19.1.2022 | Svátek má Doubravka


SPOLEČNOST: Umučíš kočku, půjdeš bručet...

8.3.2008

... zabij člověka, budeš hrdina

Obojí mělo své dozvuky v minulých dnech. Za zabití kočky hrozí jejímu mučiteli až dva roky vězení natvrdo, za trýznivé omráčení, podřezání a zastřelení šesti osob u nás i na útěku v bývalé NDR dostali pachatelé pamětní medaili předsedy vlády ČR.

Bylo to tak...

Moravská omladina si uspořádala zahradní párty, opila se, pak opili i potulnou kočku a poštvali na ni psa bojového plemene. Když už měla psí obluda trhání živého zvířátka dost, rozšlápl nebohé kočce jeden z mladíků hlavu. Cynik. Aby se prý tolik netrápila...

Pražská skupina mladíků si počátkem 50. let minulého století usmyslela, že bude bojovat proti komunistickému zlořádu. Začala přepadávat policejní stanice, pálit stohy slámy, ozbrojovat se a loupit peníze, aby měli zač vést boj proti totalitě. Zadarmo přece ani třetí odboj nehrabal...

Pak se rozhodli po řadě sabotáží napodruhé uprchnout do Západního Německa, narukovat tam do armády a pomáhat jí bojovat proti Gottwaldovu zlořádnému režimu. Cestou se jim však připletl do cesty jeden policista, kterého trýznivým způsobem zabili, obdobně dopadl i civilní pokladník, vezoucí výplaty. Postup byl jasný: omráčit a pro jistotu ještě podříznout jako králíka.

A pak dalšímu vystřelili oko, prostřelili hrudník, až se dostali konečně do země zaslíbené - vysněného Německa, kde v rámci svého zastřelování odpráskli ještě pár tamních vojáků, kteří si je dovolili jako narušitele státních hranic pronásledovat.

Až teď, konečně po skoro šedesáti letech, dostali vytoužené premiérské vyznamenání. Za statečnost...

Inu, zabít kočku je děs, zabít člověka je hrdinství... Možná srovnávám nesrovnatelné. Asi to bude tím, že jsem staromódní; pacifisty považuji za svéprávné bytosti z rodu homo sapiens a ctím Desatero, hlavně jeho páté přikázání: Nezabiješ...!

A věřím psychologům, kteří mají pro brutální mnohonásobné vrahy jedinou diagnózu; psychopatičtí jedinci s vážnou poruchou osobnosti...

Bretislav-Olser.enface.czOpět jsme to roztočili: Ohlédnutí za Vánočním kolotočem v roce 2021
Opět jsme to roztočili: Ohlédnutí za Vánočním kolotočem v roce 2021

Vánoční kolotoč se stal nedílnou součástí eMimina. Letos si už po třinácté naše uživatelky vzájemně poslaly dárečky, které opět udělaly velkou...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.