16.4.2021 | Svátek má Irena


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Stop genocidě?

Představte si, že jdete se svým čtyřletým milovaným capartem na procházku po vašem městě a z ničeho nic spatříte na vašem náměstí obří bilboardy. Něco vám na nich už z dálky vadí, přijdete blíž ruku v ruce i s vaším malým zvědavcem a dostanete šok.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Petrík 17.1.2012 11:12

Re: Je příznačné,

Schopnost samostatnej existancie ako argument neobstoji.

Stari imobilni ludia, ktori potrebuju opateru a pomoc aj pri beznych cinnostiach, by bez nich tiez neprezili a nezabijame ich. Teda zatial nie.

Podobnych prikladov je viacero - ludia s ochrnutim od krku nadol, atd.

P. Pruner 17.1.2012 10:55

ano, je to neetické

Souhlasím s autorem, že má být svoboda umožňující výstavy na víceméně jakékoli téma. Ani celospolečenská diskuse by neměla být omezována v tématech.

Ve veřejném prostoru by měly být dodržovány zásady etiky. Totéž doufám stále platí pro televize, že  snímky příliš brutální a skoro pornografické se smí vysílat až před půlnocí. Zadavatele zmiňovaných plakátů považuji za extremisty a nejspíše to jsou velmi netolerantní lidé.

F. Eliáš 17.1.2012 10:30

Ale blbost

Dětem to rozodně neublíží, ubližuje to jenom přecitlivělým a moralistům

J. Vozábalová 17.1.2012 10:18

Re: Úchylové.

Pane Zatloukale, v uzavřeném prostoru si každý může realizovat libovolnou výstavu (tedy pokud jí neporušuje zákon) a je na veřejnosti, zda si vybere ji shlédnout, či nikoli - veřejný prostor je něco jiného. Opravdu si neumím představit, že by něco takového náhodně viděla má vnoučata. Hovořím s nimi - samozřejmě přiměřeně věku - otevřeně o všem, ale nějak tak, aby z toho nemělo noční můry, něco takového vysvětlit zvídavému sedmiletému dítěti - to si opravdu neumím představit. A to je také podstata článku - ne to, jaký má kdo na potraty názor.

 Vy jste evidentně velmi militantní odpůrce potratů, odhadovala bych, že patříte k mladší generaci a trochu vám ještě chybí životní zkušenost. Především zákazy ještě nikdy nic nevyřešily, nemyslím, že by se někdo rozhodl pro potrat jen tak, bezdůvodně. No a vám bych přála, abyste se nikdy neocitl v situaci, kdy byste například musel volit mezi životem dcery a nenarozeného vnoučete. On totiž život není tak černobílý, jak se vám možná dnes zdá.

M. Prokop 17.1.2012 10:05

S fanatiky je vždy problém, ať jsou jakéhokoliv zaměření.

T. Vodvářka 17.1.2012 9:58

Re: Nesouhlasím s tím, že to pánové trošičku přehnali

Vážený pane Zatloukale, Vaše morálka může být jiná, než morálka zoufalé ženy, který je popáté těhotná s nepracujícím alkoholikem. Vůbec si nedělám čáku na to, abych rozhodl za ni, co je ještě únosné a co ne. Mám za to, že až na morálně zcela vyhaslé ženy je drtivá většina takových, co i po podstoupení potratu má jistý problém. Nutit ji v rámci zákona absolvovat psychologický pohovor je kontrapruduktivní, protože se ještě více uzavře.

Znovu opakuji, že jedinou smysluplnou pomocí je nabídnout nešťastné ženě místo kriminalizace nebo šoku z fotek řešení její situace, spočívající v pomoci donosit plod a dát k adopci, pokud si to nerozmyslí. Nejsem příznivcem potratů, nikdy bych jej jako lékař neprovedl, ale mám pochopení pro postižené ženy.

Vám bych přál, abyste nikdy nemusel řešit tak těžké morální dilema.

O. Uživatel 17.1.2012 9:57

Uživatel požádal o vymazání
O. Uživatel 17.1.2012 9:56

Uživatel požádal o vymazání
M. Starý 17.1.2012 9:42

Už je to tady...

Tato akce je příkladem akce fanatiků, kteří uznávají jen a jen svoji pravdu a odmítají i jen tolerovat (na tož uznávat) názory jiných. Souhlasím s názorem, že potrat není antikoncepce. Na straně straně druhé katolická církev odmítá i jakoukoliv antikoncepci - vzpomeňte odpor papeže ke kondomům v oblastech "promořených" virem HIV.

Podobných akcí, kdy přes veřejný prostor, budeme různými "nezávislými" iniciativami a organizacemi masírováni bude přibývat. Jakmile církev bude mít finance, jistě ráda podobné "nezávislé" iniciativy finančně podpoří.

Ž. Halabudová 17.1.2012 9:34

Re: Úchylové.

Pokud je tato výstava(označení pro propagaci) jenom soukromá, tak by měla být na soukromém uzavřeném pozemku.Ať ji navštíví pouze opravdový zájemce o hrůzné, drastické záběry.Tam, ať se kochají a uspokojují krví a roztrhanými těli. Úchylové. Pokud Zatloukale nejsi schopen připustit,že po legalizaci potratů jich rapidně ubylo, nemám k tomu co říci.Jinak osobně si myslím, že právo na potrat je legitimní pro každou ženu.To , že některé to používají jako antikoncepci, je věcí výchovy,prostředí kde žijí, jejich intelektu,atd.To žádný zakaz ani omezení nevyřeší.Zatloukale, tobě čeština nic moc neříká, že ano?

V. Kusý 17.1.2012 9:31

Re: Nesouhlasím s tím, že to pánové trošičku přehnali

Trefa do černého.Ale těch "poukazovačů" je u nás vždy převaha nad "řešiteli".I z Karlova mostu je k jednomu vidět.

T. Blecha 17.1.2012 9:17

Re: Nesouhlasím s tím, že to pánové trošičku přehnali

Jestli je potrat správný nebo ne záleží jen na rozhodnutí matky. Proč bychom ji  měli nařizovat, že si musí nechat dítě které nechce. 

J. Skála 17.1.2012 9:11

Průběh této diskuse

mne utvrzuje v přesvědčení, že je zbytečná. Každý odchází se stejným názorem, jaký měl na začátku. S onou "výstavkou" to bude obdobné, jen bude více rozhořčených lidí. Na obou stranách.

V. Zatloukal 17.1.2012 8:56

Re: Je příznačné,

Vážený pane, nejsem v této výstavě osobně zainteresován - dokonce jsem ji odmítl nechat vystavit na setkání mládeže, protože nesouhlasím s takovým způsobem prezentace.

Odmítáte-li nazvat dítě dítětem a říkáte-li mu "shluk buněk", pak v to vidím jádro pudla. Jde o to uvědomit si, že např. v 21. týdnu těhotenství je ten člověk vyvinutý k tomu, aby žil... Najděte i ontogenezi člověka před narozením v biologii středoškolské učebnice...

M. Vondráček 17.1.2012 8:53

potrat = vražda

Kolik máte dětí pane Zatloukale :-)

A. Fritscher 17.1.2012 8:51

Už se těším, až někdo použije fotky mrskajících se spermií na dlani :o))

či krvavé dámské vložky ze zbytky děložní sliznice a ovulátu s tím, že i ONI mají právo na život........................a že tedy menstruující ženy, a mladí masturbátoři jsou neetičtí vrazi svých možných nenarozených dětí ! ......................proč nejít až ke prameni že jo :o))

V. Zatloukal 17.1.2012 8:50

Re: Nesouhlasím s tím, že to pánové trošičku přehnali

Vážený pane Vodvářko: velmi přesně jste to popsal. "Pokud bych uvažoval nazančeným směrem, dostal bych se k absolutnímu zákazu potratů." To výzva k zamyšlení: "Neměl by náš zákon chránit bezbranné?" Pokouší se chránit leckoho, proč prohlašuje za beztrestné zabíjení dětí, které se VŮBEC nemohou bránit?

Ano, o majetnějších Polkách a nemajetnějších Polkách je to obecně známo. Žiji v oblasti Ostravy. Věřte tomu, že se snaží lidé z hnutí "Stop genocidě" pomáhat i jinak a jinde než realizací výstavy na různých místech naší vlasti. Dva z nich znám osobně, proto si to dovolím zde říci.

Ale mohu-li předejít zabití člověka, jsem morálně povinen to udělat, není-liž pravda?

Těm, kdo se dopustí trestného činu je třeba pomáhat, aby došli k poznání zla, které učinili. Proč je hned "zavírat"? Náš trestní zákoník přece zná jiné tresty než "zacvaknout želízka" - třeba by dostatečným očistným trestem pro ženy podstoupivší nelegalní potrat bylo absolvování psychoterapie...

P. Zeman 17.1.2012 8:49

Re: Je příznačné,

Milý pane,

podle toho, jak vehementně diskutujete soudím, že jste nejspíš sám v této prezentaci zainteresován. Ale o to nejde. Ta snůška demagogie, co předvádíte, zavání silným pokrytectvím. Ten shluk buněk velmi ranného těhotenství vzdáleně připomínající člověka, co nazýváte dítětem má nesporně méně vědomí než třeba kapr, kterého bez milosti utlučete na vánoce :-/. Nejsem zastáncem potratů stejně jako pitomé argumentace, jakou zde předvádíte vy a v centru Ostravy ona "výstavka".

A. Fritscher 17.1.2012 8:48

Rozumím tomu tak :o)

......................máli Pravičák něco na srdci, nechá si to pro sebe, má li na srdci něco levičák, každýmu to hned musí vysvětlit !?!

Tak v tom případě čest práci, z kterého kraje jsi soudruhu Blecho, že tě neznám .....  :o)) 

A. Fritscher 17.1.2012 8:44

Re: Úchylové.

Otázka nakolik soukromá akce je záležitostí organizace která pobírá státní dotace a tedy i moje peníze :o(

R. Jonák 17.1.2012 8:41

Re: Je příznačné,

Na vás se dá reagovat jedním slovem: kecáte. Proti čemu ti chytráci protestují se dá diskutovat, jak proti tomu protestují je hnusné a opravdu bych řekl, že to je na podání trestního oznámení.

Z. Zelinger 17.1.2012 8:40

Odpoved autorovi

Odpoved na vasi otazku: Ano souhlasim s vasim navrhem dat vystavu pod stan a kazdy kdo ma zajem necht se na ni zajde klidne se svymi detmi podivat popr. nejaka upozorneni pri vstupu na namesti po dobu vystavy.

V. Zatloukal 17.1.2012 8:39

Re: Úchylové.

Nejsou více úchylní ti, kdo tyto věci reálně dělají?

IMHO: tato výstava fotografií je soukromá a v tomto by Vám mělo být úplně jedno, za co dotyční svoje peníze utrácí. Tato výstava je méně brutální než to, co bylo v Praze jako výstava z lidských těl naložených ve formalínu.

A nazýváte-li hovadem ty, kteří to realizovali, nazvěte pravdivě ty, kteří schvalují a provozují potraty. Masoví vrazi.

Nad ní jste se nepohoršila jen proto, že byla v uzavřeném prostoru? Možná.

I. Schlägel 17.1.2012 8:30

Re: Není to náhodou na trestní oznámení?

Potíž je v tom, že zákazem situaci nezlepšíte. Zkušenosti z jiných zemí hovoří za vše. To je v podstatě stejné, jako s prohibicí. Oficiálně se alkohol neprodává, na černém trhu je ho dostatek, stejně jako zločinců, kteří se tímto stále lukrativnějším obchodem zabývají, a které si společnost svým opatřením sama "vyrobila".

J. Bělka 17.1.2012 8:30

Re: Není to náhodou na trestní oznámení?

Rád bych opravil to drobné nepochopení. Opravdu si nepřeji, aby moje dítě vidělo v tak útlém věku, tak drastické záběry. A rád bych věděl, kdo dal těmto aktivistům právo vystavit mé dítě na veřejně přístupném místě podobným obrazům.

Tedy ne trestní oznámení za to co propagují, ale za to jak to propagují. Pokud já své dítě bráním před brutalitou v TV a podobně, chci mít kontrolu nad tím, co je mu prezentováno na veřejně přístupných místech. Hlavně, že máme nepřístupné filmy a pro odhalené poprsí na plakátě se vznášejí žaloby pro narušení mravnosti. 

I. Schlägel 17.1.2012 8:26

Pro malé děti je to brutální příliš,

na druhou stranu, z profesionálního hlediska je to provedeno poměrně dokonale. Kampaň má šokovat a šokuje. Otázka je, zda přesvědčí ženy, aby od potratu upustily. Záměrem kampaně je spíše vyvolat snahu potraty zakázat jako v Polsku. Soudím, že žena má na umělé přerušení těhotenství právo  a že zákaz počet potratů stejně nesníží. Ale třeba se mýlím.

T. Vodvářka 17.1.2012 8:23

Re: Nesouhlasím s tím, že to pánové trošičku přehnali

Vážený pane Zatloukale, nevím, koho tato "výstava" přiměje k úvaze nad českou legislativou. Považuji se průměrně inteligentního člověka se sklonem k promýšlení některých úkazů okolo mne. První pocit je - stejně jako u Vás - odpor k podobné prezentaci na hlavním ostravském náměstí. Další pocit jsem popsal ve svém příspěvku. Pokud bych uvažoval Vámi naznačeným směrem, dostal bych se k absolutnímu zákazu potratů - což jak víme - vede většinou k dalším zákazům čehokoliv. Mohu Vás ujistit, že je obecně známou pravdou, že majetnější Polky jezdí ukončovat svou graviditu do oblasti Ostravy a okolí, vzhledem k jejich zákonům. Mohu se jen domnívat, že ty méně majetné riskují andělíčkářky.

Absolutní legislativní zákaz v této věci nic neřeší. Dle mého by byla užitečná kampaň o pomoci všem ženám bez rozdílu, které se ocitnou v nechtěné graviditě /těch případů poměrně nezaviněných je dost a u některých tu ženu docela chápu/. V jejich psychickém stavu jim místo podané ruky zacvaknout želízka je zkrat, který doufám nikdy nezažiji.

Ž. Halabudová 17.1.2012 8:10

Úchylové.

Ten, kdo tohle vymyslel a nechal vyrobit, je úchylný a nebezpečný.Ptám se: Kdo to vymyslel, kdo to povolil postavit na veřejné místo, kdo to zaplatil a z jakých peněz, kdo dal tomu hovadu právo  to realizovat? Na jedné straně, všichni brečí, že na nic nejsou peníze. Na druhé straně se vyhazují peníze na takovéhle zvrácenosti.

V. Zatloukal 17.1.2012 8:08

Re: Nesouhlasím s tím, že to pánové trošičku přehnali

Možná Vás osobně měla tato výstava (btw: nejsem zastáncem tohoto způsobu prezentace) přimět k zamyšlení nad stavem české legislativy, která umožňuje beztrestné zabíjení...

V. Zatloukal 17.1.2012 8:06

Re: Je příznačné,

Takže Vám vadí, že ukazuje obrázky z koncentráků a z Rwandy a nevadí Vám ta malinká legálně beztrestně roztrhaná těla dětí? Protože to podle Vás nejsou děti? Nacisté prohlašovali o Židech, Cigánech, handicapovaných, že nejsou dostatečně lidé - a proto je zabíjeli.