15.7.2020 | Svátek má Jindřich


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Svůdci k vůdci a my

Současná ekonomická krize zviditelnila skryté problémy západního světa a probudila v širokých vrstvách jeho obyvatel pocit existenční nejistoty. Kroky odpovědných autorit působí rozpačitě a nevěrohodně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 9.4.2012 13:26

Výborný a velmi potřebný článek

Díky.

B. Rybák 9.4.2012 13:26

Re: Řekni D.O.S.T potenciálním světovládcům

Pan Bahník očividně a správně považuje za vážného aspiranta na světovládu, "novou levici" která se opírá především o nové "zelené náboženství", a pomocí populistického morálního relativizmu, vypočítavého multikulturalismu a realitu deformující politické korektnosti úspěšně likviduje tradiční zásady slušnosti na nichž stojí demokratický (původně kalvínský) kapitalizmus.

Tato jejich egoistická politika typu "po nás potopa" (viz naše vymírání, neřešitelné budoucí problémy s imigrací, sociální parazitismus..) je ale jenom neomluvitelnou vraždou západní civilizace (většiny jejích národů).

V. Braun 8.4.2012 19:09

Řekni D.O.S.T potenciálním světovládcům

Zajímavé, za většin všeho zlého mohou podle pana Bahníka "potenciální světovládci", pan Bahník věnuje dokonce celý odstavec popisu všech jejich, potenciálních, prohřešků.

Velmi by mě zajímalo, koho tím pan Bahník myslel. Pokud mají dotyční pouze potenciál býti světovládci tak jimi asi zatím nejsou, takže zřejmě tím nemyslel Obamu, Merkelovou a spol. Na druhou stranu někdo s potenciálem býti světovládcem nemůže být jen tak někdo, z naší politické scény má takové ambice určitě pan Klaus, tam by titul potenciální světovládce seděl. Nicméně VK je zase panu Bahníkovi názorově blízký a toho pan Bahnít tedy asi do v článku negativně vymezené kategorie potenciálních světovládců nezařadil. Potenciální světovládci dle pana Bahníka tak zůstávají záhadou.

M. Novák 8.4.2012 12:45

Re: Ano, ano, ale...

Ano, je to těžké odlišit. Někdy přímo nemožné. Přesto si myslím, že to je nezbytné. S omyly se přece vede úplně jiný druh boje než se zločinci. Když vyvracíte někomu jeho omyl, musíte mu pravdu TRPĚLIVĚ vysvětlovat a precizně argumentovat. Proti zločincům se vedou VÁLKY. Obávám se, že právě nedostatek té trpělivosti a neschopnost té preciznosti mnohé z nás, respektive velkou část veřejně diskutujících, vede k tomu vedení válek. V tomto případě slovních přestřelek.

Ještě jednu myšlenku bych se pokusil ze sebe vyždímat... Když budete proti mýlícímu se člověku vést válku, ve které ho budete obviňovat z nekalých úmyslů, můžete napáchat mnoho škod - způsobit sérii nedorozumění. Když naopak zločince budete přesvědčovat o omylu, nestane se nic. Bude to ztráta času, ale nezpůsobíte tím žádnou škodu. Doufám, že je jasné, co tím chci říct...

M. Kosejk 8.4.2012 11:39

Re: Ano, ano, ale...

Lidská blbost stojí za spoustou problémů. Ale té blbosti vždy musí někdo trochu pomoct, aby se prosadila. Například - kdyby se někteří němečtí boháči nerozhodli, že finančně podpoří Hitlera, protože si mylně mysleli, že by pro ně mohl být vhodnou loutkou na ovládání, mohl Hitler zůstat jen jako ukřičený podivín.

J. Vlk 8.4.2012 11:30

Re: Nelze než souhlasit,

Sluhlasím. Domnívám se však, že již málokdo jim ještě baští hesla a fráze. I jejich zájmy jsou více než čitelné. Líp snad bude až lidi opustí apatičnost horší než za KSČ a k tomu bude asi potřeba "být ještě hůř". 

B. Rybák 8.4.2012 10:48

Re: Nelze než souhlasit,

Přesně tak. Tato "elita" bohužel hájí jenom své egoistické zájmy podle hesla "po nás potopa".

B. Rybák 8.4.2012 10:25

Re: Ano, ano, ale...

Odlišení "blbců" (užitečných idiotů, nenapravitelných idealistů) od těch, kteří "jsou za to placení" (jde jim o peníze nebo o moc) je někdy velmi obtížné.

Když ale dotyční "blbci" jsou ověnčeni tituly, nebo když zjistíme, kdo je platí a jak by si oni nebo jejich "mecenáši" přijetím svých "poselství a proroctví" polepšili, pak velmi pravděpodobně jde o "grázlíky", kteří svůj egoismus svými "ideály" pouze zakrývají.

A to je očividně případ současných "zelených proroků" a obecněji všech těch z humanitní oblasti ("kultury"), pocházejících, všemu rozumějících (aktivistických) "vychcánků", díky jimž získalo slovo intelektuál téměř hanlivý význam.

M. Novák 8.4.2012 8:47

Ano, ano, ale...

Článek obsahuje A, B a jedno malinké C.

A - zhruba první dva odstavce) Autor velmi výstižně popisuje současné omyly a bludy, které nás, respektive velkou část společnosti, ovládají. A zároveň brzdí a způsobuje nedorozumění a spory.

B - třetí a čtvrtý odstavec) Autor ale nedokáže odolat pokušení a hledá viníky. Viníky, kteří ony problémy způsobují vědomě a záměrně. Řekl bych, že z nedostatku pokory se nedokáže spokojit s tím, že původcem je obyčejná lidskou blbost.

C) Na podporu "B-myšlenek" se autor uchýlil k velmi problematickému tvrzení: "Na WallStreetu rostou stanová městečka ve stylu retrohippies placená multimiliardářem Sorosem, ..." Zaznamenal jsem podezření (http://byznys.ihned.cz/c1-53205670-kdo-financuje-occupy-wall-street-dokumenty-ukazuji-i-na-george-sorose). Ale podezření nepotvrzená... Pan Bahník tedy buď lže, nebo má více informací než já, ale neobtěžuje se je uvést. S informací, kterou má jen on, nakládá jako s obecně známým faktem. Pokud vím, pan Bahník je pedagog. Takže musí vědět, že tohle by neprošlo ani ve slohovém cvičení na základní škole.

Škoda. V pátém odstavci se autor opět vrací k věcnosti. S jeho závěry nelze než souhlasit...

J. Kanioková 7.4.2012 19:58

Ano :)

J. Kanioková 7.4.2012 19:57

Nelze než souhlasit,

tzv. elita pomohla západní civilizaci odklonit od hodnot zdravého selského rozumu. Politická korektnost je ve skutečnosti jen manipulační prostředek těch, co chtějí vodit společnost směrem, který přerůstá čím dál víc do absurdit a ignoruje přirozený vývoj..

"Elita" si přisvojila právo určovat, co je pro nás lepší a jak máme chápat skutečnosti. Umí jen teoretizovat, a to bez zodpovědnosti. Ignorují lidskou individualitu, rádi by z nás měli poslušnou masu...

Média se většinou dobrovolně řadí do jejich šiku..

Dokud, bohužel, nebudou umět lidi všechny informace odfiltrovat od "ušlechtilých" frází a hesel, a nebudou umět za nimi rozeznávat čísi zájmy, obávám se, že nebude líp...

M. Zavala 7.4.2012 19:43

souhlas, az na ty drogy, je to prave prohibice drog

ktera je na vine ze se to bere vice jak drive. Dokud byly drogy legalni, jeste na zacatku 20.stoleti, bral to malokdo, co se prohibici z toho udelal kseft, jen to buji. A pokazde kdyz se udelaji velke akce typu "rekni drogam ne", konzum se zvysi.

A je to prave dnesni zapadni svetovlada co drogy zakazuje, ono z toho naramne kape do kapes, prani penez je mozna to co drzi banky nad vodou.

J. Kanioková 7.4.2012 19:16

Nemohla, umí jen pohrdavě známkovat...

J. Boleslav 7.4.2012 13:09

Společným rysem

všech popisovaných hnutí je skutečně hlavně destrukce a anarchie. Konstruktivního nic nenabízejí, neboť toho většinou nejsou ani mentálně schopni, ani ochotni. Konstruktivní přístup v rámci standardních legálních pravidel je totiž mnohem pracnější a pomalejší.

M. Pernický 7.4.2012 12:32

Re: Svatá prostoto!

  

    Pan Bahník se vyjadřuje velmi srozumitelně,že to někomu nedochází, není jeho vina.

J. Boleslav 7.4.2012 11:25

Re: Pane Bahníku,

Mám podobný pocit, ale doporučuji neházet předčasně ručník do ringu. To by se protistraně určitě líbilo. Taky v poslední době často absoluji podobné hovory i s realtivně rozumnými lidmi a snažím se je argumentačně přesvědčit. S pitomci to je samozřejmě marné, je to v podstatě škodění sám sobě na zdraví pro blbost jiných.

J. Boleslav 7.4.2012 11:21

Re: Svatá prostoto!

Mohla byste alespoň občas zkusit hodnotit obsah článku bez ohledu na jeho autora?

B. Hamal 7.4.2012 11:14

Ekonomický terorismus

Kanadský autor a vydavatel Bullion Bulls Jeff Nielson píše:

Před více než dvěma lety jsem začal varovat čtenáře před nejodpornějším podvodem západního bankovního zločineckého syndykátu. Říkal jsem tomu ekonomický terorismus. 

Mechanismus tohoto enomického znásilnění spočívá v tom, že bankéři navedli vlády a instituce po celém západním světě aby vložili biliony dolarů (nebo eur) do tutovek, kde úroky měly vyletět nahoru – těsně před tím, než  úrokové sazby srazili na nejnižší úroveň v historii. Tento švindl je známý jako úrokový SWAP.

Druhou a ještě destruktivnější formou podvodu jsou "credit   default swaps“ (Dle Wikipedie Swap úvěrového selhání)

Více viz: http://blog.ml-implode.com/2012/04/destruction-of-spains-economy-duplicates-greece/

S. Netzer 7.4.2012 10:40

Svatá prostoto!

"Autor je místopředseda Akce D.O.S.T."

Podle toho ten paskvil taky vypadá.

P. Jášek 7.4.2012 9:58

Ale jestli

si myslíte, že to zachráníte ruku v ruce s Bobošíkovou a Klausem...

A píšu Vám to jako bývalý signatář DOSTu!

P. Lenc 7.4.2012 9:18

Pane Bahníku,

máte pravdu pravdoucí,ale váš a s ním mnoho jiných apelů v tomto duchu přichází pozdě a buší do zavřených dveří.Stačí se podívat po sousedech a jejich nechuti přemýšlet a člověka jímá pesimismus.