26.10.2021 | Svátek má Erik


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Ublíženost

V květnu budeme mít možnost jít k volbám do Evropského parlamentu. Nemohu napsat „půjdeme k volbám do EP“, protože minule přišel k těmto volbám jen zhruba jeden z pěti oprávněných voličů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 20.2.2019 5:18

Anticharta LP 2019

J. Kanioková 20.2.2019 5:16

Anticharta LP 2019

J. Kanioková 20.2.2019 5:32

Nejdřív že nic, teď 2x

J. Friedlaender 19.2.2019 18:29

Naprosto přesné

Naprosto přesné, ale asi marné. Česko, jsouc si vědomo hrubé chyby, totiž poválečného uplatnění kolektivní viny, s nímž na západ od Labe a Šumavy nesouhlasí nikdo na světě, se bude vždy tisknout k tomu dubisku. Třeba tisíc let.

V. Petr 19.2.2019 20:28

Re: Naprosto přesné

Budete se divit, ale princip kolektivní odpovědnosti, ne viny, je naprosto běžnou věcí. Bez toho by svět VŮBEC NEFUNGOVAL! Kdo s lotry jezdí, s lotry visí.

V. Petr 19.2.2019 20:35

Vina sudetských NĚMCŮ jako celku je nepochybná!

Bez nich by se Hitlerovi např. nikdy nepodařil Mnichov a měl by tak mnohem větší potíže s rozpoutáním WW2! Vlastně tak nesou největší vinu na rozpoutání WW2, za což jim nadávali dokonce ŘÍŠTÍ NĚMCI! Dokonce ani zde ale NEBYL princip kolektivní viny ve skutečnosti uplatněn, byl ale opuštěn princip presumce neviny. Více, než 90 procent pro Henleina byl prostě FAKT!

J. Kanioková 19.2.2019 22:40

Přesně !

M. Prokop 19.2.2019 23:20

Re: Vina sudetských NĚMCŮ jako celku je nepochybná!

Já bych tu vinu za druhou světovou viděl spíš na Němce a Rusáky (tehdy sověty), v družné spolupráci.

J. Jurax 20.2.2019 0:03

A k nim bych přidal anglické a francouzské vyznavače appeasementu.

Sověti v roce 1939 hledali na západě spojence proti Hitlerovi. Nenašli (z důvodů celkem známých), tak uzavřeli smlouvu s Německem. No a Hitler ji porušil dřív.

J. Ticháček 19.2.2019 18:24

Blbost

Pan Drápal podlehl všeobecnému klamu. Fajn. Mohu pobíhat po Evropě bez pasu a bez výjezdní doložky. Jenže to není zásluha EU. To je prostě naprosto normální stav. To že to za minulého režimu nebylo možné, zatímco dnes ano, není kladem EU, ale záporem minulého režimu. Tak jako tak potřebuji nějaké doklady. A pokud se pamatuji, ještě před pár lety mi nevadil ani ten pas. Prostě jsem s ním na čáře mávl někomu před nosem.

Ale mame za sebou i delší historii, nežli naši osobní. A po celou dobu lidé pobíhali Evropou stejně jako dnes. A stačil jim k tomu průvodní list, nebo později pas. A ten pas není nic jiného, nežli doklad o tom, že v případě potřeby se za cestovatele postaví jeho domovská země všemi možnými prostředky.

M. Mikulec 19.2.2019 20:51

Re: Blbost

Opravdu? Když musí domorodí Evropané mít pas pro svá novorozeňata i pro své psí miláčky? To je opravdu srovnatelné s ilegálními hordami z jihu, co úmyslně zahodily své doklady. Zvláštní.

M. Mikulec 19.2.2019 17:53

Jiří Payne

o deficitu demokracie v EU, nebo-li nedemokratických poměrech: matematicky vysvětleno i pro pana Drápala, aby si nemyslel, že jsme zbytečně ublížení: https://www.youtube.com/watch?v=ITGRH4qENwE

Nikdy nemůže nastat situace, že má občan v EU větší šanci rozhodování než 4%-ní vliv.

A. Alda 19.2.2019 17:47

S Evropským svazem jak s jedovatým plazem!

Do EU nás zatáhla pouhá jedna třetina obyvatel (https://volby.cz/pls/ref2003/re?xjazyk=CZ), z nichž dnes již mnozí nejsou naživu.

Vstupem do EU se u nás vůbec nic nezlepšilo. Vůbec nic! Všechno to positivní, co se dnes vydává za důsledek členství v EU, jsme měli buďto již před vstupem, nebo naopak jde o výsledek obecného pokroku vědy a techniky. Naopak se zamlčuje spousta věcí, které jsme před vstupem do EU měli a už nemáme (positivní), či naopak neměli a žel máme (negativní).

J. Novák 19.2.2019 16:28

Mohl by mně pan autor vysvětlit

jak mohu ovlivnit politiku EU, když počet poslanců za Česko je v celkovém množství naprosto bezvýznamný a když byla zrušena možnost práva veta?

J. Jurax 20.2.2019 0:05

To vysvětlit nejde ... :-)

K. Janyška 19.2.2019 16:19

PROČ JE EU SOCIALISTICKÝM NESMYSLEM A ZLOČINEM,

ZEJMÉNA RUDOČERNÝCH SOCIALISTŮ.

Jak známo, vývoj lidského světa je tažen civilizací jednotlivců obchodem, tedy jejich vyšším a vyšším osamostatňováním. Takoví lidé jsou pak už dlouhá tisíciletí tahouny dalšího jeho vybavování technickými prostředky, neboť svojí nekoordinovanou aktivitou vygenerovali neosobně a nezáměrně spontánní řád lidské interakce a lidského světa, který je svými evolučně vyvinutými pravidly řídí a nutí k efektivním a produktivním druhům jednání.

A přinutil je založit evoluční cestou bez původního záměru vlastní správní jednotky, národní státy.

Pomiňme tu eskapádu historických událostí, které vedly k dnešku a podívejme se na to, co je. Co vniklo a co dál vzniká. Jen za poslední 3 dekády vznikly desítky nových národních států a nikdo se jich, tedy každý toho svého, nechce vzdát. Jak to ? Vždyť EU je přece prý jakousi novou lepší formu lidského světa. Tak proč ne ?

K. Janyška 19.2.2019 16:20

Re: PROČ JE EU SOCIALISTICKÝM NESMYSLEM A ZLOČINEM,

Jednoduše proto, že to není mírovými cestami možné. Historickými vazbami a vzájemnou všemožnou sounáležitostí osazené skupiny lidí, kteří si říkají národ, dokonce až paradoxně na tom trvají i v USA, kde je national skoro všechno, totiž se této vlastnosti ani vzdát nemohu. Je vrostena v jejich historii a v jejich myslích, tedy v systému tzv. pravidel jejich správného chování. Proto není znám případ, kdy by se někdo dobrovolně vzdal své národní identity.

Národy a jejich národní státy, není zatím dáno, že co národní stát to jeden národ, se staly jedinými možnými správci zemského povrchu, a každý vidí, že skoro o každý metr svého území jsou ochotny bojovat. Ale co je nejpodstatnější pro existenci lidského světa, že se staly největšími prvky jeho spontánního řádu, který je samotnou podstatou jakékoliv možnosti, aby lidský svět vůbec existoval. Přičemž vzájemné vazby prvků spontánního řádu jsou výsostně omezující, tedy negativní, tedy zákazové. On jediný umožňuje lidem a jejich organizacím, včetně národních států, sledovat nekonečné množství účelů a cílů svých jednání tak, aby při tom nenarážely do ostatních, tedy, aby lidí se stejným neosobním sebezáchovným úkolem vůbec přežití.

Tato neobkročitelná podstata musí každého, kdo se o zorganizování lidského světa snaží příkazy, varovat. Nejde to, není to možné, musel by nejprve umět zrušit vesmír a naučit se ho sestavovat, tedy nekonečně složité řády, příkazem (tedy lidským rozumem, který je ovšem produktem vývoje, takže to není možné už z tohoto důvodu), ne omezeními. To je každému, aspoň trochu málo zorientovanému člověku jasné.

K. Janyška 19.2.2019 16:20

Re: PROČ JE EU SOCIALISTICKÝM NESMYSLEM A ZLOČINEM,

EU je tedy silou anticivilizační a může existovat jen na základě 3 předpokladů.

1.Všichni lidští obyvatelé a všechny národy Evropy se prohlásí dobrovolně, podtrhuji dobrovolně, za Němce a vznikne německý superstát, který budě řízen klasickými metodami. Bude mít i svoji velkou armádu a policii.

2.Momentální vývoj bude pokračovat navzdory názorům Evropanů na EU a bude postavena silná eunijní policie a armáda k potlačování odporu a nesouhlasu. Takový stav známe ze Sovětského svazu a každý ví, jak to s ním dopadlo.

3. Evropská unie bude stát na stejném principu, na kterém stojí spontánní řád lidského světa v Evropě, tedy na negativní multismlouvě mezi státy pro dosažení konsensu a garantování principu, já pán - ty pán.

3a. Žádná Evropská unie prostě nebude.

K. Janyška 19.2.2019 16:20

Re: PROČ JE EU SOCIALISTICKÝM NESMYSLEM A ZLOČINEM,

Vraťme se teď k názvu eseje a zdůvodněme ho. Kdo má všech pět pohromadě, všechno našel unitř. Kdo ne tomu nemá žádný smysl cokoliv dalšího povídat.

Snad až na termín rudočerní. Od roku 1931 je církev svatá přesvědčena o správnosti socialismu, neboť přijala do své doktríny tzv. sociální spravedlnost, takto socialismu právě středobod. Od té doby se sice všemožné druhy socialistů perou navzájem, ale táhnou ve skutečnosti za jeden organizační provaz. Nutí je k tomu uznání řídící autority, coby podle nich jediné možné varianty uspořádání lidského světa a jedné možnosti, která lidstvo může přivést ke štěstí.

Hluboce, ale opravdu hluboce, se mýlí. V případě náboženských fanatiků je to dokonce pohrdání dílem božím. Kdyby to tak Bůh chtěl, udělal by to tak a možnost zorganizovat lidský svět by lidem poskytl. On to však neudělal... Dzp.

J. Vlček 19.2.2019 17:13

Re: PROČ JE EU SOCIALISTICKÝM NESMYSLEM A ZLOČINEM,

Pane Janyško, rád bych se oddal tomu, co píšete, věřit. Protože jste si to vše jistě nevycucal z prstu, a čerpáte vědomosti od moudrých, a možná i nejmoudřejších osobností, třeba na tom něco bude. Kéž by.

K. Janyška 19.2.2019 21:11

Re: PROČ JE EU SOCIALISTICKÝM NESMYSLEM A ZLOČINEM,

To bych měl ty nobelovky já, ne ti, jejichž dílo ovládám a zejména mu ropzumím ... Dzp.

M. Pivoda 19.2.2019 20:47

Janyška žvaní, aniž by vyjasnil jím používané pojmy

Socialismus znamená:

1. Formu vlastnictví.

2. Způsob řízení. (Způsob řízení byl v minulém "reálném" socialismu skutečně mizerný. O tom nevedeme žádné spory.)

O čem zde mluví Karel Janyška?

K. Janyška 19.2.2019 21:10

Re: Janyška žvaní, aniž by vyjasnil jím používané pojmy

Podle vašeho prdlého Marxe. Ale socialismus obecně zmamená ingerenci vlády do soukromých vztahů občanů, přičemž je jedno zda prostřednictvím demokracie nebo jiného druhu správy věcí veřejných... Dzp.

M. Pivoda 19.2.2019 21:35

Re: Janyška žvaní, aniž by vyjasnil jím používané pojmy

Janyška podlehl demagogiím z dob českého reálného socialismu - tzn. hlavně o významu učení Karla Marxe. O tom jsem se já ale vůbec neznínil.

Takže socialismem Janyška rozumí zásahy státu do soukromí občanů. Hm. No ano, ale nezasahuje snad stát i po listopadu 1989 do soukromí občanů?

Můj případ sice není typický, ale dovolte mi přesto nabidnout svou osobní zkušenost. Mně se český stát (již před vstupem do EU) zkoušel omezit má občanská práva (člověkem, který je dnes politikem ODS). To jsem musel řešit zdlouhavě soudně, konečně až v roce 2009. O čem to tedy ten Karel Janyška (supermanažer ODS) dnes žvaní? Co tedy zde na tomto teritoriu asi může nastat po odtržení ČR od EU?

J. Jurax 20.2.2019 0:13

Socialismus znamená především ideologií, jež mimo jiného propaguje taky jistou formu vlastnictví výrobních prostředků a jistý způsob řízení věcí veřejných.

O. Tůma 19.2.2019 16:01

FAKTA: EU versus O nás bez nás

V roce 2012 Evropská Komise zadala vypracovat podklady pro směrnici, které doposud legální zbraně by měly být občanům zakázány. Tato práce vyvrcholila v roce 2015 Směrnicí COM 2015(750).

Tuto Směrnici oficiálně odmítla česká vláda.

Tuto Směrnici oficiálně odmítla česká Poslanecká sněmovna.

Tuto Směrnici oficiálně odmítl český Senát.

Přesto byla tato směrnice, po některých úpravách, vnucena České Republice poté, co bylo unijními politiky otevřeně vyhrožováno, že nepřijetí finální "kompromisní" verze bude Komisí potrestáno prosazením původní verze brutální. A poté, co Francie a Německo odeslaly pár hodin před hlasováním o Směrnici všem Zastoupením členských států u EU dopis, ve kterém požadovaly aby byla Směrnice přijata a nebylo dovoleno hlasovat o jakýchkoli úpravách. To mi přijde dost "o nás bez nás".

Nyní EU pracuje na novém regulačním rámci pro automobily. Bude požadovat, aby byla jízda každého auta nahrávána pro úřady, aby byly v autě automatické systémy které zakáží řidiči překročit to, co software považuje za aktuální povolenou rychlost ad.

Eurokomisařky Bulcová a Bieńkowské také otevřeně prohlásily, že zakáží řízení aut - má být povoleno výhradně řízení aut počítači. Doslova: "strategie bezpečného přechodu k autonomní mobilitě" a "bezřidičská budoucnost". Ani s tím ČR nesouhlasí, ale EU koná... O nás bez nás.

M. Mikulec 19.2.2019 16:41

Re: FAKTA: EU versus O nás bez nás

Tak to proste je. Tvrdá fakta prave na příkladu, kdy tato evropská směrnice zvedla ze židle i české politiky, což se děje výjimečně.

Z. Lapil 19.2.2019 16:43

Re: FAKTA: EU versus O nás bez nás

Děje se to vyjímečně, protože v podstatě zbytečně.

M. Mikulec 19.2.2019 16:47

Re: FAKTA: EU versus O nás bez nás

O tom to je: o nás bez nás. I to divadylko se silnými prohlášeními o zakotvení práva na držení zbraně do ústavy ČR.

J. Jurax 20.2.2019 0:21

Jistě.

Podřízená gubernie musí s hovadinami z EU prýštícími povinně souhlasit. Zatim se ještě při tom souhlasení nevyžaduje povinný jásot a masové rytmické skandovaní "Ať žije Evropská unie" vestoje.