1.12.2023 | Svátek má Iva


SPOLEČNOST: Ta naše tragédie studentská

14.3.2018

Tak spontánní studentská stávka na zhruba 100 školách v celé republice s podporou samozřejmě svědomí národa - umělců a herců. Ano, tomu rozumím, to se nedá nic dělat, jsou to dějinné okamžiky. Uvědomělí studenti právě začínají stavět barikády, protože jim všem došlo, že volbou soudruha Ondráčka do čela výboru pro kontrolu GIBS se jim právě zhroutil jejich svět. Ten demokratický, plný krásných hodnot pravdy a lásky, ke které jsou vedeni svými kantory. Maji již dost neklidných nocí, kdy se bojí usnout chvějíce se strachy, že se ráno probudí a soudruzi zase ovládnou celou zemi a uvrhnou ji do temnot. Jak já jim rozumím, také se probouzím zbrocený potem a dobrou půlhodinu jsem ochromený, než zjistím, že to zaplať Bůh zase nenastalo. Rovněž Petra Špalková, tvrdá hlídačka demokracie, přidala svoji podporu nacházeje se zřejmě v manické fázi po obdržení Českého lva. To by zacvičilo s každým, komu není lhostejný osud této země, že to vybudilo k vyjádření i dr. Lásku. Ten aby nechyběl.

Ještě sice nikdo u nás nezavraždil nějakého nešťastníka, co psal a psal a projížděl veřejné databáze a rejstříky, ale jako bychom to neviděli přes kopírák. Skupina opičáků, kteří mají problém ve volbách vůbec uspět, si udělá užitečné idioty ze studentů, kterým nakukají, že vlastně stávkují za demokracii. Kdepak za demokracii, drazí studující, děláte  stafáž pro ty naše věčně nespokojené a neukojené politické mudrlanty, které nikdo ne a ne zvolit. Za všechny to dobře vystihla jedna taková dredovaná holčina, zhruba 20 let věku, když nadšeně řekla reportérovi ČT, že demonstruje na Václaváku proto, že už nemůže mlčet, protože máme v čele země presidenta, který je protievropský. Aha, už to chápu, holka je v obraze. No, jako M. Najbrt, který si nějak nevšiml u předávání Lvů, že už je po volbách, a horoval za to, abychom nevolili Zemana presidentem.

Dobrá tedy, pojmenuji to tak, jak to cítím. Je třeba zblbnout tu část národa, která prozatím přemýšlí tak daleko, jak jí stačí baterie v iPhonu, a pak musí dobít. Těm je třeba vymývat hlávky, což se nyní, zdá se úspěšně, za pomoci bezpáteřní části učitelstva děje a nejspíš dít bude. Je třeba vyvolat vlnu hysterie, jako na tom nešťastném Slovensku, až se první z politiků podělá z vidiny, že na náměstí je pár desítek tisíc lidí, co jsou zcela mimo, ale je to dobře slyšet, vidět a skvěle se s tou tvárnou hmotou dá demagogicky pracovat. A hurá k předčasným volbám.

Ale teď pozor, změna: k volbách zase přijdou ta špatná hovada, tj. my, kteří na nějaké dementní mítinky na náměstí nechodíme, jelikož nevíme proč a nemáme na to ani chuť, ani čas, ale volíme si podle své hlavy a rozumu, koho chceme. A naházíme to zase, světe div se, nikoli těm demokratickým záchranářům, co se hnípají s rozkoší v komunistické minulosti, aby umanutě zastírali svoji současnou politickou impotenci. A výsledek? Zase nevyhrají ti praví správní demokraté, ale ty ostatní svině populistické a nacionalistické, se kterými k jednomu stolu nikdy, ne a ne. A tak zase znovu do ulic pod nějakou průhlednou záminkou. A tak pořád dokola. A zatím se to v EU bude sypat, budou o nás rozhodovat bez nás, ale my budeme mít jiné úkoly. Vždycky uklidit po volbách ten bordel, co zůstane na náměstích. To je ten správný dějinný pokrok.

A takhle my tady žijeme.