8.3.2021 | Svátek má Gabriela


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Tam někde daleko se ve škole střílí

Nemluvím o děsivých událostech z dnešního Connecticutu. Mluvím o nejhorším případu vraždění na škole v celé historii USA. Odehrála se v Michiganu v roce 1927. Jeden ze členů školní rady se tak rozzlobil nad zvýšením daní, způsobených rekonstrukcí školy, že na základní škole Bath Township Elementary potají umisťoval výbušniny.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Novák 23.12.2012 16:12

Re: Jack A.Smith má jasno

Zlatá slova. Čím více budeme slušným občanům bránit v užívání zbraně, tím víc budou zločinci ve výhodě.

J. Vintr 19.12.2012 22:54

Re: Njn, pane autore, když ono regulovat je tak lákavé...

A na to s tím Breivikem jste přišel kde? Nebo věříte těm jeho blábolům o boji proti islamizaci skrze vraždění (nemuslimských) nezletilců?

J. Vintr 19.12.2012 16:46

Re: Na tom, že se z takové smutné události

Co by se stalo, kdyby se (po pravdě) napsalo jen to, že vraždil vyšinutý jedinec - bez jména, bez fotek a hlavně bez rozpatlávaní, jaký že to měl závažný motiv ...

J. Vyhnalík 19.12.2012 16:11

Re: Jack A.Smith má jasno

Osobně si myslím, že Jack A.Smith má temno.

Stačí se podívat na http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_intentional_homicide_rate

Problém je v tom, že média o vraždě v USA píší měsíce, zatímco vraždy jinde berou jako samozřejmost. Vyšinutí jedinci jsou relativně vzácní. Zdaleka nejvíce vražd je spácháno z majetkových důvodů, nebo ze žárlivosti a tam vlastnictví střelných zbraní nehraje velkou roli. Vraždit se dá i holýma rukama.

Teroristé a zločinci se ozbrojí bez ohledu na zákony, proto by úplný zákaz zbraní měl spíš opačný účinek, zločinci by byli ve výhodě. Policie zpravidla přichází na místo až po činu.

J. Vyhnalík 19.12.2012 16:04

Re: Sensacechtivá media....

Mýlíte se, střílel převážně tou přejmenovanou M16, měl zásobníky na 30 nábojů. Pistolí se zastřelil a v autě na parkovišti nechal brokovnici, kterou už nejspíš neunesl.

Jinak ovšem souhlasím s tím, že hysterie okolo zbraní je kontraproduktivní.

K. Podroužková 19.12.2012 15:31

Re: Jedinou prevenci, kterou jsem ochotna uznat,

To už tady všechno bylo, zavedeme "výběrové komise", ve kterých se bude rozhodovat o tom, který film, hru či knihu zakázat a které povolit... případně s nějakými úpravami, aby to nikoho nepobuřovalo? To chcete? Hra, film, kniha z nikoho vraha neudělají. Poslední popravená žena v Československu najela nákladním vozem do lidí čekajících na tramvaj s úmyslem zabít jich co nejvíc. Myslíte, že se inspirovala v nějakém filmu? Ne, prostě patologicky nenáviděla lidi kolem sebe. Před blázny nikdo a nic člověka neochrání!

S. Donát 19.12.2012 15:25

Re: Njn, pane autore, když ono regulovat je tak lákavé...

Rozdíl je v tom, že v Norsku Breivikovi nehráblo a jeho hromadná vražda neměla za cíl udělat z něj "slavnou osobu".

V. Ondys 19.12.2012 15:06

:))))))))) Asi nikdy neslyšel a nečetl

o mučednických kůlech i lidských obětech s vyjmutím srdce púvodních obyvatel kontinentu.

B. Hamal 19.12.2012 14:24

Jack A.Smith má jasno

Jack A.Smith nabízí v Global Research toto vysvětlení: Amerika je nejnásilnější zemí mezi rozvinutými průmyslovými zeměmi v Organizaci pro hospodářskou spolupráci a rozvoj.

Počínaje otrokářstvím, vysídlením a anihilací původního obyvatelstva

za účelem zabrání celého kontinentu, po moderní války, změny režimů, a

mučení v cizině, násilí patří k Americe jako višňový koláč.

Více viz: What’s Behind America’s Gun Violence http://www.globalresearch.ca/whats-behind-americas-gun-violence/5316097

R. Langer 19.12.2012 13:35

Re: Jedinou prevenci, kterou jsem ochotna uznat,

Ne, tak to opravdu nebude, je to naprostá blbost.

V. Kain 19.12.2012 13:19

Re: Jedinou prevenci, kterou jsem ochotna uznat,

Tak nějak to asi bude.Když se nějaký mladý blbeček dívá jak je někdo 10x kopnut do hlavy a akce pokračuje aniž by se tomu kopnutému něco stalo,tak se potom nemůžeme divit,že to může zkusit někde v praxi a výsledek je jasný.

S. Rehulka 19.12.2012 13:06

Sensacechtivá media....

...a politici (či Politik) se tohoto smutného vraždění nevinných dětí, chytnou jako hoxno košile a ke svému úkolu (účelu) i sprostě lžou ! Ten cvok měl tři zbraně, dvě pistole a semiautomatickou útočnou pušku. Ovšem, VŠECHNY ty děti povraždil zmíněnými pistolemi, nikoliv tou puškou a přesto, všechny obrázky v novinách i televizi ukazují tuto pušku, že je to semiautomatická verze téže zbraně, jakou má armáda, kolik z ní lze vystřelit ran, jaký obsah mají zásobníky a další podobné, pokrytecké kecy !

Kdyby tam (v Connecticut) neexistoval stupidní zákon, že učitel, či jiná osoba na půdě školy nesmí mít u sebe zbran, situace mohla být jiná ! Když ten mladý vrah začal střílet, byl by dostal "třetí oko" a bylo by po vraždění dětí !

Ne, takhle se to "hodí" více (Barack Hussein Obamovi), bude chtít podporu pro změnu 2.článku americké ústavy, protože chce odzbrojit občany, pro své další, socialistické plány !

R. Langer 19.12.2012 12:56

Re: :)))))) Vždycky mne udiví, jak dneska etrémní čin, kterému nelze nikdy zabránit

Ano, je velmi zajímavé, jak jedni extrémisté chtějí radikální zákazy zbraní, odzbrojování a rozšiřování bezezbraňových zón, aby jiní extrémisté mohli mnohem jednodušeji a ve větším počtu vraždit bezbranné oběti. Já to vidím v principu jako jakousi skrytou spolupráci, jejíž konečné cíle mi připadají velmi pochybné... ;-)

R. Langer 19.12.2012 12:50

Re: Jedinou prevenci, kterou jsem ochotna uznat,

... tedy vyvrácený už od vynálezu knihtisku, o tom se tvrdilo totéž...

R. Langer 19.12.2012 12:49

Re: Jedinou prevenci, kterou jsem ochotna uznat,

Ale to je naprostý a dávno vyvrácený nesmysl... :-P

R. Langer 19.12.2012 12:46

Re: Na tom, že se z takové smutné události

Takovéto zamlčování informací si dnes mohou dovolit pouze totalitní režimy...

V. Ondys 19.12.2012 11:21

:)))))) Vždycky mne udiví, jak dneska etrémní čin, kterému nelze nikdy zabránit

díky nedokonalému chování lidí vyvolá údajně společensky příkladnější běsnění stejných extrémistů na opačném pólu.

J. Aspirin 19.12.2012 9:57

Re: Njn, pane autore, když ono regulovat je tak lákavé...

Jenže jsou i jiné země, kde není zdravotní pojištění povinné... No a takové Norsko je známo svou velmi kvalitní zdravotní péčí.

Příčina určitě není jedna ale je to komplexní problém. V USA je navíc silná tradice dominatního jednotlivce, který pomocí svých svalů, koltu či inteligence udělá pořádek... v Evropě je spíš kafkovský přístup a v zemích socialismu byl individualismus potlačován už z principu. No a na první pohled moderní společnost vypadá, že je pořádek nutno udělat (např. státní regulace čehokoliv akorát buzeruje slušné občany, zločinec jí snadno obejde a čekají ho jen symbolické sankce)... stačí trochu syndromu mesiáštví a pocitu, že stačí otřást lidmi nějakým činem a vzpamatují se.

Také je možné, že taková situace "může nastat" a tudíž s určitou pravděpodobností nastane - i my jsme měli za socialismu ženu, která vjela véeskou do lidí čekajících na tramvaj protože nenáviděla lidi.

J. Mračzek 19.12.2012 9:40

Bohužel nic nového

V roce 356 př. n. l. podpálil Artemidin chrám v Efesu mladý muž, který se jmenoval Hérostratos. Chrám patřil mezi sedm divů světa. Hérostratos se chtěl tímto způsobem zapsat do historie. Za svůj čin byl odsouzen k trestu smrti. Aby se zločincův záměr nepodařil, tak bylo v Efesu pod trestem smrti zakázáno zmiňovat jeho jméno. Tuto událost však popsal historik Theopompos z Chiu a Hérostratos se do historie nakonec dostal.

V psychologii se termínem herostratismus popisuje člověk, který má chorobnou touhu stát se za každou cenu slavným.

J. Vintr 19.12.2012 2:45

Na tom, že se z takové smutné události

dělá takový cirkus je ten, že se na ní přiživují paraziti - novináři hledající co nejsenzačnější zprávy a různí veřejní činitelé, kteří potřebují dokázat, jak jsou důležití a užiteční. Když se na to školní vraždění podíváme z trochu širšího pohledu, tak ty dvě desítky mrtvých dětí jsou jen zanedbatelnou položkou v celkovém počtu dětí, které zahynou při dopravních nehodách a jiných neštěstích. Jistě, je to obrovská tragédie pro rodiče a další jejich blízké, ale pro každého jednoho z nich to není o nic větší tragédie, než kdyby jejich dítě zahynulo při nějakém jiném neštěstí. Všechna ta okázalá opatření, která se dělají nebo chystají udělat, jsou v absolutním nepoměru ke statistické pravděpodobnosti, že se znovu stane něco podobného. Daleko větší preventivní účinek by mělo, kdyby se o těchto věcech méně psalo a kdyby se média tolik nezaobírala těmi vrahy - protože vidina pochybné mediální "slávy" je nepochybně tou hlavní motivací pomatenců, páchajících tyto zločiny.

J. Vyhnalík 19.12.2012 1:32

Re: Jedinou prevenci, kterou jsem ochotna uznat,

Ono je to trochu obráceně. Ty filmy a hry jsou moderním ekvivalentem rodokapsů a morzakorů. Tedy nic nového pod sluncem. Vždycky, když dojde k nějaké vraždě, hned se píše o tom, jakou vrah, že to hrál hru. Her jsou stovky a z mladší generace je hraje skoro každý. Není nic překvapivého, že násilníci hrají raději hry, které jim násilí nabízejí.

Tedy ne, že by spousta těch filmů a her nebyly natolik hloupé, že si někdy říkám, jak se na ně může někdo dívat nebo je hrát déle než pár minut.

M. Zavala 19.12.2012 1:27

je krasne a pohodlne vinit videohry, filmy nebo spolecnost

moznost ziskat legalne ci nelegalne zbrane, ale problem je jinde, nekdy v genetice, nekdy v rodine a nekdy oboji. Ale to je jednak nezajimave k diskuzi, a jednak nepohodlne, kdyz ma nekdo problem muze za to televize, rock and roll (drive ) , videohry, (nyni), ale my rozhodne ne.

M. Zavala 19.12.2012 1:24

Re: Njn, pane autore, když ono regulovat je tak lákavé...

ten hoch pojisteni mel, a rodina nebyla chuda. K doktorovi ho vzali, a vypada to ze matka ho chtela dat do pece do nemocnice. On se toho domakl, a zabil nejdrive ji a pak mu paradne jeblo. Takze vsechny dohady jsou na nic.

Z. Kulhánková 19.12.2012 1:19

Re: Njn, pane autore, když ono regulovat je tak lákavé...

Ten hoch měl narušené vnímání reality, k tomu matka, která taky zrovna nebyla vyrovnaný člověk...

B. Uhlich 19.12.2012 0:36

Re: Jedinou prevenci, kterou jsem ochotna uznat,

Tak on hlavní problém tkví v tzv. "bagatelizaci smrti", myslím, že smrt je opravdu v tomto oboru (filmy, hry..atd) opravdu nadužívaná.... ono s tím asi většina normálních lidí problém nemá, ale pokud se do vlivu tohodle dostane nějaký magor..je o malér postaráno.... :-(

B. Uhlich 19.12.2012 0:33

Njn, pane autore, když ono regulovat je tak lákavé...

Ono se sice dá už do předu očekávat, že výsledek bude nulový, ale zas na druhou stranu jak jinak inscenovat činnost, že?

Jinak se k té strašné události asi ani nic víc napsat nedá...nejlepší co jsem četl bylo v tom smyslu, že Amerika nepotřebuje zbrojní zákony, ale konečně plošnou a pravidelnou lékařskou péči.... což je v zemi, kde je na 55 miliónů zdravotně nepojištěných lidí asi dost problém...

Rovněž by se měla zamyslet média nad tím jak opravdu na lidi působí...jak se ukazuje tak debilní kraviny zveřejňované kvůli tzv. konci světa, akční počítačové hry a duševní choroba.... přináší dohromady asi velmi ďábelský koktail... bohužel to odnesly malé děti, které za takový stav dnešní společnosti a světa nemohou....   :-(

J. Kanioková 19.12.2012 0:29

Jedinou prevenci, kterou jsem ochotna uznat,

by mělo být - omezení debilních videoher i filmů plných nesmyslného násili. Čímž nemyslím filmy s tématikou naprosto reálnou, jako filmy o válce či jiných skutečných událostech. Ale myslím tím adoraci všelijakých stříleček, zápasů, prostě takové ty jakoby jen "hrátky"...

Videohry s takovou tématikou odbourávají v dětech schopnost rozeznat, co je reálné a co už nadsázka. Otupuje to citlivost v takových tématech, i schopnost vnímat optimální míru v řešení čehokoliv. Snižuje to schopnost ovládat se..