli znárodněny už před únorem), aspoň zpočátku, zůstali majitelé na vedoucích pozicích...tlak na to, aby je opustili a přešli do výroby, se ukázal až později.... Do strany vstoupila spousta živnostníků, jednak s kariérismu a jednak proto "že strana bude podporovat drobné živostníky" ...Pak se vyhlásilo, že ano "možní jim vyšší formu podnikání ve družstvech...a kdo nechtěl do družstva, měl smůlau...

V. Tichý 8.3.2021 9:57

Můj děda vlastnil velkou truhlářskou dílnu v Gorazdově ulici. Soudruzi mu ji vzali, napařili ač měl uhrazeno další daně a pak ho tam nechali dělat vedoucího a to až do odchodu do důchodu. Na odborářských schůzích při zavádění "novot" často zaznělo: to jsme za Nováka dávno měli. Nikdy do strany nevstoupil. Co bude znal z dlouhého zajetí v Rusku, odkud šel domů pěšky!

M. Pecina 8.3.2021 8:10

A proto je nutn0 jednou provždy postavit socialismus mimo zákon.

J. Pavelka 8.3.2021 8:17

Otázkou je, co je to "socialismus" a jak ho definovat...Vždy tu bude něco co bude působit znepokojivě...

R. Chodovsky 8.3.2021 9:34

Socialismus je nedobrovolnost. Socialismus je centrální řízení. Všeho.

Socialistu vždy bude znepokojovat možnost individuálních preferencí.

L. Písařík 8.3.2021 7:52

Ale kdo bude rozhodovat, jaké jsou moje potřeby? Mně vyhovuje spíše systém - každý pracuje sám a na sebe!!