7.12.2021 | Svátek má Ambrož, Benjamin


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: V hlavě i v údech

Je a ještě bude na to téma proléváno nemálo inkoustu - dnes především elektronického. Osobnost, jakou byl charizmatický kazatel, reformátor a především člověk, který svým životem i smrtí podal důkaz opravdovosti toho, co hlásal, si tu pozornost jistě zaslouží.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Vaclavik 2.7.2015 10:48

Proc v tak udajne ateisticke zemi

propirame cirkevni rozkoly a oslavujeme cirkevniho mucednika? Snad ze nam prijde Husovo nabozenstvi paganske, jako priklon k nejakemu prirodnimu bozstvu? Ale to byl jen styl, uctivani boha bez zprostredkovani otalarovanych prelatu s pozlacenymi berlemi, provozujicimi cirkev jako franchise. Husuv buh byl stejne iracionalni, mysticky, jako ten papezuv, nikoli pozdejsi buh Einsteinuv, napriklad. 

To dohadovani nize zde v diskuzi, nechci rici primo hadani, me prijde jako debaty ve spolecnosti Sherlocka Holmese, kdy se pretrasaji vselijake nesrovnalosti v ruznych udajich, kdy jsou dila Doyleho analyzovana do mrte, stejne jako se analyzuje bible, a jde o uplne stejnou vec, fiktivni dilo, jen v pripade biblickych povidek tomu analyzatori doopravdy veri, narozdil od tech badatelu nad Holmesovym a Watsonovym zivotem. Ale je to uplne stejne, kdyz se bada nad zivotem Jezise.