21.9.2019 | Svátek má Matouš


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Církva 13.8.2019 8:20

Majitelé Listopadu

Možná z pana Štěpánka trochu mluví zášť. Ale, jinak souhlasím. Listopad sice tehdy uchopili výše zmínění lidé, dokonce možná pomohli nevěřit komunistům a dotáhnout to dokonce. Přesto není jen jejich. Většina studentů a občanů do toho nešla kvůli, ani díky nim, ale proto, že už jsme ten polomrtvý komunismus prostě nechtěli. Lidé snad nevěděli co je domokracie, ale podvědomě po ní toužili. A to i, nebo často právě bez výše zmíněných. Plakát - "Studenty ano, Chartu ne" nebyl tehdy ani teď ojedinělý názor.

Někdy píšu, že pokud bych v roce 77 nebo i dnes znal některé z Chartistů, podepsal bych "Antichartu" taky, tehdy i teď. Asi ji nepodepíšu, protože tam byli i lidé jako Duka, protože kumunismus je nesmyl a protože Charta 77 byla symbolem svobody. Teď nám někteří samozvaní majitelé Listopadu chtějí svobodu vzít. Asi je třeba proti nim podepsat Chartu 2019.

M. Mikulec 13.8.2019 8:23

Re: Majitelé Listopadu

Jaká zášť pana Štěpánka? Stačí si pamatovat události. Vždyť se dnes už zase přepisuje historie, a ti samí mafiáni z Prahy jsou vždycky nejchytřejší.

M. Němec 13.8.2019 20:26

Re: Majitelé Listopadu

Já ti říkal už snad stokrát , Mikulcová : když máš migrénu, nepiš na Pejska.