28.3.2024 | Svátek má Soňa


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
ortelius 18.11.2009 10:15

byla to revoluce

A během revoluce tedy rozhodně není třeba dodržovat ústavní pořádky režimu, který je svrháván. Nevidím v tom problém. Spíš naopak.

Marat 18.11.2009 13:02

Re: byla to revoluce

A ani jedno okénko nebylo rozbito, jásal Ferda Peroutka ve dvácátých létech, když opěvoval tu užásnou revoluci v říjnu 1918.

Kolombo 18.11.2009 9:23

jak odstavit

"zkorumpované darebáky"? Jednoduše - zaručit každému jednotlivci právo  obrany nejen proti násilí, ale i proti "dobru". Každý by měl mít právo říci ne i ve věci, která je mu předkládána jako jednoznačné "dobro". Stejně jako v sexu, kdy se ženě přiznává právo kdykoli říci "ne", mělo by se totéž přiznat každému jednotlivci v případě členství v různých "kolektivech". Zkorumpovaní darebáci totiž v převážné většině zneužívají ušlechtilých frází, humanismu, obecných "dober" a nabídek které není možné odmítnout k tomu, aby si nejrůznější kamarádi a kamarádi kamarádů pohodlně pakovali kapsy. Dělají přece "dobro", starají se o nemocné, potřebné, sirotky, postižené, staví dálnice a zametají ulice. Pokud by kazdý měl zaručené právo těchto "dober" a "veřejných služeb" se vzdát výměnou za možnost řídit si vlastní život, přijmout riziko, že zůstane bez "solidarity" těch podvodníků pokud se domnívá, že účastna "společném díle"  je pro něho nevýhodná by automaticky možnost korupce omezilo.  V systému by postupně zůstaly jen vyžírky, takže by se rozložil sám. Pokud by ti, kteří svou účast považují za nevýhodnou mohli ze systému odejít, pak by se automaticky vytvořila  pravidla zaručující výhodnost pro převážnou většinu. Neexistovala by možnost. aby 51% "vítězů" přinutilo 49% "poražených" platit, mít vztek a chystat "odvetu". Systém, ze kterého by bylo možno vystoupit by měl automaticky podporu převážné většiny a těch pár, co by zůstali mimo by nemohůlo stabilitu ohrozit.

David Simacek 18.11.2009 14:42

Re: jak odstavit

R^R^R^

bezocasý obojživelník 18.11.2009 15:16

Re: jak odstavit

A tu o Sněhurce znáte?

Kdyby to takhle šlo, tak by to bylo úplně super.

myslím, že ty "povinné" kolektivní systémy hřeší jednak na nedostatečné právní vědomosti běžného obyvatele (neví, jak moc je to doopravdy povinné, a co se mu stane, když se nezúčastní) a jednak na jeho lenost (zúčastnit se je pohodlnější než se furt hádat s nějakými úřady).

Synbártl 18.11.2009 6:02

Revoluce

Kdyby se změny režimu odehrávaly podle platné ústavy, proč by se tomu říkalo revoluce?

hulvath 18.11.2009 2:53

Je to

vuul...

hulvath 18.11.2009 2:53

Je to

v.uuul...

hulvath 18.11.2009 2:52

Je to

vuuuul...

pf 18.11.2009 1:09

Co chce autor říct?

Nějak mi uniká závěr toho pamfletu. Mně to připadá, že autor snad chce říct, že Husák měl být na Hradě až do voleb. Zdráhám se ovšem uvěřit tomu, že by autor mohl být takovej blb, aby tohle myslel vážně.

Hadí oči 18.11.2009 3:04

Re: A co by se stalo, kdyby tam byl do parlamentních červnových voleb?

Vláda komunisty Čalfy většinou složená ze současných a bývalých komunistů by byla stejná, tedy jmenovaná Husákem. Na ministerstvu vnitra by první "čističi" typu Richarda Sachera tak jako tak odstranili svazky kompromitující aktivní chartizány. Do Federálního shromáždění by stejně byli kooptování herci a spisovatelé, kteří neměli legitimitu volit nového prezidenta, ale přesto tak v prosinci učinili.

Jediná změna by byla, že místo prapodivně zvoleného Havla by na Hradě byl geront Husák, který neměl dost sil na to, aby se chodbami proháněl na koloběžce.

A absurdní dramata by nepovinně-povinně zaplevelila repertoár divadel až o půl roku později.

Pavel 18.11.2009 9:02

Re: A co by se stalo, kdyby tam byl do parlamentních červnových voleb?

 Nemáte pravdu, povinné nebyly, ale já tenkát jsem tomu co se dělo,tolik fandil, že jsem se přesvědčoval, že se dá naně dívat.

I-Worm 18.11.2009 12:01

Co by se stalo? Třeba by se mu podařilo

ukecat Rusy, aby přece jen pomohli s potlačením kontrarevoluce... Byl by holt pořád představitelem státu.  A jim se moc domů nechtělo - třeba by si řekli, že jim Gorby může dát souhlas i dodatečně...