29.9.2020 | Svátek má Michal


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Věční petenti coby majitelé Listopadu

Stále stejná parta, stále stejná jména, můžeme jim říkat havloidi, pravdoláskaři, pražská kavárna, věční petenti nebo jinak. Na tom nesejde. Považují se za majitele jedné jediné správné pravdy, aktuálně se navíc stavějí do role jediných majitelů Listopadu 1989.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Houžňák 13.8.2019 21:23

Ostatně slovo "petent" mi vždycky připomene

francouzské slovo "péter", tedy vznešeně "vypouštět větry".

F. Houžňák 13.8.2019 21:22

No, v tom výčtu v článku JSOU majitelé té jediné,

správné, disidentské pravdy (třeba komunistka Šiklová), a, jak tenkrát při první volbě Zemana vykřikovali a ve volebních šotech se chválili, příslušníci téhleté elity národa, kterým ti ostatní burani nesahají inteligenčně a morálně ani po kotníky, tedy ti, kteří se za takové sami vyhlásili, a kteří se vždycky můžou vzteknout, když o nich někdo prohlásí, že je za žádnou elitu nepovažuje a že jsou to zpravidla nafoukaní a sebestřední komedianti, přisátí na státním cecku, bez kterého by se museli živit prací. Všechno takoví malí Havlové, považující se za něco lepšího a bojící se jakýchkoli voleb jako čert kříže.

V. Pavelka 13.8.2019 20:05

Re: No jo

Jak děti jsou všichni,paběrkují na poli které položil Gorbačov.Nebýt jeho, agonie Ruského Svazu", mohla být děsivá.

D. Mach 13.8.2019 17:51

Štěpánku, kdyby ses učil, tak ...

No pane Štěpánku, kdyby to v listopadu nedopadlo díky pravdoláskařům tak, jak to dopadlo, tak byste se nikdy neztrapnil v Radě pro rozhlasové a televizní vysílání a pravděpodobně byste jezdil s nějakou ze svých kapel zpívat angažované písně do Sokolova, aby vás soudruzi nechali hrát. Se svým vzděláním byste to těžko dotáhl výš. Takže můžete být pravdoláskařům vděčný, že jste se díky nim mohl angažovat v ODS a dostat se k dobře sypajícímu korytu.

K. Salajka 13.8.2019 17:27

Váš nesouhlas

s kádrováním hrdinů listopadu je oprávněný. Je bohužel provázený Vaším sdělením, kde naznačujete, že se 17. listopadu účastnili někteří svévolní umělci. Takže pokračujete kádrováním.

V principu ale souhlas - bylo legrační, když z oslavy 17. listopadu na počest Drahoše byl vyloučen Michal Horáček, který tam tenkrát opravdu byl.

Navrhuji vzít si příklad z Němců a Francouzů. Ti si padli kolem krku a teď spolupracují bývalí nepřátelé na likvidaci všech svých bývalých spojenců - založili si na to firmu (EU).

F. Houžňák 13.8.2019 21:25

Já teda nevím, ale kde podle vás autor naznačuje,

"že se 17. listopadu účastnili někteří svévolní umělci"? Já tam nic takového nevidím.

J. Hoeger 13.8.2019 15:32

P. Svobodný

Psal jsi o svém bratrovi?

P. M 13.8.2019 19:39

Re: P. Svobodný

ne o tobě, drzý a nevychovaný hegře.

J. Lepka 13.8.2019 14:07

Štěpánku, račte být ocas.

Navíc ani nemusíte usilovat o to, být směšný, vy už jste. Ovšem největší sranda je, že z toho osočujete všechny ostatní.

P. M 13.8.2019 14:14

Re: Štěpánku, račte být ocas.

jen jestli nepíšete spíše o vaší drzé a nevycválané osobě!

V. Novák 13.8.2019 15:23

Re: Štěpánku, račte být ocas.

Lepko, račte být zpovykaný a směšný bezocas.

J. Lepka 13.8.2019 17:40

Re: Štěpánku, račte být ocas.

Děkuji, ozvali se ti praví.

P. Neubauer 13.8.2019 13:39

Je smutné

když si 30 let od listopadu nedokážeme, jako národ přiznat, oficiálně, že revoluce OK, ale trochu ten národ někdo nakopl. Pokud by nebyla akce s mrtvým studentem, nestalo by se zřejmě asi zase nic. Takových mlátiček bylo. Takže ten Zifčák, co tam ležel, tomu opravdu pomohl. Že se to pak komančům vymklo z rukou je věc jiná. Je mnoho indicií, co tomu nasvědčují. Odpověď je bohužel v Moskvě.

V. Novák 13.8.2019 15:27

Re: Je smutné

Takových mlátiček bylo, ale mlátili "obvyklé podezřelé" - a o ty se málokdo zajímal.

Ale když zmlátili na jednu hromadu obyčejné studenty, kteří se nějakých opozičních akcí běžně neúčastnili - tak to nadzvedlo i táty kdesi v Horní-Dolní "Mámo - co si to dovolujou, mlátit tu naši holku!?! Ta přece nikdy nic zlýho neudělala!!!".

Bylo ovšem geniální ty studenty vytáhnout na legální akci - a pak je odvést pod obuchy.

M. Pivoda 13.8.2019 12:36

Tato varianta Sametové revoluce je nejpravděpodobnější

Na přání a myslím i pokyn z Kremlu:

Autor: P. Boháč Datum: 13.8.2019 10:21

Toto potvrzuje pamětník oněch dob, tzn. já osobně.

Vězte, že někteří dobře informovaní pracovníci StB (nikoliv ale všichni!) se připravovali na politickou změnu již dlouho před listopadem 1989. A v předstihu proto hledali pro budoucí hladký politický přechod své budoucí bílé koně. Já jsem jim tehdy nevyhověl. Proto v této zemi mi není dovoleno svobodně promluvit, ani 30 let po tzv. Sametu.

D. Mach 13.8.2019 17:55

Re: Tato varianta Sametové revoluce je nejpravděpodobnější

Mezi ty dobře informované pracovníky StB, kteří se na změnu připravovali, počítáte i pána Andreje Babiše?

V. Čermák 13.8.2019 18:47

Re: Tato varianta Sametové revoluce je nejpravděpodobnější

Pan Babiš byl jistě jakožto dobrý odborník dobře Profesně informován. Jestli byli pracovníci zahraničního obchodu informováni i ideologicky netuším. V prvé řadě zřejmě nebyl ani vědomým pracovníkem STB. Pod jejich kontrolou ovšem byl jistě...

D. Mach 13.8.2019 21:21

Re: Tato varianta Sametové revoluce je nejpravděpodobnější

Nebyl vědomým spolupracovníkem StB? Proč slovenské archívy tvrdí opak?

R. Brzák 13.8.2019 21:32

Re: Tato varianta Sametové revoluce je nejpravděpodobnější

on sám v jednom rozhovoru přiznává, že věděl o tom, že patří k STB - obhajoval to normálními ekonomickými zájmy státu...

J. Ptáček 13.8.2019 10:29

Můj šálek kávy

Uvedený seznam zahrnuje mně známé režiséry, filmaře, zpěváky, lékaře, skvělého fotografa a tak můžu pokračovat. Za některými toho je méně, za jinými více. Ani jednoho z nich osobně neznám. Co užitečného vykonal pan Štěpánek nevím, o ničem jsem dosud neslyšel, o něčem převratném už vůbec ne. Přece jen bych se asi cítil lépe mezi dehonestovanými, než u šálku kávy s panem Štěpánkem.

V. Čermák 13.8.2019 12:09

Re: Můj šálek kávy

No v podstatě máte pravdu v tom, že Štěpánkův seznam obsahuje známé režiséry, skvělého fotografa a další více, či méně známé umělce. Já osobně proti jejich umění nemám nic, než chválu. Ale ta popularita jim zřejmě stoupla do hlav natolik, že se začali povyšovat nad obyčejné lidi, kteří jistě také jejich umělecký talent oceňují. A tak se stalo, že tito Umělci sami sebe nazvali elitou, která má právo radit normálním lidem, co si mají myslet a co mají dělat a co né. Sami sebe ustanovili majiteli jediné správné Pravdy. Navíc se velmi zlobí a mnozí jsou i vulgární jen proto, že si normální lidi pořád myslí a dělají co sami chtějí. Toš tak, pane Ptáčku. Štěpánek s tím nijk nesouvisí, pouze tyto skutečnosti konstatuje.

J. Ptáček 13.8.2019 13:36

Re: Můj šálek kávy

Nevím, asi tomu nerozumím. Jestli pan Štěpánek pouze konstatuje skutečnosti tím, že lidi, kteří něčeho dosáhli, označuje za "směšné komiky, kteří na tom usilovně pracují", je to ubožák. A nazývat třeba nesmírně skromného fotografa Jindřicha Streita elitářem? Toho, který fotografoval tisíce těch nejchudších a nejbezbrannějších? Pan Štěpánek nekonstatuje, ten jenom a jenom uráží ty, kteří něco odvedli, a z nichž někteří politici nebo novináři dělají lepšolidi. Vás se to netýká. Píšete slušně, jen holt fandíte jedné straně. Nic proti tomu.

F. Brabec 13.8.2019 13:40

Re: Můj šálek kávy

Tím věčným podepisováním petic a hlásáním jediné správné pravdy se mi jeví býti také směšnými. Nijak to nesouvisí s jejich profesní kvalitou. Ale to už psal pan Čermák.

V. Pavelka 13.8.2019 20:23

Re: Můj šálek kávy

Jak se v TV24 rozčiloval Vondra, jak mu nějakej novinář chce ukrást sametovku ,tenhle celkem rozumnej pán,mě přišel jak zpovykanej, pěkně po pražsku..Jak vám z toho sluníčkaření vypadl humor, je to v háji.

F. Houžňák 13.8.2019 21:30

Možná byste si to měl přečíst ještě jednou,

ta partie zní "Nejhorší, co se může každému stát, je, že je směšný. Tihle komici na tom pracují vskutku usilovně.". Nejde o to, čeho tihle lidé kde dosáhli, dosáhli-li tedy. A pokud fotograf fotografuje "tisíce těch nejchudších a nejbezbrannějších" (nejspíš proto, aby si těmi fotografiemi vydělával na živobytí, když je ten fotograf), nevypovídá to nic o jeho skromnosti či neskromnosti, aniž o čem jiném, kromě toho, že měl asi čuch na to, co dobře prodá. Nic proti tomu.

P. Brich 13.8.2019 10:21

Na přání a myslím i pokyn z Kremlu

Společná večeře generála StB Lorence s generálem KGB (už nevím, jak se jmenoval) jako na potvoru zrovna 17. listopadu (pane Navr8tile) jistě nebyla náhodná. Role Hegenbarta a naplánovaný vývoj povolené demonstrace byly už připomenuty.

Naplánována byla perestrojka. Proto také v prvním návrhu vlády bylo 11 komunistů. Nečekala se ale taková masová účast na následujících demonstracích. A rozfoukání ohně do celé ČSSR. Tak KSČ stáhla ocas a v dalším návrhu vlády byl už jen komisař - loutkovodič Čalfa.

Ovšem soudruhům , jak zpočátku potřebovali účast ulice, se to vymklo z rukou. Objevil se jakýsi Klaus a kormidlo otočil směrem k normálnosti - ke kapitalizmu. A dodnes mu to nemohou mnozí zapomenout.

J. Svoboda 13.8.2019 10:10

Já taky jednoho znám. Jeho "práce" stála 10miliard.

R. Brzák 13.8.2019 10:15

Re: Já taky jednoho znám. Jeho "práce" stála 10miliard.

takže znáte i výrok soudu, který toho pána v této věci zprostil viny natolik plně, že dokonce nyní úspěšně bojuje u soudu za satisfakci (nejen finanční)...

R. Tesařík 13.8.2019 10:31

Re: Já taky jednoho znám. Jeho "práce" stála 10miliard.

Proč by se tím zabejval. Stačí vykřiknout.

P. Brich 13.8.2019 12:23

Re: Já taky jednoho znám. Jeho "práce" stála 10miliard.

169 je všechnoznal, ale p*d věděl.