26.10.2020 | Svátek má Erik


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Vážené Miliony chvilek...

Je mi přes 80 let, tak mi zamrazilo po těle, když jsem opět po mnoha desítkách let slyšel výzvu odsouhlasenou davem 250 tisíců lidí na Letné, aby se premiér zbavil Agrofertu a nic už nebude ohrožovat naši svobodu a demokracii.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 107, poslední: 24.2. 2020 19:10, přehled diskusí

D. Mach 23.2.2020 19:46

Někteří lidé si už asi nezvyknou na to, že v demokratické společnosti neexistuje stav, kdy se jde k volbám a pak se musí čtyři roky držet huba a krok. V demokracii se každý může vyjadřovat ke všemu, co se ho jako občana dotýká. A nevím co je špatného na tom, že se sejde čtvrt milionu lidí a svůj názor vyjádří společně. To že nám opět vládnou bývalí komunisti a premiérem je dokonce estébák, to mi třicet let po deinstalaci vedoucí úlohy strany a odsunutí okupačních vojsk fakt vadí. Není to napadání demokracie, jen mi to opravdu vadí!

J. Kalina 23.2.2020 20:05

hergot, mám nějakou diskutující slinu takže: Komunisté nám vládnou od listopadu 89. Byl jsem v OF a pro předvolební shromáždění naše TJ poskytla pro shromáždění sál sokolovny. Přišel se mnou vyjednávat pan UHL, který na dotaz jak je politicky orientován řekl, že je revoluční trockista. Ti byli tak vlevo, že je honili "normální" komunisté. Takže jsem to OF vzdal. Nacpali se tam komunisté z 68 roku, nacpali se sociální demokraté a) co byli od 48 roku s nimi NF s nimi a sociální demokraté co co byli před měsícem ještě komunisty. Je dobré si uvědomit, že "nahoru" se cpou lidé co mají tu touhu se tam cpát a s tímto vědomím se dívat a posuzovat i osoby co se nahoru derou nejen přes ANO, ale i Přes milion chvilek. Po roce 1948 se mnoho komunistů divilo (to byli ti šťastnější) jak s nimi rodná strany zatočila. Co jsou ochotni tací lidé spolknout je krásně vidět na osudech G. Husáka.

V. Církva 23.2.2020 20:16

Jak Vám píše i pan Kalina. Komunisti vládnou už od roku 1989, s výjimkou Havla, Klause a několika dalších. Z těch dalších, lidi jako Hapka nevládnou naštěstí. Skoro polovina Chartistů byli bývalí komunisti. Babiš se od těch ostatních politiků moc neliší. Vadit Vám tak měly už předchozí vlády. Co se týká STBáka Babiše, sdělte co konkrétně udělal, koho podrazil, pokud někoho takového znáte, dal bych i pokyn k vyšetřování Babiše. V análech STB asi byl jako každý kdo pracoval v zahraničí, ale zajímá mne komu konkrétně ublížil.

Komunismus byl špatný. Nejhorší v 50 tých letech ale nikdy dobrý, i tak většina lidí komunismus tolerovala. Ale s tím už moc nenaděláme. Vadí mi proto "modernisté" noví. Radši Babiše než třeba Piráty. Brojíte proti nim, tak jako proti Babišovi? Pokud ano, je to vpořádku.

Š. Hašek 23.2.2020 22:12

Malinko jste nepochopil, že Minář není volič/občan, ale nevychovaný fracek/anarchista, který na Letné ječí:

Premiér ven!!!

K. Loucký 23.2.2020 19:27

Už první věty "aby se premiér zbavil Agrofertu a nic už nebude ohrožovat naši svobodu a demokracii" neodpovídají skutečnosti, a všechny další vývody, počínaje soukromým vlastnictvím, jsou pak logicky mimo. Tomu se odborně říká "slaměný panák" - překroutit původní sdělení a pak proti němu vést polemiku. Možná to autor ani nedělá schválně, na "hodnotě" jeho argumentů to ale nic nemění.

Milion chvilek a statisíce lidí, kteří je podporují, vyjadřují svůj názor. Vyjadřují jej slušně. Žádné "zpochybnění voleb" to není. Kdo to tvrdí, podává jen svědectví o své vlastní představě o demokracii. To je ale právě taková "demokracie", kterou si Milion chvilek a mnoho dalších lidí nepřejí. Asi netřeba připomínat, že demokratickými volbami se k moci dostali jak Hitler, tak i českoslovenští komunisté.

J. Kalina 23.2.2020 19:52

za to nemohou demokratické volby, ale to že noviny, film, televize a intelektuálové - rozuměj elita, které lidi věřili - propagovali naprosté hovadiny a tolerovali násilí. Ve volbách pak jen už dostal hlasy. Mimochodem Hitler nebyl mezi prvními kdo v Německu požíval násilí, byli to komouši. Měli velký zdroj inspirace v Rusku (posléze SSR, SSSR).

V. Církva 23.2.2020 20:26

Zpochybňování voleb je to proto, protože z MiChPrDů vychází ultimata. Zvolíte Křečka, budeme protestovat, neodstoupí Babiš budeme... Většina lidí, přes 9 milionů sedí doma, a zdá se že s Michprdy nesouhlasí. Takže čistě fylozoficky vzniká nátlak uřvaného davu. Bohužel třeba v Německu ukazuje AntiFa, že to funguje stejně jako fašizace za Hitlera. Dav, media socialistů natlačil politiku tam, kde vůbec neměla být.

Za Hitlera se ukázalo kam až může tato "pouliční demokracie" přerůst. Druhý extrém by ale byl uliční formu demokracie zakázat. Proto jsou samozřejmě akce Michprdů legální.

Takže, je legální aby demonstrovali, mimo to, že je to ale hloupé, je to inflace protestů (protestovat má rozum proti věcem podstatným jako třeba islamizace ).

L. Netolická 23.2.2020 20:48

Pane Církvo, každý má zatím právo protestovat proti tomu, když se mu něco nelíbí. A problém Babiš oligarcha v politice sahající po absolutní moci je obrovský problém. Každý politik, který odstoupil kvůli prohřešku by odstupovat neměl, protože by mohl vykřikovat, že ho chtějí vyštvat z politiky?Takže politici na špici by měli být po vzoru Babiše neodvolatelní? Nebo má náš premiér hroší kůži a nikdy neodstoupí, jak prohlašuje. Díky Milionu chvilek nemá Babiš stát totálně pod kontrolou. Zbývá ČT,snad NSZ Zeman a má to v kapse. Díky Milionu chvilek se bojí zajít rychleji dál,milion lidí v ulicích by mohl mnohým otevřít oči.

L. Netolická 23.2.2020 18:30

Pane autore článku, začala jsem číst a hned na úvod čtu, že lidé na demonstracích Mil.chvilek požadují, aby se premiér zbavil Agrofertu a vše bude v pořádku. Nemusí se zbavovat Agrofertu, stačí, když v důsledku svého obřího konfliktu zájmů nebude pobírrat nenárokové dotace, pobídky atd., jelikož má vliv na jejich toky, přidělování atd. Dnes už státní správa pracuje ve prospěch Agrofertu a proti nám občanům,tak to už má ošéfované. Neboli, na určitých místech má své lidi, kteří mu hrají do karet a on pomalu, aby si toho moc lidí nepovšimlo, bere stát do své moci.U nás už není férová politická soutěž, jelikož Babiš má neomezené prostředky, nakoupená nejvlivnější média a hnutí, které ho poslouchá jako jeden muž. Oligarcha přebírá stát a budeme na tom jako v Rusku, Ukrajině atd. Oligarchizace politiky je vždy velmi nebezpečná, obzvláště když v čele stojí člověk, který nemá žádné zábrany, stud, kudy chodí tudy lže a balamutí lidi, kteří si nedokáží kompletně představit kam nás vede a co to vše bude pro nás znamenat.Děkuji Milionu chvilek, že bojuje za naši svobdu a demokracii.

M. Panter 23.2.2020 19:50

Nenarokove dotace činí ročně asi 250-300 milionů Kč a nijak ve výši nevybočují z předchozího období . Ale vezmu to jinak - kde jste všichni byli , když Kalousek z pozice své funkce prosadil jako prostředníka pro nákupy armády svého velmi blízkého přítele zbrojare hávu - tehdy majitel omnipolu . I evropská komise na to poukazovala jako na nestandardnost...To byl střet zájmů přímo ukázkový , ale stádo nedostalo pokyn , tak mlčelo , že .

PS- jen nákup letadel Casa přišel kvůli prostředníkovi o 800 milionů dráž .

L. Netolická 23.2.2020 20:05

Pane Pantere, pokud víte o jakýchkoli nekalostech, máte povinnost to ohlásit. Nemyslete si, že Babiš nemá informace a že kdyby Kalousek dělal něco protizákonného, že by to nepoužil. Už dávno a velmi rád.

J. Kalina 23.2.2020 11:35

- v politice jsou strany, které hájí určité zájmy a jiným odporují = jsou permanentně ve střetu zájmů = základ politiky

- Babiše s jeho AF před vstupem do politiky neznala většina těch co ho nenávidí a i většina těch co ho nyní volí a přesto dávno před vstupem pobíral dotace

- kdyby nevstoupil do politiky o Čapím hnízdě by národ nevěděl. Takových projektů podobně chytráckých je mnohem více.

- představitelé nynějších opozičních stran jednotně před volbami vystupňovali "protibabišovství" a vsadili úspěch na jednu kartu, že po volbách nemohli s ním vstoupit do koalice bez ztráty tváře. Takže to byly ony??? kdo má na svědomí tuto levicovou vládu

- soudím, že jim Babiš vadí především tím, že nepochází z jejich dvorku (kamarádů co spolu mluví) a má jiné zdroje potřebná pro chod ANO a nemusí si s nimi ruce mýti ač i on je má špinavé

Š. Hašek 23.2.2020 11:41

Hodně z toho, co jste napsal, ihned podepisuji.

V. Církva 23.2.2020 15:00

Jasně. Souhlas.

L. Netolická 23.2.2020 18:10

Pane Kalino, politické strany soutěží mezi sebou a dle svých volebních programů. Tam nejde o střet zájmů. Pobírat dotace před vstupem do politiky je v pořádku, pobírat je a mít vliv na jejich toky v pořádku není. To by si kdejaký filuta oblbnutím lidí zařídil také. To, že by se o podvodu na Čapím hnízdě nevědělo pokud by nešel Babiš do politiky, to nic neřeší. Babiš musel vědět, že jako člen vlády či dokonce premiér bude pod drobnohledem a pokud má kostlivce ve skříni,nemá co v politice pohledávat, jelikož vdemokracii novináři, ti skuteční, na toto poukazují a brání nás před někým, kdo by pro sebe chtěl více moci než mu náleží. S člověkem jako je Babiš, s jeho velmi pestrou minulostí,obvinění z podvodu na ČH, konflikty zájmů, STB, lhaní, manipulace, populismus atd je hanba jít do koalice. Není vinou jiných stran,že poté, co poznaly jeho metody a výše uvedené, že nechtějí do koalice.Já bych se mu také vyhnula obloukem.

J. Kalina 23.2.2020 19:41

paní Netolická, Babiše jsem nevolil a nebudu a je konfliktu zájmů, ale když jste takto reagovala, přidám ještě pár názorů: a) dle mne je mnohem obludnější, když opoziční politik přizná, že by se o Čapím h. nemluvilo, kdyby nešel B. do politiky. To je přeci mnohem obludnější než že se někdo nečestně napakuje. To je, že nejeden hajzl je schopný to tolerovat a mlčet o tom, hlavně když jim takový miliardář neleze do kurník ve kterém hodují už oni! b) Babiš více vydělával dříve tzv. mimo politiku, tj. když z pozadí ovlivňoval jiným způsobem (= drobky ze stolu pro ty co ho nyní kritizují, asi jim vyschlo) např % zvyšování obsahu bionafty v normální a výši dotace na toto zvýšení c) řval jsem nad dotacemi všeho možného ještě před Babišem v politice a dodávám, že on není v oboru, který to tady nejvíc dodělá.

d) Kdyby Čína byla v EU a řídila se jejími pravidly, rostla by asi tak rychle jako rosteme my. Prostě nelze se dostat na vyšší úroveň států, které jí dosáhly s jinými zákony a nyní, když tuto úroveň mají a zákony si tomu uzpůsobily, tak my nejdříve přijmeme tyto jejich nová pravidla a pak se divíme, že nedoháníme! Už se například občas v TV někdo zmíní, že fotovoltaika je těžký průšvih a přesto se zavádí nové dotace na fotovoltaiku na střechách domů, kde je to ještě větší průšvih. O šílenství s elektromobily ani nemluvím. Proč se třeba bojuje proti kůrovci, když je to tak žádoucí brouk v Šumavském NP?

Zkuste se zamyslet proč se nesoudí o zmařené investice ČEZ a majitelé klasických elektráren a spousta dalších firem (třeba automobilových)? Asi se jim zacpala huba penězi = platíme elektřinu co se vyrobí z obnovitelných zdrojů a nejspíš i tu, kterou by vyrobili majitelé klasických elektráren když zrovna svítí a fouká a oni nedodávají kolik by mohli..

L. Netolická 23.2.2020 20:32

Pane Kalino, co je na tom divného, že když jde někdo do politiky, že začne být pod drobnohledem a vypluje na něho např. kauza Čapí hnízdo? Kdyby nešel do politiky, tak se o něj a Č. hnízdo nebude nikdo zajímat, pokud by to nikdo nežaloval. Vy stále nechápete, že Babiš oligarcha v politice,je velmi nebezpečný element,který hraje na sebe, lidi oblbuje. Copak si můžeme dovolit, aby si oligarcha přizpůsobil zákony svému podnikání, s ostatními si udělal pakt o neútočení, ovládal celostátní média, to už jsme pomalu v Rusku! A tam skončíme, pokud ho nikdo v jeho tažení ovládnutí celého státu, nezastaví.Na bionaftě bohatne Babiš, on si to proloboval, z toho má největší zisky, i proto do politiky šel. Čína jako celek a jak se mají obyčejní lidé, to nemůžete srovnávat s EU. Tam jsou velké rozdíly mezi chudými a bohatými a navíc je to totalitní stát.Já bych tam žít nechtěla, pro mne svoboda a demokracie je nenahraditelná ničím.O ČEZ se bohužel nezajímám, takže nemám informace.

J. Kalina 24.2.2020 9:54

Bože můj. Tak je lepší mít v ČR Čapí hnízda (dotace s podvodnou manipulací), ale když dotyčný nepůjde do politiky, tak se to blbečci (tj. my) z TV nedozví. Tolerance prasárny, pokrytectví !!! Čínu a EU jsem zmínil jako kontrast a dodám: byl jsem několikrát služebně v 90 tých letech v EU institucích a bylo to i finančně výhodné. požádal jsem šéfy, aby mne tam už neposílali nebo tam dám někomu do držky. Tam se totiž kradlo dle zákona, tedy vše legální, ne jako u nás, kdy se kradlo při privatizaci proti zákonu tj "sportovně". Jen se podívejme např. na fotovoltaiku.

Jakékoli dotaci předchází loupež peněz státní mocí. Tyto peníze přerozdělují lidé, kterým ty peníze nepatří, ale tečou jim před očima a tak někteří neodolají a ten penězovod navrtají a přicucávají. Když vypukla aféra s metanolem, honili se ti co ho prodávali jako etanol ve flaškách s rumem a pod. Nikde jsem nezaslechl: je tak vysoká spotřební daň, že není divu a někdo neodolal a začal prodávat ETANOL - lihoviny načerno. Pokud neplatil SD, tak se mu to bohatě rentovalo. Mám si myslet (a i vy), že ti švindlíři přimíchávali tem metanol schválně?? Že by takoví blbci? Vždyť tím na sebe jen upozornili. Bych tipoval, že jim to někdo podhodil schválně, aby je dostal z trhu. Zvolil tuto cestu neb oficiálně nemohl, asi i zavedené firmy část lihovin vyráběli z etanolu, který nebyl zdaněn spotřební daní. taková vysoká spotřební daň je vlastně dotace naruby a dělá v ekonomice i podobnou paseku a generuje lidi, kteří se snaží takovýchto zákonů využít pro sebe. Ale je to marný, je to marný. Hlavně kvůli lidem, kteří vidí spoustu dobrého a užitečného na takovýchto "obezličkách" a ještě je podporují, aby pak odsuzovali ty největší excesy vystrčené na povrch, aby si mysleli, že mají nějaký vliv nebo zásluhy. když už nás někdo oblbuje a obírá od rána do večera není špatné si to aspoň uvědomit, ale zase z toho nedostat vředy.

L. Netolická 24.2.2020 12:59

Do politiky mají vstupovat lidi s čistým štítem a proto je jen dobře, že se odkryl podvod s Čapím hnízdem. Ještě tam pokračuje šetření ohledně reklam. Bylo by báječné, kdyby se odhalily všechny podvody, ale to není možné. Když už zde máme Babiše a vidíme názorně kdo je, musíme se mu postavit nebo on nám vezme všechnu svobodu a demokracii. A nepíšu, že je lepší, abychom se nedověděli o Čapích hnízdech, ale je lepší, když půjde do politiky člověk bezúhonný a my se nebudeme bát, že nás připraví o všechnu svobodu a demokracii a korupci povýší na toplevel, sám sobě kmotrem. Když tento člověk získá absolutní moc, nikdo se už o Čapích hnízdech jeho a jeho lidí nedoví.

V. Církva 23.2.2020 20:05

Tak konflikt zájmů je špatná věc. Jsem proti němu a Babiš v konfliktu je.

Průšvih je ale to, co píše i pan Kalina, přes nastrčené osoby jsou v konfliktu zájmů prakticky všichni významní podnikatelé. Babiš je jako předseda vlády naopak pod větším drobnohledem. Takže hon na Babiše je pokrytectví a nenadarmo hodně zveličené EU. Dnešní Západ je totiž jedno velké pokrytectví. My se teprve učíme....

L. Netolická 23.2.2020 20:59

Jedná se, p. Církvo, o konflikt zájmů politiků ve vládě a týká se to Babiše a Tomana. Babiš je sice pod drobnohledem, ale jde za svým bez skrupulí, čili NIKDO ho nedonutí ze svého chování vyvodit jakékoli důsledky. Toto v politice jsme tady ještě nikdy neměli po převratu. Druhý převrat nastal shozením Nečasovy vlády za každou cenu a jsme v obrovském průšvihu.Kdo se o to postaral, můžeme se dohadovat.

J. Anděl 23.2.2020 8:51

Demonstrace není nedemokratická činnost a Chvilky nesvrhly vládu. A nesvrhnou, pokud vojensky neobsadí parlament, nebo tak něco.

Požadavky a výstupy Chvilek v souhrnu nechápu, nesouhlasím s nimi, připadají mi v některých případech až absurdní, v některých drobných případech asi souhlasím.

Ale nebudu míchat souhlas/nesouhlas (nebo třeba respekt/disrespekt) s tímhle hnutím s tvrzením, že nějak překračují rámec demokratických procesů v ČR.

Š. Hašek 23.2.2020 11:39

Ale samozřejmě .....

Pokud se sejde 65% občanů obce před radnicí ..... a požaduje po radních autobusovou zástávku ještě taky u zastávky vlaků ....... nic proti tomu.

Pokud se sejde 100 000 voličů (nepočítám batolata, školáky, pubescenty mezi voliče), v úvod roztrhají Ústavu ČR, a potom požadují demisi premiéra ..... není to poněkud -ementní??? Ale byli v ČT09, že?

Když dva dělají totéž, není to totéž.

V. Církva 23.2.2020 15:03

Rámec zákonný, dle mne, co neznám ekonomiku MICHPRDů nepřekračují. Rámec zralého rozumu, především ti co toto "nadužívání" demokracie podporují evidentně!

T. Kohout 23.2.2020 6:55

Dav je ta nejhorší forma člověka.

J. Anděl 23.2.2020 8:54

S ohledem na historické i současné zkušenosti lidstva s jednáním (a ničením a vražděním) davů jsou demonstrace Chvilek hodně pod kontrolou a kultivované.

Š. Hašek 23.2.2020 11:52

I opilecké blábolení může být "hodně pod kontrolou a místy veselé".

Nemám na podobná srocení čas ..... protože zvelebuji vlast naší, i pro spoluobčany (každým zvelebením mi zvednou daň). Nakonec to je tak, že právě já (ale i jiní) platím umělecké granty Geislerové a to nestudování Mináře. A Svěrák mi řekne, že nejsem občan ......

Zkráceno.

J. Anděl 23.2.2020 15:20

Myslím, že se v zásadě shodujeme. A díky jinde za připomenutí, jak to bylo s trháním ústavy - šlo o symbolické ukázání toho, co podle nich dělají ti, proti nimž demonstrují.

Tady mě zaujalo, co píšete o Svěrákovi. V jaké souvislosti koho označil za ne-občana?

Chvilky neobhajuji myšlenkově. Jen mi nepřipadá věcně správně psát o nich jako o ohrožení či ničitelích demokracie. Nebo že demokracii nerespektují. Podle mě je to mylný argument.

Š. Hašek 23.2.2020 17:44

Pokud Svěráka pečlivě sledujete, tak ve svých vstupech do politiky/nepolitiky vlastně jen kádruje. A sortuje. A kárá!

Uznávám, že velice fikaně.

Fikaně, protože školy má, za Husáka mohl tvořit .... a z těch, co hákovali jako on, dělá málem bořitele "odkazu listopadu".

Od podobných se držím dál ......

Nemá nikterak vztah k "Cimrmanovi" ......

J. Anděl 23.2.2020 21:48

Já jeho vstupy do politiky nesleduju. Viděl jsem onu nechvalně slavnou předvolební debatu se Zemanem a nelíbilo se mi to, zklamalo mě to.

Filmy, divadelní hry atd. se mi líbí.

Nesleduju politické názory umělců. Neužil bych si pak tu jejich tvorbu. Mám to tak univerzálně. Nesleduju, co říkají aktivistické zpěvačky a zpěváci, progresivističtí herci a herečky, ať u nás nebo v Hollywoodu.

Jedinou výjimkou je asi Karel Kryl, ale to bude asi tím, že podle mě dokázal vystihnout život (spíš, než že by šlo o politické proklamace).