22.6.2021 | Svátek má Pavla


SPOLEČNOST: Stop genocidě?

17.1.2012

Tak to jste trošičku přehnali, pánové!

Představte si, že jdete se svým čtyřletým milovaným capartem na procházku po vašem městě a z ničeho nic spatříte na vašem náměstí obří bilboardy. Něco vám na nich už z dálky vadí, přijdete blíž ruku v ruce i s vaším malým zvědavcem a dostanete šok.

Na velkých bilboardech vidíte v jasných barvách brutální fotografie zvětšené do nadživotní velikosti z těch nejtragičtějších autonehod. Koukají na vás utržené hlavy s kusy mozku opodál, utrhané ruce, nohy, znetvořená lidská těla.

Marně se snažíte vašemu milovanému capartovi zakrýt oči. Je pozdě, všechno viděl a s dětskou zvídavostí se vás zeptá proč nemá ten pán na obrázku hlavu a ruce atd. Vy nejste schopen slova, odvádíte rychle dítko pryč a voláte na policii, aby okamžitě zajistila odstranění těchto nechutných bilboardů. Samozřejmě vás nezajímá sebebohulibější důvod této nevšední výstavy, kterým může být např. kampaň za neřízení motorových vozidel s alkoholem v krvi.

Vás v této chvíli zajímá jediné, kdo dal někomu právo svůj názor, svou veřejnou kampaň takto brutálně prezentovat bez jakékoliv regulace. Bez ohledu na to, že vaše dítko se může po shlédnutí těchto mega zrůdných obrázků tak polekat, že se z toho bude v noci pomočovat ještě dlouhá léta.

Ne, žádná taková výstava se u nás v Ostravě naštěstí nekoná, nikdo soudný by ji snad ani nepovolil.

Koná se tu ale jiná výstava. Výstava občanského sdružení Stop genocidě, které usiluje o absolutní zákaz potratů. Tato výstava si s výše popsaným příkladem nijak nezadá! Naopak, podle mne je ještě brutálnější a svou formou neuvěřitelně demagogická ve svých příměrech.

Ne, nechci brát nikomu právo na svobodné veřejné vyjádření jeho názoru. Kór na tak citlivou a společensky kontroverzní záležitost, jako jsou potraty.

Dokonce jim ani neberu možnost tento názor vyjadřovat tak šíleně brutální formou, jakou si zvolili, jakkoliv s ní rezolutně osobně nesouhlasím pro její neuvěřitelnou demagogii.

Co ale nechápu je, jak může někdo prezentovat takto brutální obrázky veřejně na náměstí bez jakékoliv regulace, bez jakéhokoliv upozornění náhodných kolemjdoucích, především s ohledem na jejich ratolesti!

Kdyby obrázky daly do stanu, kamsi za plenty, prostě kamkoliv, aby nebyly ihned na očích náhodným kolemjdoucím, s upozorněním či varováním o naprosté nevhodnosti návštěvy této výstavy malými dětmi, neřekl bych ani popel. Ale takto? Vždyť i po bulváru bažící komerční televize před odvysíláním příliš brutálních záběrů říkají cosi o tom, abyste od obrazovek v následujících minutách své děti raději odvedli.

Pro ty, kteří ještě tuto brutální "výstavu" na Masarykově náměstí v centru Ostravy (nebo jindy na náměstí jiného města) neviděli, přináším pár fotek, které jsem na náměstí pořídil, aby pochopili proč mi tato výstava tolik hnula žlučí.

Tak co na to říkáte? A teď si představte, že tuto "výstavu" potkáte bez jakéhokoliv varování na procházce s Vašim čtyřletým synkem či vnoučkem na náměstí Vašeho města. Myslím, že dalšího komentáře netřeba.

______________

Případné rozhořčené diskutující (ať už z toho či onoho tábora) upozorňuji, že tento článek nemá a nechce jakkoliv komentovat oprávněnost nebo zákaz potratů. Tento článek jen upozorňuje na naprostou nevhodnost této brutální prezentace s ohledem na umožnění jejího spatření malými dětmi bez jakéhokoliv varování jejich dospělých průvodců. Je s podivem, že radní města něco takového povolili.

Se souhlasem autora převzato z Fasulis.blog.idnes.cz

Poznámka redakce NP: své názory můžete psát i organizátorům výstavy na info@stopgenocide.cz
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.