27.2.2021 | Svátek má Alexandr


SPOLEČNOST: Topolánek, Dušek a politická korektnost

23.3.2010

Tak Mirek Topolánek řekl, že církve provádějí u svých členů vymývání mozků. Nehodlám s ním o tom polemizovat, i když jeho názor považuji za hloupý a mylný. Je to ale jeho názor a má právo jej veřejně presentovat, stejně jako já mám právo (zatím) presentovat názor opačný. To je svoboda.

Zkusme se zamyslet nad tím, proč to pan Topolánek řekl, resp. jaký tím sledoval cíl. Podle souvislostí, ve kterých onen dotčený výrok padl, chtěl si tím p. Topolánek naklonit část homosexuálních občanů a získat je jako své voliče.

Protože není hloupý, věděl samozřejmě, že tím jednu část potenciálního voličstva získá, ale druhou zase může odradit. Buď se tedy domníval, že ta část, kterou jeho výrok pobouří, jej bude volit i tak, nebo že by jej stejně nevolila, i kdyby se jí nedotkl, případně si mohl myslet, že zisk hlasů na straně homosexuálů převýší ztrátu na straně křesťanů. Já osobně jsem rád, že p. Topolánek takovéto prohlášení pronesl, protože vím, co si myslí, a dovedu si představit, jak se hodlá po případném vítězství chovat. Já osobně aplikuji na jeho výrok známý citát: “Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale udělám všechno pro to, abyste to říkat SMĚL.

O něco dříve Jaroslav Dušek řekl (také před novináři a také mimo záznam jako ve výše zmíněném případě předsedy ODS) jiný výrok, kterým se dotkl pro změnu homosexuálů. Oba politici pak shodně reagovali i tím, že to řekli mimo záznam a že mají mezi křesťany, resp. homosexuály spoustu přátel, kterých se nechtěli dotknout. Ani s výrokem p. Duška nesouhlasím a považuji ho za hloupý.

Ihned po p. Duškovu výroku se strhla v našich mediích bouře pohoršení. Novináři, politologové, sociologové, politici aktivní i emeritní a spousta dalších – ti všichni ihned přispěchali se svými vyjádřeními. Ne proto, že výrok je hloupý nebo nepravdivý, ale proto, že je politicky nekorektní. Jedině p. Schwarzenberg řekl, že výrok je hloupý a že od osoby, která ho řekla, by nikoho nemohla uspokojit ani omluva. Ostatní hned spustili lermo, že je ohrožena svoboda a demokracie, protože někdo napadl menšinu, a to se nesmí. O menšinách se totiž smí mluvit pouze dobře, každý negativní názor na ně je útokem na Svobodu a Demokracii.

Po zveřejnění výroku p. Topolánka se neozvalo nic. Ticho! Silentium. Novináři, politologové, sociologové, politici aktivní i emeritní a spousta dalších – nikdo z nich neřekl nic. Není k tomu důvod – Svoboda ani Demokracie přece ohroženy nejsou. Ptáte se, jak je to možné – vždyť někdo přece napadl menšinu?

Odpověď se skrývá v tom, jakou menšinu totiž atakujete. Pokud se pustíte do muslimů, žen, Romů nebo homosexuálů – napadáte Svobodu, pokud zaútočíte na křesťany, žádnou Svobodu nenapadáte, naopak děláte EU-libé dílo. Ono totiž vůbec nejde o ochranu menšin, ale o preferenci jedněch skupin před druhými.

Tohle samozřejmě pan Topolánek ví. Ví, že kdyby se opřel do homosexuálů, znemožnil by se jako pan Dušek, kdyby do Romů, dopadl by jako p. Čunek, pokud se však opře do křesťanů, získá tím jen politické body. Od homosexuálů, protože církve obecně jejich styl života neschvalují, od komunisticky vychovaných spoluobčanů, kteří církve v lásce nemají, i od Bruselu, který křesťanství programově marginalisuje. A křesťané – ti přece mají mlčet, nechat na sobě štípat dříví, maximálně nastavit druhou tvář. Zvlášť dnes, když vyplulo tolik skandálů, že?

Tuto neděli budu v kostele a kázat svým spoluvěřícím. Kázat o postě, o přípravě na Velikonoce, o tajemství vzkříšení a vykoupení. V mém kázání nebude nic z toho, co píšu tady. Nebude politické, protože politika do výkladu Písma Sv. nepatří. Ale až bohoslužba skončí a budeme si neformálně povídat s farníky, určitě zazní dotaz: “A co to bylo s tím Topolánkem, jak tomu mám rozumět?“ A já odpovím: “Tak, že pan Topolánek o naše hlasy nestojí!!“

P.S.:
V době mezi napsáním článku a jeho odesláním jsem zjistil, že Topolánkův rozhovor byl ještě květnatější, když označil premiera Fischera za žida (nebo Žida?) a od toho odvozoval jeho povahu. Na tuto nehoráznost se také již někteří ozvali a prohlásili to právem za chucpe. Ještě že tu existuje negativní vztah k antisemitismu, jinak by to všechno prošlo medii bez povšimnutí.

P.P.S.:
Na závěr ještě jednu poznámku – p. Topolánek se asi rozhodl, že udělá všechno proto, aby ODS volby prohrála. Zatím se mu dílo úspěšně daří. Teď jen čekám, jestli po volební prohře nebude mluvit o „židozednářském spiknutí“, docela by to k jeho novému slovníku sedělo:-)

Desná 20.3.2010

Autor je starokatolický knězNapište deníček o lásce a vyhrajte láhev prosecca
Napište deníček o lásce a vyhrajte láhev prosecca

Romantika, trapas, legrace, vášeň, sex… to všechno možná máte spojené se vzpomínkou na nějakou svou lásku. Pojďte se o svůj příběh podělit s...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.