26.2.2020 | Svátek má Dorota


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Věční petenti coby majitelé Listopadu

Stále stejná parta, stále stejná jména, můžeme jim říkat havloidi, pravdoláskaři, pražská kavárna, věční petenti nebo jinak. Na tom nesejde. Považují se za majitele jedné jediné správné pravdy, aktuálně se navíc stavějí do role jediných majitelů Listopadu 1989.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 61, poslední: 14.8. 2019 7:55, přehled diskusí

P. Brich 13.8.2019 12:23

Re: Já taky jednoho znám. Jeho "práce" stála 10miliard.

169 je všechnoznal, ale p*d věděl.

V. Čermák 13.8.2019 12:16

Re: Komu postavit sochu?

No, Zeman se rád předvádí a nastoluje různá témata, většina z nich zapadne, ale přesto to považuji za užitečné, neboť se o tom začne minimálně mluvit. Takže o "Neslavném konci" byh rozhodně nemluvil...

V. Čermák 13.8.2019 12:09

Re: Můj šálek kávy

No v podstatě máte pravdu v tom, že Štěpánkův seznam obsahuje známé režiséry, skvělého fotografa a další více, či méně známé umělce. Já osobně proti jejich umění nemám nic, než chválu. Ale ta popularita jim zřejmě stoupla do hlav natolik, že se začali povyšovat nad obyčejné lidi, kteří jistě také jejich umělecký talent oceňují. A tak se stalo, že tito Umělci sami sebe nazvali elitou, která má právo radit normálním lidem, co si mají myslet a co mají dělat a co né. Sami sebe ustanovili majiteli jediné správné Pravdy. Navíc se velmi zlobí a mnozí jsou i vulgární jen proto, že si normální lidi pořád myslí a dělají co sami chtějí. Toš tak, pane Ptáčku. Štěpánek s tím nijk nesouvisí, pouze tyto skutečnosti konstatuje.

M. Valenta 13.8.2019 11:14

Re: Štěpánkovy seznamy

To je celkem jedno, kde Štěpánek ten seznam sebral ( do této doby jsem o něm nevěděl), podstatné je jak a s jakým úmyslem ho podává dál.

Ovšem dá se najít i pozitivum neboť se ihned nabízí srovnání Štěpánka (např. jeho hudby) s tvorbou lidí ze seznamu.

D. Green 13.8.2019 10:47

Re: V roce 1989 to samo. My, profesionální tzv. Supermanžeři

Opožděný východ

Komanči v SM kraji se posrali, moc ležela na zemi a zvedl ji kdejaký trouba. :)))) Takové "managorské certifikáty" se vystavují při dětských závodech na koloběžkách a hurtovnicích.

http://jdem.cz/b8sqy3 *****************42 minuta

Do not feed the trolls.

http://jdem.cz/b8tse9

J. Vrzal 13.8.2019 10:41

Re:

Nesmysl.

R. Tesařík 13.8.2019 10:31

Re: Já taky jednoho znám. Jeho "práce" stála 10miliard.

Proč by se tím zabejval. Stačí vykřiknout.

J. Ptáček 13.8.2019 10:29

Můj šálek kávy

Uvedený seznam zahrnuje mně známé režiséry, filmaře, zpěváky, lékaře, skvělého fotografa a tak můžu pokračovat. Za některými toho je méně, za jinými více. Ani jednoho z nich osobně neznám. Co užitečného vykonal pan Štěpánek nevím, o ničem jsem dosud neslyšel, o něčem převratném už vůbec ne. Přece jen bych se asi cítil lépe mezi dehonestovanými, než u šálku kávy s panem Štěpánkem.

J. Vrzal 13.8.2019 10:28

Re:

Tak ja ziju v tom, ze ti kdo porazili SSSR byli pravicovi konzervativci. Reagan, Thatcherova, Wojtyla.

Havel mel ulohu sjednocovani mistni opozice, to ano. Ovsem byl krajne levicovy az na pudu.

Jednoduse: pro zapadacke levicove snoby je pohadka o Havlu prijatelnejsi nez realita vitezstvi konzevativcu.

J. Vrzal 13.8.2019 10:24

Re: Štěpánkovy seznamy

Ta okopirovana petice je Stepankuv seznam?

P. Brich 13.8.2019 10:21

Na přání a myslím i pokyn z Kremlu

Společná večeře generála StB Lorence s generálem KGB (už nevím, jak se jmenoval) jako na potvoru zrovna 17. listopadu (pane Navr8tile) jistě nebyla náhodná. Role Hegenbarta a naplánovaný vývoj povolené demonstrace byly už připomenuty.

Naplánována byla perestrojka. Proto také v prvním návrhu vlády bylo 11 komunistů. Nečekala se ale taková masová účast na následujících demonstracích. A rozfoukání ohně do celé ČSSR. Tak KSČ stáhla ocas a v dalším návrhu vlády byl už jen komisař - loutkovodič Čalfa.

Ovšem soudruhům , jak zpočátku potřebovali účast ulice, se to vymklo z rukou. Objevil se jakýsi Klaus a kormidlo otočil směrem k normálnosti - ke kapitalizmu. A dodnes mu to nemohou mnozí zapomenout.

R. Brzák 13.8.2019 10:15

Re: Já taky jednoho znám. Jeho "práce" stála 10miliard.

takže znáte i výrok soudu, který toho pána v této věci zprostil viny natolik plně, že dokonce nyní úspěšně bojuje u soudu za satisfakci (nejen finanční)...

J. Svoboda 13.8.2019 10:10

Já taky jednoho znám. Jeho "práce" stála 10miliard.

R. Tesařík 13.8.2019 10:04

Re: Věčný repetent Štěpánek

Co vy?

A. Hrbek 13.8.2019 10:00

Re: Komu postavit sochu?

Zajímavá je přitom úloha Miloše Zemana. Ten v T89 číslo 8 uveřejnil článek, který věcně pojednával o tehdy módní prognostice a jejích metodách. Sám Zemena byl příznivcem Forresterovských modelů, ale model zemědělství nebyl schopen dokončit. Zcela správně upozornil na to, že je pozornost třeba věnovat i varovným prognózám a že žádná skupina řídících pracovníků nemá právo a na neomylnost a nekontrolovanost. Tento článek vyšel se souhlasem Rudolfa Hegenbarta předsedy České komise pro vědeckotechnický a investiční rozvoj.

K tomuto článku publikoval v T89 číslo 12 rozsáhlou věcnou kritiku předseda komunistické strany v Prognostickém ústavu ČSAV ing. Vladimír Dlouhý, CSc. Zdůrazňoval přitom, že základním východiskem budoucího vývoje je důraz na udržení současné sociální stability a že československá ekonomika disponuje nezanedbatelným potenciálem pro úspěšnou přestavbu a že nesmíme tuto šanci promarnit.

Něco zcela jiného byl ovšem projev Miloše Zemana na letenské pláni v listopadu 1989, kde oslňoval obrovský dav posluchačů argumentací, kterou si naprosto vycucal z prstu, například "Pokud jde o podíl výdajů na vzdělání na národním důchodu, Československo za posledních 20 let kleslo z 22. na 72. místo na světě. Pokud jde o podíl vysokoškolsky vzdělaných osob na obyvatelstvu, je Československo se 6 procenty na 49. místě a předstihuje nás i Nepál se sedmi procenty“ (https://www.youtube.com/watch?v01t2INhKZoc) a smál se, jak mu to dav papá.

Ve stejném stylu pak v dalších letech pokračoval a pokračuje i nadále (například www.btics.cz/zemanovy-lzi). Vždy si v cizích časopisech našel nějaké zajímavé téma, s ohromným halasem jej v českých zemích publikoval a vždy po krátké době neslavně skončil, a od tématu utekl, aniž cokoliv dodělal.

R. Tesařík 13.8.2019 9:57

Re: Štěpánkovy seznamy

Vy nemáte neoblíbence?

R. Brzák 13.8.2019 9:57

Re: Štěpánkovy seznamy

Štěpánek je umanutý vůči "našívaší TV" - ovšem, že by prosazoval jedinou svou pravdu, to nikde nevidím. Možná by tomu tak ale bylo, jakmile by se dostal k moci a určoval trendy (například v tom ČT). To už se tak stává všem nám, savcům, že v mocenském postavení zblbnem...Zatím Štěpánek prosazuje naopak velmi demokratickou věc - zrušení ČT a její nahrazení jednoduše trhem. To je čistý důraz na svobodu a odpovědnost jedince, důvěra v lidi a kapitalismus.

Seznam ovšem nesepsal - nýbrž jen a pouze okopíroval ten, který vytvořili sami petenti - z čehož jednoznačně usuzuji, že jste vystrašen z Vámi předpokládaného záměru Štěpánkova nějak těmto lidem ubližovat. A přitom dělá Štěpánek jen to, co si sami petenti přejí - zveřejňuje jejich jména pod peticí...

F. Navrátil 13.8.2019 9:38

Komu postavit sochu?

Vedoucí 13. odd. ÚV KSČ Rudolf Hegenbart absolvoval řadu zahraničních cest do Mnichova a Švýcarska a od počátku roku 1989 se opakovaně snažil realizovat připravený puč proti Jakešovu vedení KSČ a dojednanou výměnu politické moci za moc ekonomickou. Ostatně, co si budeme povídat, držitelé moci ekonomické mají i moc politickou. Bylo to k uzoufání, sešlo se vždy pár set lidí, jen takový disidentský pšouk, který rozehnala pořádková jednotka SNB. Proto vzal Hegenbart režii akce připravené na 21. listopad do svých rukou. Shromáždění proběhlo pod osvědčenou hlavičkou SSM, agenti StB dirigovali průvod do trychtýře s policejními mlátičkami, vše natáčeno, dokumentováno a předáno ke zveřejnění. A jako jahůdka na dortu byla nasazena smrt studenta Martina Šmída na krví zalité československé vlajce. Na druhý den v Rudém právu Hegenbartův útok na Jakeše. Pak už to jelo jako na tobogánu. Lidé mrzli na náměstích a v kuloárech se pilovaly detaily privatizací. Studenti a disidenti byli pouhými aktéry ve hře, kde byl režisérem Hegenbart a za tím vším dosud neznámí producenti.

D. Polanský 13.8.2019 9:36

Dějiny již takové jsou,

mají své oblíbence a ty, co musí jít bokem. Tím bych se moc netrápil.

M. Valenta 13.8.2019 9:14

Re:

Klasická pozice českého klausovského chataře. Co jsme mohli dělat, když už to kolem takhle dopadlo, že.

K. Janyška 13.8.2019 9:07

V roce 1989 to samo. My, profesionální tzv. Supermanžeři

OF, jsme to je zúřadovali po republice. Havel napřed dobrý, pak k ničemu a VK skvělý prvních 6 let... Dzp.

M. Valenta 13.8.2019 9:03

Štěpánkovy seznamy

Pane Štěpánku, Vy si za svoji jedinou pravdu bojujte jak chcete. A já se bláhově domníval, že dobu sepisování a zveřejňování seznamů neoblíbenců, už máme za sebou. So geht das.

P. Kmoníček 13.8.2019 8:42

A jeden z nich,

kterého pro jeho charakter už mezi sebe nechtějí, si stále stěžuje a nesmyslně kritizuje.

E. Derat 13.8.2019 8:35

Vzpomínám jak byl před několika lety

Kocáb v OVM s nějakou peticí (už nevím jakou, pro jejich počet které Kocáb podepsal či inicioval se v tom už neorientuji). A chtěl, aby Zeman přijal čtyři zástupce těch petentů. Proti němu seděl chytrý Kmoníček jako zástupce Hradu. A Kmoníček řekl, jistě pan president je přijme, ale rád by si je vybral sám. A Kocáb skočil na špek a souhlasil. A Kmoníček začal číst jména : Kačer Donald, Fantomas atd. Kocáb stáhl ocas, sklopil ušiška a s ostudou opustil studio. Jo, takový význam mají internetové petice všeho druhu.

M. Němec 13.8.2019 8:32

Věčný repetent Štěpánek

se rozohnil doběla, že nějaký partě otiskují osobní vzpomínky na události listopadu 1989 a DOKONCE je otiskují v MFDnes.

To je ale drzost !!!

Partu vzpomínačů zavřít, MFDnes znárodnit a Štěpánka na Hrad.

Nejlépe Mírov.

A propos, Štěpánku, co tys dělal 17.listopadu 1989 ? Drnkals na kytáru v nějakym královohradeckym Klubu SSM ?

M. Mikulec 13.8.2019 8:23

Re: Majitelé Listopadu

Jaká zášť pana Štěpánka? Stačí si pamatovat události. Vždyť se dnes už zase přepisuje historie, a ti samí mafiáni z Prahy jsou vždycky nejchytřejší.

V. Církva 13.8.2019 8:23

Re:

Přesně tak, komunismus byl mrtvý. Taky si myslím že by skončil i bez Chartistů. Nejsem si ale jist hladkého průběhu bez Gorbačova. Myslím že má větší zásluhu než všichni ti rádobyumělci a rádobymajitelé Listopadu.

V. Církva 13.8.2019 8:20

Majitelé Listopadu

Možná z pana Štěpánka trochu mluví zášť. Ale, jinak souhlasím. Listopad sice tehdy uchopili výše zmínění lidé, dokonce možná pomohli nevěřit komunistům a dotáhnout to dokonce. Přesto není jen jejich. Většina studentů a občanů do toho nešla kvůli, ani díky nim, ale proto, že už jsme ten polomrtvý komunismus prostě nechtěli. Lidé snad nevěděli co je domokracie, ale podvědomě po ní toužili. A to i, nebo často právě bez výše zmíněných. Plakát - "Studenty ano, Chartu ne" nebyl tehdy ani teď ojedinělý názor.

Někdy píšu, že pokud bych v roce 77 nebo i dnes znal některé z Chartistů, podepsal bych "Antichartu" taky, tehdy i teď. Asi ji nepodepíšu, protože tam byli i lidé jako Duka, protože kumunismus je nesmyl a protože Charta 77 byla symbolem svobody. Teď nám někteří samozvaní majitelé Listopadu chtějí svobodu vzít. Asi je třeba proti nim podepsat Chartu 2019.

A. Reček 13.8.2019 7:33

Re:

Jen doplním, že totalitní režim u nás neprasknul jen pro nedostatek žádaného zboží v obchodech. Komunismu měli našinci až po krk za těch 40 budovatelských let.

R. Tichý 13.8.2019 6:59

Ja myslim, ze listopad by dopadl tak jak dopadl. Jednak to prasklo vsude kolem nas a za druhe-lid uz stval nedostatek toaletniho papiru, vlozek a cehokoliv dalsiho.